PVE Voordrag

DATE

EVENT

VENUE

21 July - Thursday

Voordrag – Gr. R - 1

FPMC - B8

22 July - Friday

Voordrag – Gr. 2

FPMC - B8

25 July - Monday

Voordrag – Gr. 3

FPMC - B8

26 July - Tuesday

Voordrag – Gr. 4

FPMC - B8

27 July - Wednesday

Voordrag – Gr. 5

FPMC - A1

28 July - Thursday

Voordrag – Gr. 6

FPMC - A1

29 July - Friday

Voordrag – Gr. 7

FPMC - A1

28 July - Thursday

Voordrag – Gr. 8 - 10

FPMC - B8

29 July - Friday

Voordrag – Gr. 11 - 12

FPMC - N8

 KATEGORIE WENNERS - VOORDRAG - GRAAD R-3 - PAARLVALLEI EISTEDDFOD 2011

BESTE INDIVIDUELE DEELNEMER

BEULAH KRUGER. GRAAD 3 HMS PAARL

BESTE SPREEKKOOR

SPREEKKOOR - GRAAD 2 HMS PAARL

GR 4-7 Afrikaans Voordrag wenners

Beste Spreekkoor

Gr 4 Hoër Meisieskool Paarl (Juf L.Burger)

Beste individuele voordrag

Chrisli Hamman Breakaleg Dramaklub (S Passerini)

Beste Tweespraak

Emily Blackburn en Thomas Engela Voices Dramaklub (Nicolette van Rensburg)

Kategorie Wenners (TROFEË) - Voordrag Gr.8-12
   
Monoloog Charné Carstens (H/s Hugenote)
   
Prosa Emma Wiehman (HMS Paarl)
   
Poësie Nichol Kirsten (H/s Paarl Gimnasium)
   
Beste prestasie Emma Wiehman (HMS Paarl)
   
Redevoering Eljoh van Rensburg (HMS Paarl)
   
Beste Senior Cobé van der Westhuizen (H/s Hugenote)
Datum: Donderdag 21 Jul

Graad R en 1
Nommer   en
Klas Tyd Van Naam Skool Opvoeder
1 V1 14h00 Solomons Tamren Amstelhof Primêr R . Kearns
2     Krot Rowaine Amstelhof Primêr R. Kearns
3     Kamfer Lu-Chun Paarlzicht Primêr E . D . Loff
4     Basson Chaidé Paarlzicht Primêr L . E . Arendse
5     Hough Xander Rijk Tulbagh Privaat Liezel Meyer
6     Joubert Christelle Rijk Tulbagh Privaat Liezel Meyer
7     Steenberg Kiné William Lloyd Primêr S. Crotz
8     Van Niekerk Amika Nederburg Primêr A. Pitt
9     Rooks Conway Nederburg Primêr A. Pitt
10     Cupido Kayleb Nederburg Primêr M. Johnson
11     Viljoen Danie Simond Privaatskool E. Naude
12     Snyman Sadé Simond Privaatskool E. Naude
13     Van der Westhuizen Gideon Simond Privaatskool C. Viljoen
14     Cornelissen Dayle Wellington Primêr L. Johannes
15     Truskey Micgail Wellington Primêr L. Johannes
16     Isaacs Alicia Wellington Primêr L. Johannes














1 V1 14h45 Botha Malan Laerskool Noord- Eind D. de Kock
2     Jacobs Nina Laerskool Noord- Eind D. de Kock
3     Engels Zanne- Mari Laerskool Noord- Eind D. de Kock
4     Lesch Anne Vyeboom Privaat L . Binnedell
5     Blom Louw- Mari Vyeboom Privaat L . Binnedell
6     Ferreira Micaela Vyeboom Privaat L . Binnedell
7     Kritzinger Ben SOA N. van Rensburg
8     Koch Imke Voices N. van Rensburg
9     Young Chris Voices N. van Rensburg
10     Van der Merwe Carla Voices N. van Rensburg














1 V1 15h15 Van Wyk  Tammy Simondium Primêr A. van Niekerk
2     Arendse  Deacon Simondium Primêr Lee-Ann Fredericks
3     Trutter Zachary Gimnasium I. Kloppers
4     Saunders Iris Gimnasium I. Kloppers
5     Du Toit Joubert Gimnasium I. Kloppers
6     Bam Luther - Heston WA Joubert D. Enslin
7     Beck Meagan-Zeta WA Joubert S. v.d. Spuy
8     Pretorius Wikus WA Joubert D. Enslin
      Spesiale Afdeling      
9     Prins Breyten Ligstraal  J. Moolman














1 V5 15h30 Spreekoor   Gimnasuim T.Johnston
2     Spreekoor   HMS R. Sparks














1 V2 15h45 Joubert Mischke William Lloyd Primêr H. Nortje
2     Cedras Lizelle William Lloyd Primêr H. Nortje
3     Van Wyk Jade Nederburg Primêr E. Vermooten
4     De Vos Anesto Nederburg Primêr L. Brendenhand
5     Jonkers Franick Klapmuts Primêr W. J. Louw
6     Scheepers Aeron Klapmuts Primêr W. J. Louw
7     Fani Lulutho Wellington Primêr R. Cilliers
8     Lane Tamrynn Wellington Primêr R. Hendricks
9     Fransman Cassidy Wellington Primêr M. Engledoe
10     Stuurman Sesethu Charleston Hill Primêr E. Van Wyk
11     Edwards Jessica Charleston Hill Primêr E. Van Wyk
12     Duikers Shannon Amstelhof Primêr S.A Goetham
13     Pietersen Kayla Amstelhof Primêr S.A Goetham
14     Fredericks Saskia Amstelhof Primêr S.A Goetham
15     Adams Cohen Paarlzicht Primêr S. Osche
16     Brand Keastin Paarlzicht Primêr C. Tohowin
17     Claasen Reagan Paarlzicht Primêr  
18     Van Wyk Magdelie Laerskool Drakenstein S. Marais
19     Van Wyk Hayda Laerskool Drakenstein S. Marais
20     Pienaar Tamara Laerskool Drakenstein S. Marais














1 V2 16h30 Cloete Lisa Voices N . Van Rensburg
2     Steyn Chrisli Voices N . Van Rensburg
3     Goosen Nina Voices N . Van Rensburg
4     Badenhorst Bernard SOA N.   Van Rensburg
5     Kruger Dianvó SOA N . Van Rensburg
6     Louw Elsje-Mari SOA N . Van Rensburg
7     Beeselaar Leslie Vyeboom Privaat E. Koch
8     Destroo Mariné Vyeboom Privaat E. Koch
9     van den Berg Kris Vyeboom Privaat E. Koch
10     Smit Francois WA Joubert S.Holloway
11     Gründlingh Samantha WA Joubert L. Le Roux
12     Gründlingh Simóne WA Joubert S.Holloway
13     Gericke Hein Gimnasium T. Johnston
14     Els Chanel Gimnasium T. Johnston
15     Botha Lize-Mari Gimnasium T. Johnston
16     Coetzee Helé Slot van die Paarl C.Aucamp
17     Strijdom Tiana Slot van die Paarl C.Aucamp
18     Laurence Hannah Slot van die Paarl C.Aucamp
19     Stander Mikayla Noord- eind L. Mouton
20     Olivier Carli Noord-Eind S.Human
21     Ludick Cloë Noord-Eind H. Orsmond














1 V2 17h30 Jordaan DW Rijk Tulbagh Privaat L. Meyer
2     de Wit Reuben Rijk Tulbagh Privaat L. Meyer
3     O' Neill Robert Rijk Tulbagh Privaat L. Meyer
4     Boonzaaier Caylin Hoërskool Franchhoek A.Cilliers
5     Meyer Paul-Daniël S de Kock L. Meyer
6     Basson Simon S de Kock L. Meyer
7     Herbst Robert S de Kock L. Meyer
8     Michaux Kheann Hoërskool Tulbagh K. Kleynhans
9     Fredericks Farren Hoërskool  Tulbagh K. Kleynhans
10     Davids Eugone Hoërskool Tulbagh K. Kleynhans
11     Liebenberg Arita Courtrai M.E  Slabber
12     King Robin Courtrai M.E  Slabber
12a
13
    Kaufman
Smit
Emma
Nico
H Muller
Courtrai
H Muller
M.E  Slabber
14     Zeeman Mija G Grobler Privaat G. Grobler














1 V2 18h00 Delport Jean BHS A.Verhoef
2     Odendaal Loock BHS A.Verhoef
3     Pentz Armand BHS A.Verhoef
4     Mitchell Keason La Rochelle E.Theunissen
5     Wynand Chernique La Rochelle E.Theunissen
6     Du Plessis Mige Breakaleg S. Passerini
7     Ferreria Aninka HMS R.Sparks
8     Malan Emma HMS R.Sparks
9     Van Wyk Anais HMS R.Sparks
10     April Thyric Simondium Primêr W.H Rossouw
11     Fredericks Kaylin Simondium Primêr A. Kruger
12     Martin Candice Simondium Primêr L.Don
      Spesiale afdeling      
13     Goedeman Samantha Ligstraal  J. Moolman







Datum: Vrydag 22 Julie 2011     Graad 2
1 V6 14h00 Spreekkoor   L/S Noord-Eind M.Swart
2     Spreekkoor   Paarlzicht Primêr M.S De Vos
3     Spreekkoor   Gimnasuim  T.v.d Merwe
4     Spreekkoor   HMS L.Fick





















1 V3 14h30 Julies Ashnique Nederburg Primêr L.Theron
2     May Tamzyn Nederburg Primêr M. Johannisen
3     Bothma Jayden William Lloyd Primêr C.M Mitchell
4     Bruintjies Cleo William Lloyd Primêr C.M Mitchell
5     Diedricks Laslen William Lloyd Primêr C.M Mitchell
6     Visser Kurtley Klapmuts Primêr W. Louw
7     Appollis Curnell Wellington  Primêr A. de Wet
8     Du Plessis Vanashree Charleston Hill M.M Prins
9     Tebuho Tom Charleston Hill M.M Prins
10     Huisie Lionel Charleston Hill M.M Prins














1 V3 15h00 Patience Chemika Amstelhof Primêr I. Daniels
2     Philander Bridgenay Amstelhof Primêr I. Daniels
3     Adonis Zamire Amstelhof Primêr I. Daniels
4     De Bruin Sachin Laerskool Drakenstein C. Geldenhuys
5     Smit Stefan Laerskool Drakenstein C. Geldenhuys
6     Prins Branden Laerskool Drakenstein C. Geldenhuys
7     Lee-Jones Amber Simondium Primêr C. van Wyk
8     McNiel Jenelee Simondium Primêr J.E Kleinschmidt
9     Leibrandt Davion Simondium Primêr F. Abrams
10     Albertus Justin Nieuwe Drift Primêr S. De Canha
11     Gertse Leona Nieuwe Drift Primêr S. De Canha
12     Albertus Deney Nieuwe Drift Primêr S. De Canha














1 V3 15h30 Marais Anja Simond Privaat N. Naude
2     Schlebusch Brendon Simond Privaat N. Naude
3     Snyman Kira Simond Privaat N. Naude
4     Beeselaar Kay-Lee Vyeboom Privaat E. Koch
5     Theron Esli-Ray Vyeboom Privaat E. Koch
6     Theron Philip Vyeboom Privaat E. Koch
7     Smit Kayla W.A Joubert S. Marais
8     Calitz Chané Slot A. Conradie
9     Bestbier Eldrien Slot A. Conradie
10     Williams Allison Slot A. Conradie














1 V3 16h00 Coetzee Kayleen Noord Eind L.Faurie
2     Vermeulen Lize Noord Eind M.Swart
3     Mostert Jonelle Noord Eind M.Swart
4     Dreyer Greta Voices N.Van Rensburg
5     Koch Jana Voices N.Van Rensburg
6     Hugo Anine Voices N.Van Rensburg
7     De Kock Karla  SOA N.Van Rensburg
8     Dekker Elina SOA N.Van Rensburg
9     Kotze Elize SOA N.Van Rensburg
10     Möller Tiaan Rijk Tulbagh Privaat L.Meyer
11     Hough Roan Rijk Tulbagh Privaat L.Meyer
12     Joubert Maré-Louise Rijk Tulbagh Privaat L.Meyer




























1 V3 16h30 Willemse Cate-lynn Hoërskool Tulbagh H.Joerdens
2     Pietersen Carin Hoërskool Tulbagh H.Joerdens
3     Johnsen Tammy-lee Hoërskool Tulbagh H.Joerdens
4     Gildenhuys Ruan Courtrai M.E. Slabber
5     Enslin Steyn Courtrai M.E. Slabber
6     Saaiman Marlí Courtrai M.E. Slabber
7     de Villers Jacques BHS A.Verhoef
8     Le Roux Ulrich BHS A.Verhoef
9     Coetzee Phillip BHS A.Verhoef
10     Gouws Jade La Rochelle E. Theunissen
11     Christians Amber La Rochelle E. Theunissen
12     Portwig Kayla Breakaleg S.Passerini







1 V3 17h00 Le Roux Anika Privaat H.Muller
2     Jacobs Ucionne Privaat H.Muller
3     Schultheiss Caro Privaat H.Muller
4     Cornelissen Karla HMS L.Fick
5     Pople Nicola  HMS L.Fick
6     Viljoen Mienke HMS L.Fick
7     Van Zyl Tia Gimnasium T.vd Merwe
8     Matthee Coreen Gimnasium T.vd Merwe
9     Hayman Jana Gimnasium T.vd Merwe
        Spesiale Afdeling    
10     Hendricks Bejorgan Ligstraal  J.Moolman
             
Datum: Maandag 25 Julie 2010
  Graad 3
Nommer en
Klas Tyd Van Naam Skool Opvoeder







1 V7 14h00 Spreekkoor   Laerskool Gimnasium A. Swart
2     Spreekkoor   HMS Paarl T Grindlay
3     Spreekkoor   L/S Noord-Eind L. Faurie
4     Spreekkoor   L/S Drakenstein C. van Der Watt
5     SpreekKoor   Wellinton Primêr E.W Sampson
6     Spreekkoor   Paarlzicht Primêr S. Jephthah














1 V4 14h40 Tobais Brandolize Nederburg  R. Julies
2     Van Staden Agneshia Nederburg  R. Julies
3     Martin Farren William Lloyd W. Lackay
4     Scheepers Careema William Lloyd W. Lackay
5     Bosch Gabrielle William Lloyd W. Lackay
6     Philander Corné Klapmuts Primêr W. Louw
7     Hanekom Tegan Klapmuts Primêr W. Louw
8     Heradien Rickyle Klapmuts Primêr W. Louw
9     Adams Chloe Charleston Hill E. Mekenzi
10     Andrews Loriance Charleston Hill E. Mekenzi
11     Sombas Haile Charleston Hill U. Pegram
12     Booysen Dharyn Amstelhof Primêr A. Adonis
13     Tomas Louisa Amstelhof Primêr CEA Adams
14     Nieuwoudt Faghan Amstelhof Primêr CEA Adams














1 V4 15h20 Cornellisen Nezaam Paarlzicht Pimer G. Adams
2     Boks Zoë Paarlzicht Pimer G. Adams
3     Geswindt Jaydene Simondium Primêr S. M Fredricks
4     Conradie Raynicke Simondium Primêr H.S Benjamin
5     Titus Thalia Drakenstein Laerskool C. Van der Watt
6     Van Zyl Chrizelle Drakenstein Laerskool C. Van der Watt
7     Hofmeyr Danélle Drakenstein Laerskool C. Van der Watt
8     Small Janay Nieuwe Drift Primêr J.Pilaar
9     Franz Leonay Nieuwe Drift Primêr J.Pilaar
10     Maart Nicole Nieuwe Drift Primêr J.Pilaar














1 V4 15h30 Blanckenberg Georgia W.A Joubert B. Loots
2     Moolman Michael W.A Joubert B. Loots
3     Bence Stefan W.A Joubert B. Loots
4     Markötter Hanirize Vyeboom Privaat E.Koch
5     Laubscher Bianca Gimnasium A.Swart
6     Petersen Kyle Gimnasium A.Swart
7     La Grange Lené Gimnasium A.Swart
8     Williams Amy Simond Privaat E.Naude
9     Pietersen Matisha Nederburg Primêr J. Benjamin
10     J van Rensburg Erik Voices N. Van Rensburg
11     Basson Mathys Voices N. Van Rensburg
12     Koch Kobus Voices N. Van Rensburg














1 V4 16h00 Dekker Leon  SOA N. van Rensburg
2     van Zyl Lizelle SOA N. van Rensburg
3     De Villers Marco SOA N. van Rensburg
4     De Vries Orrin Wellington Primêr E.Sampson
5     Cupido Shamile Slot van die paarl I . Conradie
6     Bestbier Yolinda  Slot van die paarl I . Conradie
7     Kruger Bellamy Slot van die paarl I . Conradie
8     Bailey Bianca Noord- Eind R.Grobelaar
9     Pienaar Janus Noord- Eind R.Grobelaar
10     Botes Gershwin Noord- Eind R.Grobelaar














1 V4 16h20 Misplon Willow Simond Privaat E.Naude
2     Jordaan Almé Rijk Tulbagh  Privaat L.Meyer
3     Zeeman Nina Rijk Tulbagh  Privaat L.Meyer
4     Williams Charlotte Rijk Tulbagh  Privaat L.Meyer
5     Jarvis Eugene Hoërskool Tulbagh M.Bohlman
6     Weber Zander Hoërskool Tulbagh M.Bohlman
7     Beukes Gillian Hoërskool Tulbagh M.Bohlman
8     Smit Jana S. de Kok L.Meyer
9     Baartman Julia Hoërskool Franshoek A.Cilliers
10     Fortuin Chloé Hoërskool Franshoek A.Cilliers
11     Visagie Franciska Hoërskool Franshoek A.Cilliers














1 V4 16h40 Smith Danielle Courtrai M.E Slabber
2     O'Grady Matina Courtrai M.E Slabber
3     Blackburn Joshua Vernon Courtrai M.E Slabber
4     Zeeman Paula G.Grobler Privaat G.Grobler
5     Lombard Sebastian BHS A.Verhoef
6     Heydenrych Daniël BHS A.Verhoef
7     Du Toit Simon BHS A.Verhoef
8     Collins Shonique La Rochelle E. Theunissen
9     Matthee Marene Breakaleg S.Passerini
10     Van Wyk Lisa Breakaleg S.Passerini
11     Visser Karien Breakaleg S.Passerini














1 V4 17h00 Brink Mishka  HMS T.Grindlay
2     Kruger Beulah  HMS T.Grindlay
3     Du Toit Ashleigh Privaat H.Muller
4     Viljoen Annneken  Privaat H .Muller
5     Rhode Crystal Koue Bokkeveld Primêr S. Franken
6     O'Connell Jurie Privaat Brand







Datum: Dinsdag
26 Julie 2011     Graad 4
No
Klas Tyd Groep Naam Skool Opvoeder
1 V18 14h00 Spreekkoor   Hoër Meisieskool Paarl Lehan Burger
2 V18   Spreekkoor   Laerskool Drakenstein C van der Watt







1 V8 14h30 Voordrag Govantry Walters William Lloyd Primêr A.S. Du Plessis-Holloway
2 V8   Voordrag Kelsey Francis William Lloyd Primêr A.S Du Plessis-Holloway
3 V8   Voordrag Zaundi-Lee De Klerk Klapmuts P.S Karen Jucius
4 V8   Voordrag Carmeronn Lindenberg Klapmuts P.S Karen Jucius
5 V8   Voordrag Christelene Johnson Klapmuts P.S Karen Jucius
6 V8   Voordrag Johndrey Witbooi Hoërskool Tulbagh Charlene de Vos
7 V8   Voordrag Simornay Dixon Hoërskool Tulbagh Charlene de Vos
8 V8   Voordrag Jade Liedeman Hoërskool Tulbagh Charlene de Vos
9 V8   Voordrag Hanno Destroo Vyeboom Christelike Privaatskool Pauline hugo
10 V8   Voordrag Magda Roux Vyeboom Christelike Privaatskool Pauline hugo
11 V8   Voordrag Johanne Pienaar Voices Nicolette Van rensburg
12 V8   Voordrag Liann Meyer Rijk Tulbagh Privaatskool Liezel Meyer
13 V8   Voordrag Carleigh-Rene Smit Rijk Tulbagh Privaatskool Liezel Meyer
14 V8   Voordrag Lehani Skein Rijk Tulbagh Privaatskool Liezel Meyer
15 V8   Voordrag Jason Blackley Laerskool Koue Bokkeveld Rolien Viljoen
16 V8   Voordrag Toni Werksman Laerskool Koue Bokkeveld Rolien Viljoen
18 V8   Voordrag Hendri Mouton Laerskool Koue Bokkeveld Rolien Viljoen
19 V8   Voordrag Jesmina April Simondium Primêr Ilze Witbooi
20 V8   Voordrag Chardene February Simondium Primêr Ilze Witbooi
21 V8   Voordrag Chantal Manewil Simondium Primêr Ilze Witbooi







1 V8 15h15 Voordrag Anecia Louw Nieuwe Drift Primêr Stephanie de Canha
2 V8   Voordrag Dylan Alexander Nieuwe Drift Primêr Stephanie de Canha
3 V8   Voordrag Alichia Simonse Nieuwe Drift Primêr Stephanie de Canha
4 V8   Voordrag Reanu Hartogh Hoërskool Franschhoek A. Cillers
5 V8   Voordrag Marceleno Groenewald Hoërskool Franschhoek A. Cillers
6 V8   Voordrag Allister Williams Hoërskool Franschhoek A. Cillers
7 V8   Voordrag Ashwin Jones Wellington Primêr Karin Adams
8 V8   Voordrag Christeline Binneman Wellington Primêr Karin Adams
9 V8   Voordrag Tanya Joubert Privaat Hannalie Muller
7 V8   Voordrag Necia Hanekom Privaat Hannalie Muller
8 V8   Voordrag Nicolle Sas Privaat Hannalie Muller
9 V8   Voordrag Luze Jacobs Privaat Lehan Burger
10 V8   Voordrag Dane van der Bank Privaat Lehan Burger
11 V8   Voordrag Guthe Braasch Privaat Lehan Burger
12 V8   Voordrag Sarah-Lee Pieterse Charleston Hill Primêr Allen Matthee
13 V8   Voordrag Jasmaine Sauls Charleston Hill Primêr Allen Matthee
14 V8   Voordrag Reinardt Spies Simond Privaatskool Elizabeth Naude
15 V8   Voordrag Stephnie pietersen Laer Meisieskool la Rochelle H. Nieuwoudt
16 V8   Voordrag Brunice Botha Laer Meisieskool la Rochelle H. Nieuwoudt
17 V8   Voordrag Magdalene Olivier Laer Meisieskool la Rochelle H. Nieuwoudt
18 V8   Voordrag Pierre Lambrechts Laerskool Noord-Eind Tilla Brink







1 V8 16h15 Voordrag Jamy Goedeman Amstelhof Primêr D.L. Heskja
2 V8   Voordrag Edwinah Sampson Amstelhof Primêr D.L. Heskja
3 V8   Voordrag Brooklyn Roland Amstelhof Primêr D.L. Heskja
4 V8   Voordrag Nishka Fransman Paarlzicht Primêr V.E. Du Plessis
5 V8   Voordrag Augustinus Olyn Paarlzicht Primêr V.E. Du Plessis
6 V8   Voordrag Racquel Fortuin Paarlzicht Primêr V.E. Du Plessis
7 V8   Voordrag Andrea Engelbrecht WA Joubert Usta La Gagange
8 V8   Voordrag Carla Joubert WA Joubert Usta La Gagange
9 V8   Voordrag Danelle du Tiot WA Joubert Usta La Gagange
10 V8   Voordrag Lana Swanepoel Laerskool slot van die Paarl Mariaan Witsche
11 V8   Voordrag Chrisney Swannepoel Laerskool slot van die Paarl Mariaan Witsche
12 V8   Voordrag Jacques-James Wiggens Laerskool slot van die Paarl Mariaan Witsche
13 V8   Voordrag Carli Verrynne Laerskool Courtrai M.E. Slabber
14 V8   Voordrag Bronwyn King Learskool Courtrai M.E. Slabber
15 V8   Voordrag Wynand Charl Hattingh Laerskool Courtrai M. E. Slabber
16 V8   Voordrag Johan Van Rhyn Laerskool Gimnasium Marike Grundlingh
17 V8   Voordrag Chane van Zyl Laerskool Gimnasium Marike Grundlingh
18 V8   Voordrag Megan Venn Laerskool Gimnasium Marike Grundlingh
             
1 V8 17h15 Voordrag Kara Visser  Breakaleg Dramaklub Sophia Passerini
2 V8   Voordrag Johanne Van der Westhuyzen Breakaleg Dramaklub Sophia Passerini
3 V8   Voordrag Charl Loock Primêre Seunskool Paarl Anthea Verhoef
4 V8   Voordrag Jacques Rousseau Primêre Seunskool Paarl Anthea Verhoef
5 V8   Voordrag Alexander Kruger Primêre Seunskool Paarl Anthea Verhoef
6 V8   Voordrag Kelsey September Laerskool Drakenstein C van der Watt
7 V8   Voordrag Zetha Barker Laerskool Drakenstein C van der Watt
8 V8   Voordrag Juan-Marie Hofmeyr Laerskool Drakenstein C van der Watt
             
Datum: Woensdag
27 Julie 2011     Graad 5
27 Julie 2011     Graad 5









Nommer Klas Tyd Groep Naam Skool Opvoeder
1 V15 14:00 Tweespraak Eldone Potgieter+ Anelia Kleynhans Privaat Hannalie Muller
2 V15   Tweespraak Joanne Conradie+ Mia de Villiers Privaat Hannalie Muller







1 V9 14:30 Voordrag Tanya de Jager Laerskool Koue Bokkeveld Alta Oostuisen
4 V9   Voordrag Christelle Van Zyl Laerskool Koue Bokkeveld Alta Oostuisen
5 V9   Voordrag Herbst du Plessis Laerskool Koue Bokkeveld Alta Oostuisen
6 V9   Voordrag Bredell Smit Rijk Tilbagh Privaatskool Liezel Meyer
7 V9   Voordrag Luc Grobler Rijk Tilbagh Privaatskool Liezel Meyer
8 V9   Voordrag Danie Zeeman Rijk Tilbagh Privaatskool Liezel Meyer
9 V9   Voordrag Werner de Beer Vyeboom Christelike Privaat Pauline Hugo
10 V9   Voordrag Reze van der Merwe Vyeboom Christelike Privaat Pauline Hugo
11 V9   Voordrag Nicola Roux Vyeboom Privaat Pauline Hugo
12 V9   Voordrag Jamay Ontong Hoërskool Tulbagh Charlene de Vos
13 V9   Voordrag Tamaryn Titus Hoërskool Tulbagh Charlene de Vos
14 V9   Voordrag Willnita Beukes Hoërskool Tulbagh Charlene de Vos
15 V9   Voordrag Sergio Adams Sarieta de Kock Sarieta de Kock
16 V9   Voordrag Juanita de Kock Sarieta de Kock Sarieta de Kock







1 V9 15:15 Voordrag Karla de Villiers Vioces Nicolet van Rensburg
2 V9   Voordrag Carle Heyns SOA Nicolet van Rensburg
3 V9   Voordrag Magdal Myburgh SOA Nicolet van Rensburg
4 V9   Voordrag Hanriette de Lange SOA Nicolet van Rensburg
5 V9   Voordrag Dewene Jones Simondium Primêr J.H. van Rooien
6 V9   Voordrag Geian Filand Simondium Primêr J.H. van Rooien
7 V9   Voordrag Anelia Kleynhans Privaat J van Staden
8 V9   Voordrag Eldone Potgieter Privaat J van Staden
9 V9   Voordrag Mia de Villiers Privaat Hannalie Muller
10 V9   Voordrag Carla de Bruyn  Privaat Hannalie Muller
11 V9   Voordrag Joanne Conradie Privaat Hannalie Muller
12 V9   Voordrag Astaire Sias Laer Meisieskool La Rochelle H. Nieuwoudt
13 V9   Voordrag Gretchen Adonis Laer Meisieskool La Rochelle H. Nieuwoudt
14 V9   Voordrag Brendaline Daniels Laer Meisieskool La Rochelle H. Nieuwoudt
15 V9
Voordrag Mariette Bester Simond  Privaat C Viljoen







1 V9 16:00 Voordrag Nilene Horrell Hugenote Laerskool Leana Engelbrecht
2 V9   Voordrag Abigail Jonson Hugenote Laerskool Leana Engelbrecht
3 V9   Voordrag Willem Badenhorst Hugenote Laerskool Leana Engelbrecht
4 V9   Voordrag RodNique Darids Amstelhof Primêr A Makatees
5 V9   Voordrag Veronique Booysen Amstelhof Primêr Estelle Fortuin
6 V9   Voordrag Jessie Lawrence Amstelhof Primêr A Makatees
7 V9   Voordrag Claudia Carlse Hoërskool Franschhoek A Cilliers
8 V9   Voordrag Zhane Arries Hoërskool Franschhoek A Cilliers
9 V9   Voordrag Kaylin Kleinschnidt Hoërskool Franschhoek A Cilliers
10 V9   Voordrag Zandrich Basson Laerskool Noord-Eind Tilla Brink
11 V9   Voordrag Zelri du Tiot Laerskool Noord-Eind Tilla Brink
12 V9   Voordrag Cavendy Herwell Charleston Hill Primêr Allen Matthee
13 V9   Voordrag Amber Joseph Charleston Hill Primêr Allen Matthee
14 V9   Voordrag Zaanrich Spies Laerskool Slot van die Paarl Simonie Coetzee
15 V9   Voordrag Jay-Dene Julies Laerskool Slot van die Paarl Simonie Coetzee
16 V9
Voordrag Vilandi van Wyk Laerskool Slot van die Paarl Simonie Coetzee







1 V9 17:00 Voordrag Mercy Titus Klapmuts PS Karen Julius
2 v9   Voordrag Janice Joseph Klapmuts PS Karen Julius
3 v9   Voordrag Tanya-Ann Jacobus Klapmuts PS Karen Julius
4 V9   Voordrag Anusca Julius William Lloyd Primêr Kl. Jansen
5 V9   Voordrag Amber Bailey William Lloyd Primêr Kl. Jansen
6 V9   Voordrag Hailey Willemse William Lloyd Primêr Kl. Jansen
7 V9   Voordrag Cara Edwards Laerskool Coutrai M.E. Slabber
8 V9   Voordrag Maria Elizabeth Slabber Laerskool Coutrai M.E. Slabber
9 V9   Voordrag Margeaux van der Merwe Laerskool Coutrai M.E. Slabber
10 V9   Voordrag Nina Alet van der Merwe Breakaleg Dramaklub Sophia Passerini
11 V9   Voordrag Hanel Thesnaar Breakaleg Dramaklub Sophia Passerini
12 V9   Voordrag Cherisli Hamman Breakaleg Dramaklub Sophia Passerini
13 V9   Voordrag Jamie-Lee Ephraim Breakaleg Dramaklub Sophia Passerini
14 V9   Voordrag Chantlle van Schow Nederburg Primêr R Carstens
15 V9   Voordrag Danelle Engelbrecht Laerskool Gimnasium Karina Carstens
16 V9   Voordrag Marine Nieuwoudt Laerskool Gimnasium Karina Carstens
17 V9   Voordrag Gina-Mari Stein Laerskool Gimnasium Karina Carstens







1 V9 18:00 Voordrag Kara Janse van Rensburg Laerskool WA Joubert Adriana Rust
2 V9   Voordrag Tristan Goslett Laerskool WA Joubert Adriana Rust
3 V9   Voordrag Anike Mostert  Laerskool WA Joubert Adriana Rust
4 V9   Voordrag Alme Mans Laerskool Drakenstein C van der Watt
5 V9   Voordrag Chean Williams Laerskool Drakenstein C van der Watt
6 V9   Voordrag Marli Marais Laerskool Drakenstein C van der Watt
7 V9   Voordrag Daniel Steenkamp Primêre Seunskool Paarl Anthea verhoef
8 V9   Voordrag Gerard de la Bat Primêre Seunskool Paarl Anthea verhoef
9 V9   Voordrag Frederik Olivier Primêre Seunskool Paarl Anthea verhoef
Datum: Donderdag
28 Julie 2011     Graad 6
Nommer Klas Tyd Groep Naam Skool Opvoeder
1 V16 14h00 Tweespraak Jacques van Wyk + Wayden Pietersen Laerskool Drakenstein C van der Watt
2 V16   Tweespraak Milena Schultheiss + Li-Ohnie le Roux Privaat Hannalie Muller
3 V16   Tweespraak William Kruger + Iqno Ferreira Primêre Seunskool Paarl Anthea Verhoef
4 V16   Tweespraak Emily Blackburn + Thomas Engela Voices Nicolette van Rensburg
5 V20   Spreekkoor Wellington Primêr Wellington Primêr L.N Elias







1 V22 14:30 Prosa Bianca de Klerk Privaat Hannalie Muller
2 V22   Prosa Jani Malan Privaat Hannalie Muller
3 V22   Prosa Christain van der Wath Primêre Seunskool Paarl A. Verhoef
4 V22   Prosa Andrea Barnard Breakaleg Dramaklub S. Passerini
5 V10   Voordrag Monique O'Connell B.O. + H. Brand B.O. + H. Brand
6 V10   Voordrag Nicke brand B.O. + H. Brand B.O. + H. Brand
7 V10   Voordrag Madelein de Kock  Sarieta de Kock Sarieta de Kock
8 V10   Voordrag Willnecia Wagenaar Sarieta de Kock Sarieta de Kock
9 V10   Voordrag Meredith Jones Hoërskool Tulbagh Charlene de Vos
10 V10   Voordrag Juretha Manuel Hoërskool Tulbagh Charlene de Vos
11 V10   Voordrag Rowena Meintjies Hoërskool Tulbagh Charlene de Vos
12 V10   Voordrag Danell Theron Vyeboom Privaat Pauline Hugo
13 V10   Voordrag Sune Lesch Vyeboom Privaat Pauline Hugo
14 V10   Voordrag Ed-Ruleen Komdone Vyeboom Privaat Pauline Hugo
15 V10   Voordrag Emily Blackburn  Voices Nicolette van Rensburg
16 V10   Voordrag Rian Slabber Voices Nicolette van Rensburg
17 V10   Voordrag Adele Meyer Rijk Tulbagh Privaat Lizel Meyer
18 V10   Voordrag Pieter Roux Rijk Tulbagh Privaat Lizel Meyer







1 V10 15:30 Voordrag Nichelle Cupido Hoërskool Franschhoek A Cilliers
2 V10   Voordrag Cardia Goliath Hoërskool Franschhoek A Cilliers
3 V10   Voordrag Michelle Saunders Koue Bokkeveld Renika Stramrood
4 V10   Voordrag Christine Eksteen Koue Bokkeveld Renika Stramrood
5 V10   Voordrag Nadiah van der Merwe Koue Bokkeveld Renika Stramrood
6 V10   Voordrag Britaney Brinkhuis Simonduim Primêr Adele Krohn
7 V10   Voordrag Margo Timmie Simonduim Primêr Adele Krohn
8 V10   Voordrag Lene Hugo Hugenote Laerskool C Cooper
9 V10   Voordrag Ruan Eric Palvie Hugenote Laerskool C Cooper
10 V10   Voordrag Stephan Gerhardus Lombard Hugenote Laerskool C Cooper
11 V10   Voordrag Jani Malan Privaat Hannalie Muller
12 V10   Voordrag Li-Ohnie le Roux Privaat Hannalie Muller
13 V10   Voordrag Milena Schultheiss Privaat Hannalie Muller
14 V10   Voordrag Martin Fortuin Paarlzicht Primêr Lorainne Davids
15 V10   Voordrag Malick I Mentoor Paarlzicht Primêr Lorainne Davids
16 V10   Voordrag Monique Mostert Simond Privaatskool Elizabeth Naude
17 V10   Voordrag Kristy Adams Laer Meisieskool La Rochelle H Nieuwoudt
18 V10   Voordrag Angel Francke Laer Meisieskool La Rochelle H Nieuwoudt
19 V10   Voordrag Kelly van Rooyen Mary Help of Christians A Andrews
20 V10   Voordrag Reece Jaunarie Mary Help of Christians A Andrews







1 V10 16:30 Voordrag Janet Lingson Mary Help of Christians A Andrews
2 V10   Voordrag Megan Juries Amsterhof Primêr R Isaals
3 V10   Voordrag Tatum Daniels Amsterhof Primêr R Isaals
4 V10   Voordrag Angelique Armenville Amsterhof Primêr R Isaals
5 V10   Voordrag Marichen van Zyl  Laerskoll Noord-Eind Susan Groenewald
6 V10   Voordrag Leshe Davids Charleston Hill Primêr Nie Gegee
7 V10   Voordrag Karin Engelbracht Charleston Hill Primêr Nie Gegee
8 V10   Voordrag Kenton Bowers Charleston Hill Primêr Nie Gegee
9 V10   Voordrag Megan Calitz Laerskool slot van die Paarl Henrico Fourie
10 V10   Voordrag Dirkie Mentz Laerskool slot van die Paarl Henrico Fourie
11 V10   Voordrag John-Blaude Simonse Laerskool slot van die Paarl Henrico Fourie
12 V10   Voordrag Tayla Smythe Wellington Primêr L.N Elias
13 V10   Voordrag Caylin Zoutman Klapmuts Primary School Karen Julius
14 V10   Voordrag Damian de Villiers Klapmuts Primary School Karen Julius
15 V10   Voordrag Juandre Hunkerman Klapmuts Primary School Karen Julius
16 V10   Voordrag Dale Charles William Lloyd Primary School E. Collins
17 V10   Voordrag Jody-Lee Johnson William Lloyd Primary School E. Collins
18 V10   Voordrag Jo-Neal Baartman William Lloyd Primary School E. Collins
19 V10   Voordrag Andrea Barnard Laerskool Courtrai M.E Slabber
20 V10   Voordrag Daniel Francois Bruwer Laerskool Courtrai M.E Slabber
21 V10   Voordrag Thomas William Engela Laerskool Courtrai M.E Slabber







1 V10 17:30 Voordrag El-mari Meyer Breakaleg Dramaklub S. Passerini
2 V10   Voordrag Carla Redelinghuys Breakaleg Dramaklub S. Passerini
3 V10   Voordrag Jamie-Lee Ephraim Breakaleg Dramaklub S. Passerini
4 V10   Voordrag Tayla Smythe Breakaleg Dramaklub S. Passerini
5 V10   Voordrag Githe Grobbelaar Laerskool Gimnasium M. Engelbrecht
6 V10   Voordrag Sunelle de Jongh Laerskool Gimnasium M. Engelbrecht
7 V10   Voordrag Danica du Plessis Laerskool Gimnasium M. Engelbrecht
8 V10   Voordrag Alwina Smit Laerskool WA Joubert J.F Waso
9 V10   Voordrag Chane Agenbach Laerskool WA Joubert J.F Waso
10 V10   Voordrag Anja Le Roux Laerskool WA Joubert J.F Waso
11 V10   Voordrag Karlien Carstens Laerskool Drakenstein C van der Watt
12 V10   Voordrag Divan Solomons Laerskool Drakenstein C van der Watt
13 V10   Voordrag Christian van der Wath Primêre Seunskool Paarl A Verhoef
14 V10   Voordrag Adrian Brits Primêre Seunskool Paarl A Verhoef
15 V10   Voordrag Henry le Roux  Primêre Seunskool Paarl A Verhoef







Datum: Vrydag
29 Julie 2011     Graad 7
Nommer Klas Tyd Groep Naam Skool Opvoeder







1 V21 14:00 Spreekkoor Laerskool Drakenstein Laerskool Drakenstein C van der Watt
2 V23A   Prosa Megan Hanekom Hoër Meisieskool Paarl H. Muller
3 V23A   Prosa Carlien Smit Hoër Meisieskool Paarl H. Muller
4 V13   Monoloog Ayden Kruger Breakaleg Dramaklub S. Passerini
5 V13   Monoloog Suzanne Wust Hugenote Laerskool  A. Smith














1 V17 14:30 Tweespraak Alette v.d Merwe + Nicolle T. van Rensburg Voices N van Rensburg
2 V17   Tweespraak Anri Strooh + Hanneke du Toit Voices N van Rensburg
3 V17   Tweespraak Nuraan Levy + Kaylin Benjamin Laerskool Drakenstein C. van der Watt
4 V17   Tweespraak Charme Louw + Samantha Fourie Laerskool Drakenstein C. van der Watt
5 V17   Tweespraak Mart-Mari de Lange + Mariska van Dyk Laerskool WA Joubert R. Jackson
6 V17   Tweespraak Mart-Mari de Lange + Anname Geldenhuys Laerskool WA Joubert R. Jackson
7 V17   Tweespraak Leoni Weyers + Felicia Roberts Laerskool WA Joubert R. Jackson
8 V11   Voordrag Sunita Steenkamp Laerskool Koue Bokkeveld R. Stramrood
9 V11   Voordrag Inge Theron Rijk Tulbagh Privaatskool L. Meyer
10 V11   Voordrag Charlize Smit Rijk Tulbagh Privaatskool L. Meyer
11 V11   Voordrag Alette van der Merwe Voices N van Rensburg
12 V11   Voordrag Anri Strooh  Voices N van Rensburg
13 V11   Voordrag Hanneke du Toit  Voices N van Rensburg
14 V11   Voordrag Lucy- Anne Ackermann Laerskool Noord-Eind S. Groenewald














1 V11 15:15 Voordrag Pieter van der Merwe Vyeboom Christelike P/S P. Hugo
2 V11   Voordrag Daniel Morkel Vyeboom Christelike P/S P. Hugo
3 V11   Voordrag Charl Schoeman Hoërskool Tulbagh C. de Vos
4 V11   Voordrag Andre Schoeman Hoërskool Tulbagh C. de Vos
5 V11   Voordrag Elnay Lukas Hoërskool Tulbagh C. de Vos
6 V11   Voordrag Janke Alberts Laerskool Drakenstein C. van der Watt
7 V11   Voordrag Charme Louw Laerskool Drakenstein C. van der Watt
8 V11   Voordrag Jadine Ontong Nederburg Primary A.C Lewis
9 V11   Voordrag Jolique Charles Nederburg Primary A.C Lewis
10 V11   Voordrag Jenike Albane Nederburg Primary A.C Lewis














1 V11 15:45 Voordrag Jade Springbok Breakaleg Dramaklub S. Passerini
2 V11   Voordrag Moeneebah Vermeulen Breakaleg Dramaklub S. Passerini
3 V11   Voordrag Mane-lee du Plessis Breakaleg Dramaklub S. Passerini
4 V11   Voordrag Ethan September Hoërskool Franschhoek A. Cilliers
5 V11   Voordrag Courteney-Lee Jacobs Hoërskool Franschhoek A. Cilliers
6 V11   Voordrag Dylan Damons Hoërskool Franschhoek A. Cilliers
7 V11   Voordrag Vanessa Hass William Lloyd Primary C.E Charles
8 V11   Voordrag Hyron Andrews  William Lloyd Primary C.E Charles
9 V11   Voordrag Danique Wilson William Lloyd Primary C.E Charles
10 V11   Voordrag Saliem Biegenaar Klapmuts P/S K. Julius
11 V11   Voordrag Marzoline Visser Klapmuts P/S K. Julius
12 V11   Voordrag Ricardo Philander Klapmuts P/S K. Julius














1 V11 16:30 Voordrag Magtildt van Niekerk Laerskool Slot van die Paarl H. Fourie
2 V11   Voordrag Fourie Jooste Laerskool Slot van die Paarl H. Fourie
3 V11   Voordrag Angelo Afrika Laerskool Slot van die Paarl H. Fourie
4 V11   Voordrag Garcia Davids Charleston Hill Primêr A. Matthee
4 V11   Voordrag Farren Claassen Charleston Hill Primêr A. Matthee
5 V11   Voordrag Clue- Amber van der Merwe Charleston Hill Primêr A. Matthee
5a V11   Voordrag Shakeem Venturra  Charleston Hill Primêr A. Matthee
6 V11   Voordrag Audrin Marthinus Amstelhof Primêr I. Swartz
7 V11   Voordrag Reynardt Serfontein Amstelhof Primêr I. Swartz
8 V11   Voordrag Kaylin Klaasen Amstelhof Primêr I. Swartz
9 V11   Voordrag Cheron Ross Mary Help of Christians B. Jonker
10 V11   Voordrag Mckayle Adonis Mary Help of Christians B. Jonker
11 V11   Voordrag Papama Fokwana Simondium Primêr A. Krohn
12 V11   Voordrag Gayline Williams Simondium Primêr A. Krohn

 





 




1 V11 17:00 Voordrag Tiaan Spies Simond Privaatskool C. Viljoen
2 V11   Voordrag Naygon Poole Paarlzicht Primêr I. Williams
3 V11   Voordrag Jade Maarman Paarlzicht Primêr I. Williams
4 V11   Voordrag Rowan Fortuin Paarlzicht Primêr I. Williams
5 V11   Voordrag Felicia Roberts Laerskool WA Joubert R. Jackson
6 V11   Voordrag Chantique Bingle  Laer Meisieskool La Rochelle H. Nieuwoudt
7 V11   Voordrag Valmare Coetzee Laer Meisieskool La Rochelle H. Nieuwoudt
8 V11   Voordrag Vicky van Wyk Laer Meisieskool La Rochelle H. Nieuwoudt
9 V11   Voordrag DA Smuts Primêre Seunskool Paarl A. Verhoef
11 V11   Voordrag Ruan van der Merwe Primêre Seunskool Paarl A. Verhoef
12 V11   Voordrag Heynemann Basson Primêre Seunskool Paarl A. Verhoef














1 V11 17:30 Voordrag Karla de Villiers Laerskool Courtrai M.E Slabber
2 V11   Voordrag Jani Saaiman Laerskool Courtrai M.E Slabber
3 V11   Voordrag Henlo Swart Laerskool Courtrai M.E Slabber
4 V11   Voordrag Gilda Kostens  Laerskool Paarl Gimnasium H. Steyn
5 V11   Voordrag Christiaan Blaauw Laerskool Paarl Gimnasium H. Steyn
6 V11   Voordrag Carlien Smit Hoër Meisieskool Paarl H. Muller
7 V11   Voordrag Marne Mans Hoër Meisieskool Paarl H. Muller
8 V11   Voordrag Ayden Kruger Hoër Meisieskool Paarl H. Muller
9 V11   Voordrag Jani van der Merwe Hoër Meisieskool Paarl Privaat
10 V11   Voordrag Vonny Buhrmann Hoër Meisieskool Paarl Privaat

AFRIKAANS VOORDRAG EN REDEVOERING  - GR.8-10
DONDERDAG, 28 JULIE 2011 TE FRANK PETERSEN SENTRUM 
No. Kategorie Gr. Tyd Van Naam Skool Opvoeder
1 V26 8 14h00 Van Wyk Cherlene H/S Hugenote C du Preez
3 Prosa 8   Petzsch Irmela HMS Paarl Hannalie Muller
4 Prosa 8   Van Wyk Carli HMS Paarl Hannalie Muller
5 Prosa 8   Jordaan Karla HMS Paarl Hannalie Muller
6 Prosa 9   du Toit Helene HMS La Rochelle Elmeri van Heerden
8 Prosa 9   Rheeder Corli HMS Paarl Beaulah Dreyer
9 Prosa 10   Du Plessis Anke HMS La Rochelle Elmeri van Heerden
10 Prosa 10   Hugo Mecia HMS LA Rochelle Elmeri van Heerden
11 Prosa 10   Wiehman Emma HMS Paarl Beaulah Dreyer
12 Prosa 10   Van Niekerk Daniella H/S Hugenote C du Preez


1 V27 9 14h50 Bestbier/ Mouton Grethe/Lize-May School of Arts Nicolette van Rensburg
2 Tweespr. 9   Coetzer/Nel Celeste/Janca H/S Paarl Gimansium Mariaan Smit
3 Tweespr. 9   Geldenhuys/Neethling Anke/Nicola HMS Paarl Hannalie Muller
4 Tweespr. 9   Louw/Rheeder Anine/Corli HMS Paarl Hannalie Muller
5 Tweespr. 10   Louw/Du Toit ChanteGreta H/S Paarl Gimnasium Mariaan Smit
6 Tweespr. 10   Fourie/Du Toit Nadia/Zanie H/S Paarl Gimansium Mariaan Smit
7 Tweespr. 10   Smith/Carstens Erwin/Chanre H/S Hugenote C du Preez


1 V28 8 15h30 Kirsten Nicol H/S Paarl Gimnasium Mariaan Smit
2 Prosa 9   Coetzer Celeste H/S Paarl Gimansium Mariaan Smit
3 Prosa 9   Vorster Quintin HJS Paarl Chantal Fourie
4 Prosa 10   Kotze Daniëlle H/S Tulbagh Lydia Notley
5 Prosa 10   Claassen Anmari H/S Tulbagh Lydia Notley
6 Prosa 10   Cupido Camille H/S Tulbagh Lydia Notley
7 Prosa 10   Fourie Nadia H/S Paarl Gimnasium Mariaan Smit
8 Prosa 10   Vosloo Jana HMS La Rochelle Elmeri van Heerden
9 Prosa 10   Wiehman Emma HMS Paarl Hannalie Muller
10 Prosa 10   Myburgh Suzanne H/S Paarl Gimnasium M. Smit

1 V29 8 16h05 Josephs Nicole  Charleston Hill Prim Juf Kuiler
4 Poësie 8   Petzcsh Irmela HMS Paarl Hannalie Muller
5 Poësie 8   Kirsten Nichol H/S Paarl Gimnasium Mariaan Smit
6 Poësie 8   Brand Kaelo B.O. + H. Brand(Privaat) B.O. + H. Brand
7 Poësie 8   Van Wyk Carli HMS Paarl Hannalie Muller





POUSE: 16h30-16h45









8 V29 8 16h45 Venter Christine HMS Paarl Beaulah Dreyer
9 Poësie 8   Jordaan Karla HMS Paarl Beaulah Dreyer
10 Poësie 8   Uys Megan Breakaleg Dramaklub Sophia Passerini
11 Poësie 8   Klopper Juandre H/S Hugenote C du Preez
12 Poësie 8   Africa Kaylinn H/S Hugenote C du Preez
13 Poësie 8   Cloete Nicole H/S Franschoek A. Cilliers
14 Poësie 8   Fischer Vanessa H/S Franschoek A. Cilliers
15 Poësie 8   Fortuin Lauren-Leigh H/S Franschoek A. Cilliers
16 Poësie 9   November Ross-Lee Paulus Joubert Sek. Me. A.M. Brown
17 Poësie 9   Carolissen Amoire Paulus Joubert Sek. Me. A.M. Brown
18 Poësie 9   Seale Omega Charleston Hill Prim Juf Kuiler
19 Poësie 9   Coetzer Celeste H/S Paarl Gimnasium Mariaan Smit
20 V29 9 17h25 Sitzer Amy-Joy Charleston Hill Prim Juf Kuiler
21 Poësie 9   Du Toit Helene HMS La Rochelle Elmeri van Heerden
22 Poësie 9   Swanepoel Anushka H/S Franschoek A. Cilliers
23 Poësie 9   Pentz Peter HJS Paarl Chantal Fourie
24 Poësie 9   Geldenhuys Edward HJS Paarl Chantal Fourie
25 Poësie 9   De Bod Anja H/S Hugenote C du Preez
26 Poësie 9   Smith Jedi Breakaleg Dramaklub Sophia Passerini
27 Poësie 9   Simons Nontas
Keegan Davon
Breakaleg Dramaklub Sophia Passerini
28 Poësie 9   Arendse Joslyn Breakaleg Dramaklub Sophia Passerini
29 Poësie 9   Louw Anine HMS Paarl Hannalie Muller
30 Poësie 9   Rheeder Corli HMS Paarl Hannalie Muller
31 Poësie 9   Smuts Matilda HMS Paarl Hannalie Muller

32 V29 9 18h00 Van der Walt Luise HMS La Rochelle Elmeri van Heerden
33 Poësie 10   Theart Willene H/S Paarl Gimnasium Mariaan Smit
34 Poësie 10   Louw Chante H/S Paarl Gimnasium Mariaan Smit
35 Poësie 10   Du Toit Greta H/S Paarl Gimnasium Mariaan Smit
36 Poësie 10   Venter Anlezia HMS La Rochelle Elmeri van Heerden
37 Poësie 10   Hill Robyn HMS La Rochelle Elmeri van Heerden
38 Poësie 10   Odendaal Elmie HMS La Rochelle Elmeri van Heerden
39 Poësie 10   Wiehman Emma HMS Paarl Hannalie Muller
40 Poësie 10   Truter Willemien Breakaleg Dramaklub Sophia Passerini


41 V29 10 18h25 Bruwer Marikie School of Arts Nicolette van Rensburg
42 Poësie 10   Van Niekerk Daniella H/S Hugenote C du Preez
43 Poësie 10   Carstens Charne H/S Hugenote C du Preez


1 V30 10 18h40 Herbst Nadia H/S Paarl Gimnasium Mariaan Smit
2 Monoloog 10   Fourie Nadia H/S Paarl Gimnasium Mariaan Smit
3 Monoloog 10   Du Plessis Anke HMS La Rochelle Elmeri van Heerden
4 Monoloog 10   Wiehman Emma HMS Paarl Hannalie Muller
5 Monoloog 10   Carstens Charné H/S Hugenote C du Preez


1 Redenaars 9 19h00 Neethling Japie H/S Paarl Gimnasim Tania van der Schyf
2 Redenaars 9   Van Rensburg Eljoh HMS Paarl Hannalie Muller
3 Redenaars 9   Louw Anine HMS Paarl Hannalie Muller
4 Redenaars 9   De la Bat Renske HMS Paarl Hannalie Muller


AFRIKAANS VOORDRAG EN REDEVOERING - GR.11 EN 12
VRYDAG, 29 JULIE 2011 TE FRANK PIETERSEN SENTRUM

No. Kategorie Gr. Tyd Van Naam Skool Opvoeder
1 V26 11 14h00 Dippenaar Nastasha HMS La Rochelle Elmeri van Heerden
2 Gedram.Prosa 11   Le Roux Chane HMS La Rochelle Elmeri van Heerden
1 V27 11   Linee/Coetzee Dieuwke-Jean/Zanelle HMS La Rochelle Elmeri van Heerden
2 Tweespraak 9 en 11   Smuts/Smuts Delene/Matilda HMS Paarl Hannalie Muller
3 Tweespraak 11   Van der Merwe/Du Plessis Andria/Daniël H/S Paarl Gimnasium Mariaan Smit
4 Tweespraak 11   Van Der Merwe/Schoeman Andria/Hanri H/S Paarl Gimnasium Mariaan Smit
5 Tweespraak 12   Kotze/Marais Marne/Annabe HMS La Rochelle Elmeri van Heerden
6 Tweespraak 12   Jaars/Flovers Lee-Ann/Marisha Breakaleg Dramaklub Sophia Passerini

1 V28 11 14h30 Snyman Christine HMS La Rochelle Elmeri van Heerden
2 Prosa 11   Linee Dieuwke-Jean HMS La Rochelle Elmeri van Heerden
3 Prosa 11   Fourie Nerine HMS La Rochelle Elmeri van Heerden
4 Prosa 12   Claassen Wilmi H/S Tulbagh Lydia Notley
5 Prosa 12   Van der Westhuïjzen Cobé H/S Hugenote C du Preez
6 Prosa 12   Marais Annabe HMS La Rochelle Elmeri van Heerden

1 V29 11 15h00 Malan Fanie H/S Hugenote C du Preez
3 Poësie 11   Germishuys Merike H/S Hugenote C du Preez
4 Poësie 11   Morris  Mariska H/S Paarl Gimnasium Mariaan Smit
5 Poësie 11   Immelman Francois HJS Paarl Wiwe Pretorius
6 Poësie 11   Hugo Michael H/S Paarl Gimnasium Mariaan Smit
7 Poësie 11   Le Roux Chane HMS La Rochelle Elmeri van Heerden
8 Poësie 11   Smuts Delene HMS Paarl Hannalie Muller
9 Poësie 12   Bruns Nicola HMS La Rochelle Elmeri van Heerden
10 Poësie 12   Marais Annabe HMS La Rochelle Elmeri van Heerden
11 Poësie 12   Van der Westhuïjzen Cobé H/S Hugenote C du Preez
12 Poësie 12   Stander Grietjie H/S Hugenote C du Preez

1 V30 11 15h40 Morris Mariska H/S Paarl Gimnasium Mariaan Smit
2 Monoloog 11   Fourie Nerine HMS LA Rochelle Elmeri van Heerden
3 Monoloog 12   Van Nieuwenhuyzen Minuette H/S Paarl Gimnasium Mariaan Smit

1 Redenaars 11 16h10 Van Schalkwyk Jackie HMS Paarl Ria Taylor
2 Redenaars 11   Loubser Nicola HMS Paarl Ria Taylor
3 Redenaars 11   Fourie Anri HMS Paarl Ria Taylor
4 Redenaars 12   Van der Westhuïjzen Cobé H/S Hugenote Lorraine Kuun