PVE Visual ARTS

PLEASE NOTE: ALL ENTRIES THAT ACHIEVED CUM LAUDE (CL) WILL BE ON DISPLAY AT THE EISTEDDFOD PRESTIGE CONCERT ON THURSDAY THE 18th OF SEPTEMBER IN THE PAARL TOWN HALL AFTER WHICH IT WILL BE RELEASED FOR DELIVERY TO THE PARTICIPATING SCHOOLS.

PAARL VALLEI EISTEDDFOD | PAARL VALLEY EISTEDDFOD

 

VISUELE KUNSTE | VISUAL ARTS

2015

Koordineerder | Coordinator: Ms M Pietersen

 

Rig asseblief navrae, regstellings en versoeke aan PVE kantoor by:

Please submit enquiries, amendments and requests to the PVE office at:

pveadmin@zamail.co.za

Tel: 021 872 1569

Please scroll down for Results.



 Updated: Sunday 30 August 2015 at 14h50

Below is a selection from the large number of entries in the 2015 Eisteddfod Season.

The resolution of these images has been decreased to protect the owner's rights.


 RESULTS


2015 Paarl Valley Eisteddfod: VISUAL ARTS ǀ Monday, 17 August - Tuesday, 25 August
Venue: Frank Pietersen Music Centre | Room G6
Convener: Melanie Pietersen | pietersenmelanie43@gmail.com

Entry NR Name | Naam Surname | Van School | Skool Title | Titel Award | Toekenning
GRADE R
1 Kayla Jacobs Paarl School Reënboogland BRONS
2 Ruben Labuschagne Paarl School Sneeuvlokkies BRONS
3 Rethabile Njengele Paarl School Myself SILVER +
4 Yanelle Syfert Paarl School Blommeprag GOUD +
5 Johannes Vosloo Paarl School Sneeuman, hoekom is jy in die sneeu? BRONS
6 Roelof du Plessis Rijk Tulbagh Hoender SILWER
7 Adriaan Speirs Rijk Tulbagh Hoender SILWER
8 Jacques Möller Rijk Tulbagh Herfs BRONS
9 Miguel Fisher Sonop Primêr Padveiligheid GOUD Cum Laude
10 Ilke Hendriks Sonop Primêr Padveiligheid SILWER
11 Milan Benjamin Wellington Preparatory School The farmer walking in his wheat field. GOLD
12 Simeon Corrigan Wellington Preparatory School The farmer walking in his wheat field. GOLD Cum Laude
13 Grace Cox Wellington Preparatory School I love playing in the sprinkler! GOLD
14 Hannah Rose Rightford Wellington Preparatory School Mommy all dressed up in her beautiful jewelry. SILVER
15 Noah van Niekerk Wellington Preparatory School Mommy wearing her beautiful jewelry. SILVER +
TOTAL GRADE R ENTRIES: 15
GRADE 1
16 Jade Terblanche Carnegie House The forgotten island GOLD
17 Carli-Stephanie Muller Hoër Meisieskool Paarl I dream (Joan Miro) SILVER +
18 Izébelle Priem Hoër Meisieskool Paarl I dream (Joan Miro) SILVER
19 Annika Ras Hoër Meisieskool Paarl I dream (Joan Miro) SILVER
20 Lucy Le Roux Hoër Meisieskool Paarl Hand in hand with mom SILVER
21 Anika Rysbergen Hoër Meisieskool Paarl Hand in hand with mom SILVER
22 Josef de Beer Hugenote Laerskool My uil SILWER
23 André Kirschstein Hugenote Laerskool My uil BRONS
24 Mieke Martins Hugenote Laerskool My uil BRONS
25 Inah Meintjies Hugenote Laerskool My uil BRONS
26 Hanke Rademan Hugenote Laerskool My uil SILWER
27 Robin Appelgryn Kiddie Create Art School Table Mountain at Sunset MAROON / BRONZE
28 Jana van Tonder Kwas Kiddies Kunsskool Ek is 'n prinses. SILWER +
29 Jana van Tonder Kwas Kiddies Kunsskool Vis SILWER
30 Etienne Fouché Laerskool De Tyger Vis GOUD Cum Laude
31 Hendri Marais Laerskool Noord Eind Eie Keuse GOUD Cum Laude
32 Nina du Plessis Laerskool Noord Eind Eie Keuse GOUD
33 Tinette le Roux Laerskool Noord Eind Eie Keuse GOUD
34 André Roux Laerskool Noord Eind Eie Keuse GOUD +
35 Nicolaas Kruger Paarl Primêre Seunskool My Pappa GOUD +
36 Daniël Louw Paarl Primêre Seunskool My Pappa GOUD Cum Laude
37 Günther van Tonder Paarl Primêre Seunskool My Pappa GOUD +
38 Christiaan du Toit Paarl Primêre Seunskool Lion in the grass GOLD
39 Joshua Garner Paarl Primêre Seunskool Lion in the grass GOLD Cum Laude
40 Zinray Buis Paarl School Cookie monster! SILVER
41 Nicole Hing Paarl School Autumn in a vase MAROON / BRONZE
42 Jayden Klinkradt Paarl School A day in the country GOLD +
43 Dewald Kotze Paarl School Dawn of the dinosaur GOLD
44 Shelize Smith Paarl School Family Love SILVER
45 Dustin Conradie Sonop Primêr Piekniek in die park BRONS
46 Jaylan Morris Sonop Primêr Dit reën BRONS
47 Justin van Wyk W.A. Joubert Ek eet waatlemoen SILWER
48 Jana Vorster W.A. Joubert Ek eet waatlemoen BRONS
49 Monica Munnik W.A. Joubert My Ouma SILWER
50 Caitlin Marsh Wellington Preparatory School Beautiful butterflies GOLD +
51 Bridgette Carolus Wellington Primêr Vrolike nar (By die sirkus) BRONS
52 Leigh-Vaughan Jacobs Wellington Primêr Vrolike nar (By die sirkus) BRONS
53 Jovan Smith Wellington Primêr Vrolike nar (By die sirkus) BRONS
54 Liyema Phekula Wellington Primêr Tuin diere GOUD Cum Laude
55 Martayo Persens Wellington Primêr Jona en die walvis BRONS
56 Devano Williams Wellington Primêr O, gats! (Winter) BRONS
TOTAL GRADE 1 ENTRIES: 41
GRADE 2
57 Cashen McMahon Carnegie House Minecraft Madness MAROON / BRONZE
58 Cashen McMahon Carnegie House Minecraft Madness II SILVER
59 Erna-Marie Conradie Hoër Meisieskool Paarl Seisoene BRONS
60 Jana Geldenhuys Hoër Meisieskool Paarl Fish (Printing) BRONS
61 Leah White Hoër Meisieskool Paarl Fish (Printing) BRONS
62 Jana Geldenhuys Hoër Meisieskool Paarl I swim GOLD Cum Laude
63 Jana Theron Hoër Meisieskool Paarl I swim GOLD
64 Dawid Badenhorst Hugenote Laerskool Herfs GOUD +
65 Amalie du Plessis Hugenote Laerskool Herfs GOUD
66 Luchen Jacobs Hugenote Laerskool Herfs GOUD Cum Laude
67 Inge Kühn Hugenote Laerskool Herfs GOUD
68 Marilu Zeeman Hugenote Laerskool Herfs GOUD
69 Tazkia Aziz Kiddie Create Art School Tranquillity MAROON / BRONZE
70 Ilsémari Coetzee Kiddie Create Art School n Plekkie in die son BRONS
71 Keisha Moore Kiddie Create Art School Flowers by sunset MAROON / BRONZE
72 Bea Swart Kiddie Create Art School Flower Power SILVER
73 Elizabeth Cillie Kwas Kiddies Kunsskool Vis BRONS
74 Annabelle Mouton Kwas Kiddies Kunsskool
SILWER
75 Melandi Nabal Kwas Kiddies Kunsskool Ek het geskok. SILWER
76 Liebe Bothma Laerskool De Tyger Vis SILWER
77 Katelynn Meiring Laerskool De Tyger Ek eet waatlemoen. SILWER
78 Minke Mynhardt Laerskool De Tyger Ek eet waatlemoen GOUD Cum Laude
79 Danika Smit Laerskool De Tyger Ek eet waatlemoen GOUD
80 Lana van Deventer Laerskool De Tyger Ek eet waatlemoen GOUD +
81 Aaron Benson Paarl Primêre Seunskool Sunrise MAROON / BRONZE
82 Alec Sacks Paarl Primêre Seunskool Sunrise MAROON / BRONZE
83 Oliver Sales Paarl Primêre Seunskool Sunrise MAROON / BRONZE
84 Christopher le Roux Paarl Primêre Seunskool Abstrakte gesigkuns GOUD
85 Wege van Zyl Paarl Primêre Seunskool Abstrakte gesigkuns GOUD
86 Danie Bester Paarl School Ek ry op 'n reënboog-dinosaur GOUD Cum Laude
87 Andie Gumindoga Paarl School Joyride GOLD Cum Laude
88 Jayden Masimila Paarl School At the sirkus SILVER +
89 Inge vd Westhuizen Paarl School Jippie! Ek sing in die koor SILWER +
90 Joalet Viljoen Paarl School My mamma en oom Niël gaan trou GOUD +
91 Eathan Hess Sonop Primêr Ek hou van sport BRONS
92 Nadine Oktober Sonop Primêr My tuin GOUD Cum Laude
93 Taylor May Boltman Wellington Preparatory School Butterfly world GOLD +
94 Lucy Molenaar Wellington Preparatory School Amazing butterflies GOLD
95 Caitlin Henderson Wellington Preparatory School Winter rain GOLD Cum Laude
96 Matthew Hudson Wellington Preparatory School Another day in the rain. GOLD
97 James Lunt Wellington Preparatory School A really bad day out in the rain. GOLD
98 Charlotte Seynhaeve Wellington Preparatory School The wet rainy day GOLD
99 Connor Wooding Wellington Preparatory School A day out in the rain. GOLD
100 Sholto Douglas Wellington Preparatory School Underwater adventure GOLD Cum Laude
101 Patricia Coetzee Wellington Primêr Diere hou 'n debat! GOUD +
102 Selvino Lindt Wellington Primêr Diere in die natuur. GOUD
103 Remique Albertus Wellington Primêr In die nag BRONS
104 Kyra Bird Wellington Primêr n Uitstappie - gesin SILWER
105 Luzuko Mesilane Wellington Primêr Ek hou vakansie by Ouma. GOUD
TOTAL GRADE 2 ENTRIES: 49
GRADE 3
106 Lara Botha Hoër Meisieskool Paarl Insects SILVER
107 Katie-Jane Jeppe Hoër Meisieskool Paarl Flower - close up SILVER
108 Emma Basson Hoër Meisieskool Paarl Selfportret (Picasso) GOUD Cum Laude
109 Lana Basson Hoër Meisieskool Paarl Selfportret (Picasso) GOUD +
110 Katie-Jane Jeppe Hoër Meisieskool Paarl Selfportret (Picasso) GOUD +
111 Inge Bosch Hugenote Laerskool Voëltjies in die tuin GOUD Cum Laude
112 Peter Djimbi Hugenote Laerskool Birds in the garden GOUD +
113 Hazel Marais Hugenote Laerskool Voëltjies in die tuin GOUD Cum Laude
114 Meré Rossouw Hugenote Laerskool Voëltjies in die tuin SILWER +
115 Beate van Niekerk Hugenote Laerskool Voëltjies in die tuin GOUD +
116 Kimeesha Chetty Kiddie Create Art School The orange octupus GOLD
117 Razeena Ismail Kiddie Create Art School The great sight from the Ocean MAROON / BRONZE
118 Jay Lee Knight Kiddie Create Art School Amongst the stars SILVER
119 Jean Oosthuizen Kiddie Create Art School The red bug in Paris MAROON / BRONZE
120 Danicke Raubenheimer Kiddie Create Art School Daisy sunrise SILVER
121 Mila Barnes Kwas Kiddies Kunsskool Verkleurmannetjie GOUD +
122 Mieke Conradie Kwas Kiddies Kunsskool Verkleurmannetjie SILWER +
123 Minell du Plessis Kwas Kiddies Kunsskool Verkleurmannetjie SILWER +
124 Suné Joubert Kwas Kiddies Kunsskool Verkleurmannetjie SILWER +
125 Nina Rose Kwas Kiddies Kunsskool Papegaai SILWER +
126 Imke J.v. Rensburg Laerskool De Tyger Ek is 'n prinses. SILWER +
127 Bianca Malan Laerskool De Tyger Ek is 'n prinses. BRONS
128 Marzaan Myburgh Laerskool De Tyger Ek is 'n prinses. SILWER
129 Alessandra Sequeira Coito Laerskool De Tyger Ek is 'n prinses. BRONS
130 Niel v.d. Colff Laerskool De Tyger Ek is 'n Prins SILWER
131 Michael Fulton Paarl Primêre Seunskool The owl SILVER +
132 Christian Mocké Paarl Primêre Seunskool The owl SILVER +
133 Devonn Woolward Paarl Primêre Seunskool The owl SILVER
134 Jakobus Kruger Paarl Primêre Seunskool Vrugtebak BRONS
135 Juan Marais Paarl Primêre Seunskool Granaat BRONS
136 Shane Nanongkham Paarl School This is me! SILVER +
137 Kayleigh Roodt Paarl School Dis hoe ek lyk BRONS
138 Tatum Whelan Paarl School Dis hoe ek lyk BRONS
139 Siyavuya Mamkeli Paarl School My family SILVER +
140 Justin Kruger Paarl School In my tuin SILWER
141 Regardt du Plessis Rijk Tulbagh Mandala SILVER +
142 Philip Smit Rijk Tulbagh Mandala GOLD
143 Jenny van der Walt Rijk Tulbagh Mandala GOLD +
144 Zander Basson Rijk Tulbagh Under the sea SILVER +
145 Izak Kotze Rijk Tulbagh Ek SILWER +
146 Jesse
Laerskool W.A. Joubert Die danser GOUD +
147 Owam Penxa Laerskool W.A. Joubert Die danser GOUD
148 Zian Theron Laerskool W.A. Joubert Die danser SILWER
149 Kiara Beamish Wellington Preparatory School Underwater fun with goggles GOLD Cum Laude
150 Bertie Milner Wellington Preparatory School Fishing boots on the shore SILVER +
151 Hannah Stephanou-Lazarus Wellington Preparatory School Girl with a flowery hat SILVER
152 Carla Viljoen Wellington Preparatory School Day dreaming… GOLD
153 Jessie Warwick Wellington Preparatory School Sunset birds SILVER
154 Clayton Davids Wellington Primêr My voete is spesiaal SILWER +
155 Benjanique Felix Wellington Primêr My voete is spesiaal SILWER
156 Hayden Jacobs Wellington Primêr My voete is spesiaal BRONS
157 Kurtley Louw Wellington Primêr My voete is spesiaal SILWER +
158 Veronique Lukas Wellington Primêr My voete is spesiaal BRONS
159 Reagan Solomons Wellington Primêr My voete is spesiaal SILWER
160 Morné Spochter Wellington Primêr My voete is spesiaal SILWER
161 Clayten Beffels Wellington Primêr Wonings BRONS
162 Joshua Davids Wellington Primêr Wonings BRONS
163 Hershall Fortuin Wellington Primêr Wonings BRONS
164 Jaydon Ross Wellington Primêr Wonings BRONS
165 Abel Swartz Wellington Primêr Wonings SILWER
TOTAL GRADE 3 ENTRIES: 60
GRADE 4
166 Nicole Dickens Carnegie House Montessori Birds of Paradise GOLD +
167 Zackk Draper Carnegie House Montessori Selfie MAROON / BRONZE
168 Aiden Killian Carnegie House Montessori Selfie GOLD Cum Laude
169 Jacob Taskes Carnegie House Montessori Selfie GOLD Cum Laude
170 Sino Tsoloba Carnegie House Montessori Selfie GOLD Cum Laude
171 Mila du Plessis Hoër Meisieskool Paarl Selfportret (Modigliano) SILWER
172 Leah du Toit Hoër Meisieskool Paarl Selfportret (Modigliano) GOUD Cum Laude
173 Anopaishe Govero Hoër Meisieskool Paarl Selfportret (Modigliano) SILWER
174 Theresa Vegter Hoër Meisieskool Paarl CD Mobile SILVER
175 Janke-Martin Viljoen Hoër Meisieskool Paarl CD Mobile BRONS
176 Wade Alexander Hugenote Laerskool
SILVER
177 Roxy Keyser Hugenote Laerskool
SILVER
178 Lara Lochner Hugenote Laerskool
SILVER +
179 Jessé Prinsloo Hugenote Laerskool
SILVER
180 Alex Stewart Hugenote Laerskool
SILVER
181 Fayyad Kamaloodien Kiddie Create Art School The orange hunter GOLD Cum Laude
182 Rayaan Sirkot Kiddie Create Art School Midnight Moon MAROON / BRONZE
183 Miëtte van der Linde Kiddie Create Art School Die lighuis BRONS
184 Jean Coetzee Kwas Kiddies Kunsskool Verkleurmannetjie GOUD Cum Laude
185 Lea van der Merwe Kwas Kiddies Kunsskool Verkleurmannetjie GOUD
186 Henko Singleton Kwas Kiddies Kunsskool Frida Kahlo SILVER
187 Lea van der Merwe Kwas Kiddies Kunsskool Kaapse Klopse SILWER
188 Lea van der Merwe Kwas Kiddies Kunsskool Selfportret SILWER
189 Lian Driescher Laerskool De Tyger Kameelperd SILWER +
190 Kean Goussard Laerskool De Tyger Kameelperd GOUD +
191 Leané Kotzé Laerskool De Tyger Kameelperd GOUD
192 Vinette Sauerman Laerskool De Tyger Kameelperd SILWER +
193 Eichard Richter Laerskool De Tyger Kameelperd SILWER +
194 Ettiene Gouws Laerskool Noord Eind Eie Keuse GOUD Cum Laude
195 Dania Greyling Laerskool Noord Eind Eie Keuse GOUD
196 Nika Niewoudt Laerskool Noord Eind Eie Keuse GOUD
197 Reinhardt Reyneke Laerskool Noord Eind Eie Keuse GOUD +
198 Lisa v. Tonder Laerskool Noord Eind Eie Keuse GOUD
199 Ryan Badenhorst Paarl Primêre Seunskool Shoes SILVER +
200 Michael de Beer Paarl Primêre Seunskool Skoene SILWER +
201 Léo de Saint Salvy Paarl Primêre Seunskool Shoes SILVER +
202 Adriaan de Villiers Paarl Primêre Seunskool Skoene SILWER +
203 Ryk van Reenen Paarl Primêre Seunskool Skoene SILWER +
204 Skye Hicks Paarl School Flowers SILVER
205 Anda Hlobo Paarl School Flowers SILVER
206 Zoë Philander Paarl School Flowers SILVER
207 Skye Hicks Paarl School In the garden SILVER
208 Anda Hlobo Paarl School In the wild SILVER
209 Georgia O'Hare Simond Privaatskool Colour blast MAROON / BRONZE
210 Jarrod Peach Simond Privaatskool House in the field MAROON / BRONZE
211 Sadé Snyman Simond Privaatskool Seasons SILVER +
212 Emma de Kock Rijk Tulbagh Uil SILWER +
213 Xander Hough Rijk Tulbagh Uil BRONS
214 Christelle Joubert Rijk Tulbagh Uil BRONS
215 Lara Rabe Rijk Tulbagh Uil BRONS
216 Willem Visagie Rijk Tulbagh Uil BRONS
217 Sarah Hudson Wellington Preparatory School Monet's waterlilly bridge GOLD
218 Cole Macdonald Wellington Preparatory School Monet's bridge with waterlillies GOLD Cum Laude
219 Oliver Carey Wellington Preparatory School Night Café SILVER
220 Aiden Fox Wellington Preparatory School Birds on a wire SILVER
221 Saarah Kadir Wellington Preparatory School Matisse - woman with a feather in her hat SILVER
TOTAL GRADE 4 ENTRIES: 56
GRADE 5
222 Kurk Darnell Carnegie House Montessori Fire Bird GOLD
223 Jade Nepgen Carnegie House Montessori Free as a bird GOLD
224 James Arthur Carnegie House Montessori Selfie GOLD
225 Enzo Rechner Carnegie House Montessori Selfie GOLD Cum Laude
226 Tiger Surmon Carnegie House Montessori Selfie GOLD +
227 Luca Aliquó Hoër Meisieskool Paarl Papier krale SILWER
228 Dominique Datnow Hoër Meisieskool Paarl Papier krale SILWER
229 Abigail le Roux Hoër Meisieskool Paarl Papier krale SILWER +
230 Roosje Grobbelaar Hugenote Laerskool
SILVER +
231 Jani Loedolff Hugenote Laerskool
SILVER
232 Jana Lützeler Hugenote Laerskool
SILVER
233 Carli Olivier Hugenote Laerskool
SILVER
234 Mija Zeeman Hugenote Laerskool
SILVER
235 Hanjo Bester Laerskool De Tyger Voëls BRONS
236 Francois Coetzee Laerskool De Tyger Voëls BRONS
237 Kayla Smit Laerskool De Tyger Voëls BRONS
238 Anita v.d. Merwe Laerskool De Tyger Voëls BRONS
239 Sonique Zaayman Laerskool De Tyger Voëls BRONS
240 Sebastian Aylward Laerskool Noord Eind Eie Keuse SILWER
241 Louis Shepard Laerskool Noord Eind Eie Keuse GOUD Cum Laude
242 Mia Coetzer Laerskool Paarl Gimnasium Mona (Lisa) SILWER +
243 Anja Marais Laerskool Paarl Gimnasium Brakkies by die vuur. GOUD
244 Emma Vermeulen Laerskool Paarl Gimnasium Under the sea BRONS
245 Nicole Weideman Laerskool Paarl Gimnasium Botterblom BRONS
246 Jade Daniels Kiddie Create Art School The river BRONS
247 Abéne Verrynne Kiddie Create Art School Tulip field BRONS
248 Manie Coetzee Kwas Kiddies Kunsskool Toekans GOUD Cum Laude
249 Zaandré de Klerk Kwas Kiddies Kunsskool Voëls GOUD Cum Laude
250 Zaandré de Klerk Kwas Kiddies Kunsskool Frida Kahlo SILVER
251 Joshua Fisher Paarl Primêre Seunskool THIS IS AFRICA MAROON / BRONZE
252 Kai Marsberg Paarl Primêre Seunskool THIS IS AFRICA MAROON / BRONZE
253 Morgun Moller Paarl Primêre Seunskool THIS IS AFRICA MAROON / BRONZE
254 Samuel Botha Paarl Primêre Seunskool My naam in Graffiti GOUD
255 Ernst Kirsten Paarl Primêre Seunskool My naam in Graffiti SILWER +
256 Aiden Clayton Paarl School I am Picasso BRONS
257 Hugo Fourie Paarl School I am Picasso BRONS
258 Arno Kruger Paarl School I am Picasso BRONS
259 De Wet Marais Paarl School I am Picasso BRONS
260 Keanu Oosthuizen Paarl School At the farm SILVER
261 Carmen Engelbrecht Simond Privaatskool Die oog SILWER
262 Anke Muller Simond Privaatskool Howling in the moon MAROON / BRONZE
263 Lisa Viljoen Simond Privaatskool Zebra at sundown SILVER
264 Lara Willemse Simond Privaatskool
GOUD
265 Simon Basson Rijk Tulbagh Abstrakte boomlandskap BRONS
266 Jac de Kock Rijk Tulbagh Abstrakte boomlandskap BRONS
267 Lushaan Martins Rijk Tulbagh Abstrakte boomlandskap SILWER
268 Paul-Daniël Meyer Rijk Tulbagh Abstrakte boomlandskap BRONS
269 Sumieke Roux Rijk Tulbagh Abstrakte boomlandskap BRONS
270 Amelie Goetze Wellington Preparatory School Cezanne's - still life with flowers GOLD
271 Julie Seynhaeve Wellington Preparatory School Cezanne - flowers with bowls SILVER
TOTAL GRADE 5 ENTRIES: 50
GRADE 6
272 Jason Kemp Carnegie House Montessori Selfie GOLD +
273 Fareeda Patel Carnegie House Montessori Selfie GOLD
274 Bella Carnegie Carnegie House Montessori Stillife with Flip-Flops SILVER +
275 Finn McMahon Carnegie House Montessori Stillife with Flip-Flops SILVER
276 Finn McMahon Carnegie House Montessori Cormorant SILVER +
277 Hannah Botha Hoër Meisieskool Paarl Mandala GOLD +
278 Caro Schultheiss Hoër Meisieskool Paarl Mandala GOLD
279 Mienke Viljoen Hoër Meisieskool Paarl Mandala GOLD +
280 Neena Breedeveldt Hoër Meisieskool Paarl My name SILVER +
281 Mienke Viljoen Hoër Meisieskool Paarl My name MAROON / BRONZE
282 Cari Groenewald Hugenote Laerskool
GOLD
283 Elizabeth O'Dowd Hugenote Laerskool
GOLD +
284 Louise Meyer Hugenote Laerskool
MAROON / BRONZE
285 MJ Stewart Hugenote Laerskool
SILVER
286 Megan Titus Hugenote Laerskool
SILVER
287 Laeeqa Aziz Kiddie Create Art School Timeless Beauty SILVER +
288 Naelha Kamaloodien Kiddie Create Art School Sahara sunset MAROON / BRONZE
289 Kauthar Ryland Kiddie Create Art School Something sweet SILVER +
290 Fayaaz Sirkot Kiddie Create Art School Windpower GOLD Cum Laude
291 Marli Carstens Laerskool De Tyger Frida Kahlo MAROON / BRONZE
292 Kayla Lane Laerskool De Tyger Frida Kahlo SILVER +
293 Karma Pretorius Laerskool De Tyger Frida Kahlo MAROON / BRONZE
294 Clarice Swartz Laerskool De Tyger Frida Kahlo GOLD +
295 Yolé van Deventer Laerskool De Tyger Frida Kahlo GOLD +
296 Shanette Cocklin Laerskool Noord Eind Ode aan Salvador Dali Metamorfose v. Narsis SILWER
297 Rozelle Hartzenberg Laerskool Noord Eind Metamorfose v. Narsis. Salvador Dali BRONS
298 Lean Immelman Laerskool Noord Eind Metamorfose v. Narsis. Salvador Dali BRONS
299 Herné v/d Hoogen Laerskool Noord Eind Metamorfose v. Narsis. Salvador Dali BRONS
300 Adri du Toit Laerskool Noord Eind Eie Keuse SILWER
301 Dian v/d Walt Laerskool Noord Eind Eie Keuse BRONS
302 Pippa Baartman Laerskool Paarl Gimnasium Tea for two GOLD +
303 Nathan Broxham Laerskool Paarl Gimnasium Fly home SILVER
304 Charien Gildenhuys Laerskool Paarl Gimnasium Love is the most prescious gift. MAROON / BRONZE
305 Lize Lotz Laerskool Paarl Gimnasium Riverside SILVER
306 Andrea Mouton Laerskool Paarl Gimnasium Flower Power MAROON / BRONZE
307 Matthew Benson Paarl Primêre Seunskool Mandala using relief items MAROON / BRONZE
308 Tristan Bouwer Paarl Primêre Seunskool Mandala using relief items MAROON / BRONZE
309 William Maguire Paarl Primêre Seunskool Mandala using relief items MAROON / BRONZE
310 Hannes Scholtz Paarl Primêre Seunskool Mandala in relief MAROON / BRONZE
311 Mitchell Waldeck Paarl Primêre Seunskool Mandala in Relief MAROON / BRONZE
312 Franco Engelbrecht Paarl School Funky owl MAROON / BRONZE
313 Dian van den Berg Paarl School Funky owl MAROON / BRONZE
314 Ethan Walklett Paarl School Funky owl MAROON / BRONZE
315 Qay-Yoom Britow Paarl School Smaug the dragon MAROON / BRONZE
316 Shanain Soule Paarl School Animé MAROON / BRONZE
317 Ninke Beukes Rijk Tulbagh My Hand MAROON / BRONZE
318 Roan Hough Rijk Tulbagh My hand MAROON / BRONZE
319 Maré-Louise Joubert Rijk Tulbagh My hand SILVER +
320 Maretha Kotze Rijk Tulbagh My hand MAROON / BRONZE
321 Mienke Olde-Olthof Rijk Tulbagh My hand SILVER +
322 Kira Snyman Simond Privaatskool My perd BRONS
323 Jordan Anderson Wellington Preparatory School Matisse's wife with hat SILVER +
324 Shazia Gaffoor Wellington Preparatory School Matisse's woman in a sun hat SILVER
325 Hannah Warwick Wellington Preparatory School Matisse - Lady in white SILVER
326 Felix Goetze Wellington Preparatory School Snorkelling under water GOLD Cum Laude
327 Lucas Milner Wellington Preparatory School The early morning rooster SILVER
328 Aidan Sampson Wellington Preparatory School Russian Soldier SILVER
TOTAL GRADE 6 ENTRIES: 57
GRADE 7
329 Megan Carnegie Carnegie House Montessori Stillife with shoes SILVER +
330 Therio Coetzer Carnegie House Montessori Stillife with shoes GOLD
331 Megan Carnegie Carnegie House Montessori Untitled SILVER
332 Therio Coetzer Carnegie House Montessori Untitled MAROON / BRONZE
333 Sophie Puchert Carnegie House Montessori Untitled SILVER
334 Lee-Roy Appolis Dalweide Primêr Musiekinstrumente BRONS
335 Ricardo Fischer Dalweide Primêr Summer is lekka SILVER
336 Jody Jacobs Dalweide Primêr Eensaamheid in die Karoo BRONS
337 Tyron Schalkwyk Dalweide Primêr Terugbleik na my verlede SILWER
338 Marila Hickman Hoër Meisieskool Paarl Papier mache bakkie GOUD
339 Lobke Kirsten Hoër Meisieskool Paarl Papier mache bakkie SILWER +
340 Minette Liebenberg Hoër Meisieskool Paarl Papier mache bakkie BRONS
341 Alissa Firmani Hugenote Laerskool Fast and the furious GOLD Cum Laude
342 Ettienne Gertse Hugenote Laerskool Eye of the zebra MAROON / BRONZE
343 Rigardt Landsberg Hugenote Laerskool Jong bokie GOUD Cum Laude
344 Ruben Loedolff Hugenote Laerskool Softer than a mothers touch GOLD +
345 Nelise Schoeman Hugenote Laerskool These boots were made for walking GOLD Cum Laude
346 Juria Brand Kiddie Create Art School Winters dag by die see GOUD Cum Laude
347 Kelsey Julies Kiddie Create Art School In the spotlight GOLD +
348 Lika van Zyl Kiddie Create Art School Winter in die Kaap SILWER +
349 Talita de Lange Laerskool De Tyger Nelson Mandela MAROON / BRONZE
350 Deandri Müller Laerskool De Tyger Nelson Mandela MAROON / BRONZE
351 Aqila Samsodien Laerskool De Tyger Nelson Mandela MAROON / BRONZE
352 Cara v.d. Colff Laerskool De Tyger Nelson Mandela MAROON / BRONZE
353 Anelle Vermeulen Laerskool De Tyger Nelson Mandela MAROON / BRONZE
354 Lindré
Laerskool Noord Eind Eie Keuse GOUD
355 Luan Lourens Laerskool Noord Eind Eie Keuse GOUD
356 Louche Wiehan Laerskool Noord Eind Eie Keuse GOUD
357 Ankia Burger Laerskool Paarl Gimnasium Springtime GOLD
358 Paul Joubert Laerskool Paarl Gimnasium Blom van die lewe GOUD
359 Hélène Wessels Laerskool Paarl Gimnasium Kaleidoskoop GOUD Cum Laude
360 Armandt Coetsee Paarl Primêre Seunskool Linosnee: Diere SILWER +
361 Jannes Marais Paarl Primêre Seunskool Linosnee: Diere GOUD
362 Eric Slabbert Paarl Primêre Seunskool Linosnee: Diere GOUD +
363 Liam van Wyk Paarl Primêre Seunskool Linosnee: Diere GOUD +
364 Stefan Verhoef Paarl Primêre Seunskool Linosnee: Diere GOUD +
365 Dylan Dettmer Paarl School Still life - South African Breakfast GOLD
366 Rique Harmse Paarl School Still life: South African Breakfast GOLD Cum Laude
367 Dwaine le Grange Paarl School Still life: South African Breakfast GOLD +
368 Aldin Masimila Paarl School Still life: South African Breakfast GOLD
369 Jared Hendricks Paarl School Sport legend GOLD Cum Laude
370 Kristie Kruger Rijk Tulbagh Storieboekvoorblad: "Tjommaland" BRONS
371 Rohan Perold Rijk Tulbagh Storieboekvoorblad: "Jock of the bushveld" SILWER
372 Chanté Pienaar Rijk Tulbagh Storieboekvoorblad: Heidi BRONS
373 Jana Smit Rijk Tulbagh Storieboekvoorblad: "Summer Swing" SILWER +
374 Nina Zeeman Rijk Tulbagh Storieboekvoorblad: Rooikappie SILWER
375 Lara Lourens Simond Privaatskool Selfpotret GOUD +
376 Angelica Bellmunt Wellington Preparatory School Van Gogh's self portrait GOLD
377 Bocasho Braaf Wellington Preparatory School Matisse - woman in a feathered hat GOLD
378 Ross Macdonald Wellington Preparatory School Picasso's musicians SILVER
379 Daleane Pietersen Wellington Preparatory School Pop Art Coke bottle GOLD +
380 Sideeqa Pietersen Wellington Preparatory School Starry Night GOLD +
TOTAL GRADE 7 ENTRIES: 52
GRADE 8
381 Catilin Robertson Swift Carnegie House Montessori Untitled MAROON / BRONZE
382 Malandi Marais Hoërskool Paarl Gimnasium DRINGENDE BOODSKAP DISKWALIFISEER
383 Jana Rossouw Hoërskool Paarl Gimnasium PYN SILWER
384 Nicole Smith Hoërskool Paarl Gimnasium KONTRAS DISQUALIFIED
385 Jemma Wedgewood Hoërskool Paarl Gimnasium NEGATIWITEIT VERNIETIG DISQUALIFIED
386 Annette Grobler Hoërskool Paarl Gimnasium BLOSSOM GOLD Cum Laude
387 Mekyla Crouse Kiddie Create Art School Die verkleurmannetjie BRONS
388 Annah Barnes Kwas Kiddies Kunsskool Queen of Hearts SILVER
389 Joshua Booysen Paarl School Forgotten… MAROON / BRONZE
390 Bianca Burger Paarl School Starry Starry night MAROON / BRONZE
391 Pieter Joubert Paarl School Buildings SILVER
392 Mattwin Williams Paarl School Selfie MAROON / BRONZE
TOTAL GRADE 8 ENTRIES: 12
GRADE 9
393 Deidré Bruwer Hoërskool Paarl Gimnasium EK SILWER
394 Ulrich Hüsselman Hoërskool Paarl Gimnasium 14 JAAR OUD BRONS
395 Stephan le Roux Hoërskool Paarl Gimnasium BLIK SILWER
396 Téneke Viljoen Hoërskool Paarl Gimnasium GISTER NA VANDAG SILWER
397 Marine Wasserfall Hoërskool Paarl Gimnasium WYSHEID GOUD +
398 Bernard Laubscher Paarl School Landskap: Vaal ou Karooland BRONS
399 Juan van der Walt Paarl School Landscape: Paradise MAROON / BRONZE
400 Jack Logan Paarl School Landscape - Farm life MAROON / BRONZE
401 Kuhle Nofemele Paarl School Landscape - Enchanted Forest SILVER +
402 Blade Patrick Paarl School Afrodizz SILVER +
403 Juanita de Kock Sarieta de Kock Angelo SILVER
404 Juanita de Kock Sarieta de Kock Vakansie uitsig SILWER
TOTAL GRADE 9 ENTRIES: 12
GRADE 10
405 Emma Botma Kwas Kiddies Kunsskool Luiperd SILWER
406 Madelein de Kock Sarieta de Kock Abstrakte krulle SILWER
407 Rowena Meintjies Sarieta de Kock Angle in the fog MAROON / BRONZE
408 Rowena Meintjies Sarieta de Kock The Beauty History MAROON / BRONZE
TOTAL GRADE 10 ENTRIES: 4
GRADE 11
409 Mubeena Aziz Kiddie Create Art School Eye of the tiger GOLD Cum Laude
TOTAL GRADE 11 ENTRIES: 1

  ENTRIES

2015 Paarl Valley Eisteddfod: VISUAL ARTS ǀ Monday, 17 August - Friday, 21 August
Venue: Frank Pietersen Music Centre
Convener: Melanie Pietersen | pietersenmelanie43@gmail.com

Entry NR Name - Naam Surname - Van School - Skool Language - Taal Title -  Titel
GRADE R
1 Kayla Jacobs Paarl School AFR Reënboogland
2 Ruben Labuschagne Paarl School AFR Sneeuvlokkies
3 Rethabile Njengele Paarl School ENG Myself
4 Yanelle Syfert Paarl School AFR Blommeprag
5 Johannes Vosloo Paarl School AFR Sneeuman, hoekom is jy in die sneeu?
6 Roelof du Plessis Rijk Tulbagh AFR Hoender
7 Adriaan Speirs Rijk Tulbagh AFR Hoender
8 Jacques Möller Rijk Tulbagh AFR Herfs
9 Miguel Fisher Sonop Primêr AFR Padveiligheid
10 Ilke Hendriks Sonop Primêr AFR Padveiligheid
11 Milan Benjamin Wellington Preparatory School ENG The farmer walking in his wheat field.
12 Simeon Corrigan Wellington Preparatory School ENG The farmer walking in his wheat field.
13 Grace Cox Wellington Preparatory School ENG I love playing in the sprinkler!
14 Hannah Rose Rightford Wellington Preparatory School ENG Mommy all dressed up in her beautiful jewelry.
15 Noah van Niekerk Wellington Preparatory School ENG Mommy wearing her beautiful jewelry.
TOTAL GRADE R ENTRIES: 15
GRADE 1
16 Jade Terblanche Carnegie House ENG The forgotten island
17 Carli-Stephanie Muller Hoër Meisieskool Paarl
I dream (Joan Miro)
18 Izébelle Priem Hoër Meisieskool Paarl
I dream (Joan Miro)
19 Annika Ras Hoër Meisieskool Paarl
I dream (Joan Miro)
20 Lucy Le Roux Hoër Meisieskool Paarl
Hand in hand with mom
21 Anika Rysbergen Hoër Meisieskool Paarl
Hand in hand with mom
22 Josef de Beer Hugenote Laerskool
My uil
23 André Kirschstein Hugenote Laerskool
My uil
24 Mieke Martins Hugenote Laerskool
My uil
25 Inah Meintjies Hugenote Laerskool
My uil
26 Hanke Rademan Hugenote Laerskool
My uil
27 Robin Appelgryn Kiddie Create Art School ENG Table Mountain at Sunset
28 Jana van Tonder Kwas Kiddies Kunsskool AFR Ek is 'n prinses.
29 Jana van Tonder Kwas Kiddies Kunsskool AFR Vis
30 Etienne Fouché Laerskool De Tyger AFR Vis
31 Hendri Marais Laerskool Noord Eind AFR Eie Keuse
32 Nina du Plessis Laerskool Noord Eind AFR Eie Keuse
33 Tinette le Roux Laerskool Noord Eind AFR Eie Keuse
34 André Roux Laerskool Noord Eind AFR Eie Keuse
35 Nicolaas Kruger Paarl Primêre Seunskool AFR My Pappa
36 Daniël Louw Paarl Primêre Seunskool AFR My Pappa
37 Günther van Tonder Paarl Primêre Seunskool AFR My Pappa
38 Christiaan du Toit Paarl Primêre Seunskool ENG Lion in the grass
39 Joshua Garner Paarl Primêre Seunskool ENG Lion in the grass
40 Zinray Buis Paarl School AFR Cookie monster!
41 Nicole Hing Paarl School ENG Autumn in a vase
42 Jayden Klinkradt Paarl School ENG A day in the country
43 Dewald Kotze Paarl School AFR Dawn of the dinosaur
44 Shelize Smith Paarl School AFR Family Love
45 Dustin Conradie Sonop Primêr AFR Piekniek in die park
46 Jaylan Morris Sonop Primêr AFR Dit reën
47 Justin van Wyk W.A. Joubert AFR Ek eet waatlemoen
48 Jana Vorster W.A. Joubert
Ek eet waatlemoen
49 Monica Munnik W.A. Joubert
My Ouma
50 Caitlin Marsh Wellington Preparatory School ENG Beautiful butterflies
51 Bridgette Carolus Wellington Primêr AFR Vrolike nar (By die sirkus)
52 Leigh-Vaughan Jacobs Wellington Primêr AFR Vrolike nar (By die sirkus)
53 Jovan Smith Wellington Primêr AFR Vrolike nar (By die sirkus)
54 Liyema Phekula Wellington Primêr AFR Tuin diere
55 Martayo Persens Wellington Primêr AFR Jona en die walvis
56 Devano Williams Wellington Primêr AFR O, gats! (Winter)
TOTAL GRADE 1 ENTRIES: 41
GRADE 2
57 Cashen McMahon Carnegie House ENG Minecraft Madness
58 Cashen McMahon Carnegie House ENG Minecraft Madness II
59 Erna-Marie Conradie Hoër Meisieskool Paarl
Seisoene
60 Jana Geldenhuys Hoër Meisieskool Paarl
Fish (Printing)
61 Leah White Hoër Meisieskool Paarl
Fish (Printing)
62 Jana Geldenhuys Hoër Meisieskool Paarl
I swim
63 Jana Theron Hoër Meisieskool Paarl
I swim
64 Dawid Badenhorst Hugenote Laerskool
Herfs
65 Amalie du Plessis Hugenote Laerskool
Herfs
66 Luchen Jacobs Hugenote Laerskool
Herfs
67 Inge Kühn Hugenote Laerskool
Herfs
68 Marilu Zeeman Hugenote Laerskool
Herfs
69 Tazkia Aziz Kiddie Create Art School ENG Tranquillity
70 Ilsémari Coetzee Kiddie Create Art School ENG n Plekkie in die son
71 Keisha Moore Kiddie Create Art School ENG Flowers by sunset
72 Bea Swart Kiddie Create Art School ENG Flower Power
73 Elizabeth Cillie Kwas Kiddies Kunsskool AFR Vis
74 Annabelle Mouton Kwas Kiddies Kunsskool AFR
75 Melandi Nabal Kwas Kiddies Kunsskool AFR Ek het geskok.
76 Liebe Bothma Laerskool De Tyger AFR Vis
77 Katelynn Meiring Laerskool De Tyger AFR Ek eet waatlemoen.
78 Minke Mynhardt Laerskool De Tyger AFR Ek eet waatlemoen
79 Danika Smit Laerskool De Tyger AFR Ek eet waatlemoen
80 Lana van Deventer Laerskool De Tyger AFR Ek eet waatlemoen
81 Aaron Benson Paarl Primêre Seunskool ENG Sunrise
82 Alec Sacks Paarl Primêre Seunskool ENG Sunrise
83 Oliver Sales Paarl Primêre Seunskool ENG Sunrise
84 Christopher le Roux Paarl Primêre Seunskool AFR Abstrakte gesigkuns
85 Wege van Zyl Paarl Primêre Seunskool AFR Abstrakte gesigkuns
86 Danie Bester Paarl School AFR Ek ry op 'n reënboog-dinosaur
87 Andie Gumindoga Paarl School ENG Joyride
88 Jayden Masimila Paarl School ENG At the sirkus
89 Inge vd Westhuizen Paarl School AFR Jippie! Ek sing in die koor
90 Joalet Viljoen Paarl School AFR My mamma en oom Niël gaan trou
91 Eathan Hess Sonop Primêr AFR Ek hou van sport
92 Nadine Oktober Sonop Primêr AFR My tuin
93 Taylor May Boltman Wellington Preparatory School ENG Butterfly world
94 Lucy Molenaar Wellington Preparatory School ENG Amazing butterflies
95 Caitlin Henderson Wellington Preparatory School ENG Winter rain
96 Matthew Hudson Wellington Preparatory School ENG Another day in the rain.
97 James Lunt Wellington Preparatory School ENG A really bad day out in the rain.
98 Charlotte Seynhaeve Wellington Preparatory School ENG The wet rainy day
99 Connor Wooding Wellington Preparatory School ENG A day out in the rain.
100 Sholto Douglas Wellington Preparatory School ENG Underwater adventure
101 Patricia Coetzee Wellington Primêr AFR Diere hou 'n debat!
102 Selvino Lindt Wellington Primêr AFR Diere in die natuur.
103 Remique Albertus Wellington Primêr AFR In die nag
104 Kyra Bird Wellington Primêr AFR n Uitstappie - gesin
105 Luzuko Mesilane Wellington Primêr AFR Ek hou vakansie by Ouma.
TOTAL GRADE 2 ENTRIES: 49
GRADE 3
106 Lara Botha Hoër Meisieskool Paarl
Insects
107 Katie-Jane Jeppe Hoër Meisieskool Paarl
Flower - close up
108 Emma Basson Hoër Meisieskool Paarl
Selfportret (Picasso)
109 Lana Basson Hoër Meisieskool Paarl
Selfportret (Picasso)
110 Katie-Jane Jeppe Hoër Meisieskool Paarl
Selfportret (Picasso)
111 Inge Bosch Hugenote Laerskool AFR Voëltjies in die tuin
112 Peter Djimbi Hugenote Laerskool ENG Birds in the garden
113 Hazel Marais Hugenote Laerskool AFR Voëltjies in die tuin
114 Meré Rossouw Hugenote Laerskool AFR Voëltjies in die tuin
115 Beate van Niekerk Hugenote Laerskool AFR Voëltjies in die tuin
116 Kimeesha Chetty Kiddie Create Art School ENG The orange octupus
117 Razeena Ismail Kiddie Create Art School ENG The great sight from the Ocean
118 Jay Lee Knight Kiddie Create Art School ENG Amongst the stars
119 Jean Oosthuizen Kiddie Create Art School ENG The red bug in Paris
120 Danicke Raubenheimer Kiddie Create Art School ENG Daisy sunrise
121 Mila Barnes Kwas Kiddies Kunsskool AFR Verkleurmannetjie
122 Mieke Conradie Kwas Kiddies Kunsskool AFR Verkleurmannetjie
123 Minell du Plessis Kwas Kiddies Kunsskool AFR Verkleurmannetjie
124 Suné Joubert Kwas Kiddies Kunsskool AFR Verkleurmannetjie
125 Nina Rose Kwas Kiddies Kunsskool AFR Papegaai
126 Imke J.v. Rensburg Laerskool De Tyger AFR Ek is 'n prinses.
127 Bianca Malan Laerskool De Tyger AFR Ek is 'n prinses.
128 Marzaan Myburgh Laerskool De Tyger AFR Ek is 'n prinses.
129 Alessandra Sequeira Coito Laerskool De Tyger AFR Ek is 'n prinses.
130 Niel v.d. Colff Laerskool De Tyger AFR Ek is 'n Prins
131 Michael Fulton Paarl Primêre Seunskool ENG The owl
132 Christian Mocké Paarl Primêre Seunskool ENG The owl
133 Devonn Woolward Paarl Primêre Seunskool ENG The owl
134 Jakobus Kruger Paarl Primêre Seunskool AFR Vrugtebak
135 Juan Marais Paarl Primêre Seunskool AFR Granaat
136 Shane Nanongkham Paarl School ENG This is me!
137 Kayleigh Roodt Paarl School AFR Dis hoe ek lyk
138 Tatum Whelan Paarl School AFR Dis hoe ek lyk
139 Siyavuya Mamkeli Paarl School ENG My family
140 Justin Kruger Paarl School AFR In my tuin
141 Regardt du Plessis Rijk Tulbagh AFR Mandala
142 Philip Smit Rijk Tulbagh AFR Mandala
143 Jenny van der Walt Rijk Tulbagh AFR Mandala
144 Zander Basson Rijk Tulbagh AFR Under the sea
145 Izak Kotze Rijk Tulbagh AFR Ek
146 Jesse
Laerskool W.A. Joubert AFR Die danser
147 Owam Penxa Laerskool W.A. Joubert AFR Die danser
148 Zian Theron Laerskool W.A. Joubert AFR Die danser
149 Kiara Beamish Wellington Preparatory School ENG Underwater fun with goggles
150 Bertie Milner Wellington Preparatory School ENG Fishing boots on the shore
151 Hannah Stephanou-Lazarus Wellington Preparatory School ENG Girl with a flowery hat
152 Carla Viljoen Wellington Preparatory School ENG Day dreaming…
153 Jessie Warwick Wellington Preparatory School ENG Sunset birds
154 Clayton Davids Wellington Primêr AFR My voete is spesiaal
155 Benjanique Felix Wellington Primêr AFR My voete is spesiaal
156 Hayden Jacobs Wellington Primêr AFR My voete is spesiaal
157 Kurtley Louw Wellington Primêr AFR My voete is spesiaal
158 Veronique Lukas Wellington Primêr AFR My voete is spesiaal
159 Reagan Solomons Wellington Primêr AFR My voete is spesiaal
160 Morné Spochter Wellington Primêr AFR My voete is spesiaal
161 Clayten Beffels Wellington Primêr AFR Wonings
162 Joshua Davids Wellington Primêr AFR Wonings
163 Hershall Fortuin Wellington Primêr AFR Wonings
164 Jaydon Ross Wellington Primêr AFR Wonings
165 Abel Swartz Wellington Primêr AFR Wonings
TOTAL GRADE 3 ENTRIES: 60
GRADE 4
166 Nicole Dickens Carnegie House Montessori
Birds of Paradise
167 Zackk Draper Carnegie House Montessori
Selfie
168 Aiden Killian Carnegie House Montessori
Selfie
169 Jacob Taskes Carnegie House Montessori
Selfie
170 Sino Tsoloba Carnegie House Montessori
Selfie
171 Mila du Plessis Hoër Meisieskool Paarl
Selfportret (Modigliano)
172 Leah du Toit Hoër Meisieskool Paarl
Selfportret (Modigliano)
173 Anopaishe Govero Hoër Meisieskool Paarl
Selfportret (Modigliano)
174 Theresa Vegter Hoër Meisieskool Paarl
CD Mobile
175 Janke-Martin Viljoen Hoër Meisieskool Paarl
CD Mobile
176 Wade Alexander Hugenote Laerskool

177 Roxy Keyser Hugenote Laerskool

178 Lara Lochner Hugenote Laerskool

179 Jessé Prinsloo Hugenote Laerskool ENG
180 Alex Stewart Hugenote Laerskool ENG
181 Fayyad Kamaloodien Kiddie Create Art School ENG The orange hunter
182 Rayaan Sirkot Kiddie Create Art School ENG Midnight Moon
183 Miëtte van der Linde Kiddie Create Art School ENG Die lighuis
184 Jean Coetzee Kwas Kiddies Kunsskool AFR Verkleurmannetjie
185 Lea van der Merwe Kwas Kiddies Kunsskool AFR Verkleurmannetjie
186 Henko Singleton Kwas Kiddies Kunsskool AFR Frida Kahlo
187 Lea van der Merwe Kwas Kiddies Kunsskool AFR Kaapse Klopse
188 Lea van der Merwe Kwas Kiddies Kunsskool AFR Selfportret
189 Lian Driescher Laerskool De Tyger AFR Kameelperd
190 Kean Goussard Laerskool De Tyger AFR Kameelperd
191 Leané Kotzé Laerskool De Tyger AFR Kameelperd
192 Vinette Sauerman Laerskool De Tyger AFR Kameelperd
193 Eichard Richter Laerskool De Tyger AFR Kameelperd
194 Ettiene Gouws Laerskool Noord Eind AFR Eie Keuse
195 Dania Greyling Laerskool Noord Eind AFR Eie Keuse
196 Nika Niewoudt Laerskool Noord Eind AFR Eie Keuse
197 Reinhardt Reyneke Laerskool Noord Eind AFR Eie Keuse
198 Lisa v. Tonder Laerskool Noord Eind AFR Eie Keuse
199 Ryan Badenhorst Paarl Primêre Seunskool ENG Shoes
200 Michael de Beer Paarl Primêre Seunskool AFR Skoene
201 Léo de Saint Salvy Paarl Primêre Seunskool ENG Shoes
202 Adriaan de Villiers Paarl Primêre Seunskool AFR Skoene
203 Ryk van Reenen Paarl Primêre Seunskool AFR Skoene
204 Skye Hicks Paarl School ENG Flowers
205 Anda Hlobo Paarl School ENG Flowers
206 Zoë Philander Paarl School ENG Flowers
207 Skye Hicks Paarl School ENG In the garden
208 Anda Hlobo Paarl School ENG In the wild
209 Georgia O'Hare Simond Privaatskool ENG Colour blast
210 Jarrod Peach Simond Privaatskool ENG House in the field
211 Sadé Snyman Simond Privaatskool ENG Seasons
212 Emma de Kock Rijk Tulbagh AFR Uil
213 Xander Hough Rijk Tulbagh AFR Uil
214 Christelle Joubert Rijk Tulbagh AFR Uil
215 Lara Rabe Rijk Tulbagh AFR Uil
216 Willem Visagie Rijk Tulbagh AFR Uil
217 Sarah Hudson Wellington Preparatory School ENG Monet's waterlilly bridge
218 Cole Macdonald Wellington Preparatory School ENG Monet's bridge with waterlillies
219 Oliver Carey Wellington Preparatory School ENG Night Café
220 Aiden Fox Wellington Preparatory School ENG Birds on a wire
221 Saarah Kadir Wellington Preparatory School ENG Matisse - woman with a feather in her hat
TOTAL GRADE 4 ENTRIES: 56
GRADE 5
222 Kurk Darnell Carnegie House Montessori
Fire Bird
223 Jade Nepgen Carnegie House Montessori ENG Free as a bird
224 James Arthur Carnegie House Montessori
Selfie
225 Enzo Rechner Carnegie House Montessori
Selfie
226 Tiger Surmon Carnegie House Montessori
Selfie
227 Luca Aliquó Hoër Meisieskool Paarl AFR Papier krale
228 Dominique Datnow Hoër Meisieskool Paarl ENG Papier krale
229 Abigail le Roux Hoër Meisieskool Paarl ENG Papier krale
230 Roosje Grobbelaar Hugenote Laerskool

231 Jani Loedolff Hugenote Laerskool

232 Jana Lützeler Hugenote Laerskool

233 Carli Olivier Hugenote Laerskool

234 Mija Zeeman Hugenote Laerskool

235 Hanjo Bester Laerskool De Tyger AFR Voëls
236 Francois Coetzee Laerskool De Tyger AFR Voëls
237 Kayla Smit Laerskool De Tyger AFR Voëls
238 Anita v.d. Merwe Laerskool De Tyger AFR Voëls
239 Sonique Zaayman Laerskool De Tyger AFR Voëls
240 Sebastian Aylward Laerskool Noord Eind AFR Eie Keuse
241 Louis Shepard Laerskool Noord Eind AFR Eie Keuse
242 Mia Coetzer Laerskool Paarl Gimnasium AFR Mona (Lisa)
243 Anja Marais Laerskool Paarl Gimnasium AFR Brakkies by die vuur.
244 Emma Vermeulen Laerskool Paarl Gimnasium AFR Under the sea
245 Nicole Weideman Laerskool Paarl Gimnasium AFR Botterblom
246 Jade Daniels Kiddie Create Art School ENG The river
247 Abéne Verrynne Kiddie Create Art School ENG Tulip field
248 Manie Coetzee Kwas Kiddies Kunsskool AFR Toekans
249 Zaandré de Klerk Kwas Kiddies Kunsskool AFR Voëls
250 Zaandré de Klerk Kwas Kiddies Kunsskool AFR Frida Kahlo
251 Joshua Fisher Paarl Primêre Seunskool ENG THIS IS AFRICA
252 Kai Marsberg Paarl Primêre Seunskool ENG THIS IS AFRICA
253 Morgun Moller Paarl Primêre Seunskool ENG THIS IS AFRICA
254 Samuel Botha Paarl Primêre Seunskool
My naam in Graffiti
255 Ernst Kirsten Paarl Primêre Seunskool
My naam in Graffiti
256 Aiden Clayton Paarl School ENG I am Picasso
257 Hugo Fourie Paarl School AFR I am Picasso
258 Arno Kruger Paarl School AFR I am Picasso
259 De Wet Marais Paarl School AFR I am Picasso
260 Keanu Oosthuizen Paarl School ENG At the farm
261 Carmen Engelbrecht Simond Privaatskool AFR Die oog
262 Anke Muller Simond Privaatskool AFR Howling in the moon
263 Lisa Viljoen Simond Privaatskool AFR Zebra at sundown
264 Lara Willemse Simond Privaatskool AFR
265 Simon Basson Rijk Tulbagh AFR Abstrakte boomlandskap
266 Jac de Kock Rijk Tulbagh AFR Abstrakte boomlandskap
267 Lushaan Martins Rijk Tulbagh AFR Abstrakte boomlandskap
268 Paul-Daniël Meyer Rijk Tulbagh AFR Abstrakte boomlandskap
269 Sumieke Roux Rijk Tulbagh AFR Abstrakte boomlandskap
270 Amelie Goetze Wellington Preparatory School ENG Cezanne's - still life with flowers
271 Julie Seynhaeve Wellington Preparatory School ENG Cezanne - flowers with bowls
TOTAL GRADE 5 ENTRIES: 50
GRADE 6
272 Jason Kemp Carnegie House Montessori
Selfie
273 Fareeda Patel Carnegie House Montessori
Selfie
274 Bella Carnegie Carnegie House Montessori
Stillife with Flip-Flops
275 Finn McMahon Carnegie House Montessori
Stillife with Flip-Flops
276 Finn McMahon Carnegie House Montessori
Cormorant
277 Hannah Botha Hoër Meisieskool Paarl
Mandala
278 Caro Schultheiss Hoër Meisieskool Paarl
Mandala
279 Mienke Viljoen Hoër Meisieskool Paarl
Mandala
280 Neena Breedeveldt Hoër Meisieskool Paarl
My name
281 Mienke Viljoen Hoër Meisieskool Paarl
My name
282 Cari Groenewald Hugenote Laerskool

283 Elizabeth O'Dowd Hugenote Laerskool ENG
284 Louise Meyer Hugenote Laerskool AFR
285 MJ Stewart Hugenote Laerskool ENG
286 Megan Titus Hugenote Laerskool ENG
287 Laeeqa Aziz Kiddie Create Art School ENG Timeless Beauty
288 Naelha Kamaloodien Kiddie Create Art School ENG Sahara sunset
289 Kauthar Ryland Kiddie Create Art School ENG Something sweet
290 Fayaaz Sirkot Kiddie Create Art School ENG Windpower
291 Marli Carstens Laerskool De Tyger AFR Frida Kahlo
292 Kayla Lane Laerskool De Tyger AFR Frida Kahlo
293 Karma Pretorius Laerskool De Tyger AFR Frida Kahlo
294 Clarice Swartz Laerskool De Tyger AFR Frida Kahlo
295 Yolé van Deventer Laerskool De Tyger AFR Frida Kahlo
296 Shanette Cocklin Laerskool Noord Eind AFR Ode aan Salvador Dali Metamorfose v. Narsis
297 Rozelle Hartzenberg Laerskool Noord Eind AFR Metamorfose v. Narsis. Salvador Dali
298 Lean Immelman Laerskool Noord Eind AFR Metamorfose v. Narsis. Salvador Dali
299 Herné v/d Hoogen Laerskool Noord Eind AFR Metamorfose v. Narsis. Salvador Dali
300 Adri du Toit Laerskool Noord Eind AFR Eie Keuse
301 Dian v/d Walt Laerskool Noord Eind AFR Eie Keuse
302 Pippa Baartman Laerskool Paarl Gimnasium AFR Tea for two
303 Nathan Broxham Laerskool Paarl Gimnasium AFR Fly home
304 Charien Gildenhuys Laerskool Paarl Gimnasium AFR Love is the most prescious gift.
305 Lize Lotz Laerskool Paarl Gimnasium