PVE Visual ARTS

PLEASE NOTE: ALL ENTRIES THAT ACHIEVED CUM LAUDE (CL) WILL BE ON DISPLAY AT THE EISTEDDFOD PRESTIGE CONCERT ON THURSDAY THE 18th OF SEPTEMBER IN THE PAARL TOWN HALL AFTER WHICH IT WILL BE RELEASED FOR DELIVERY TO THE PARTICIPATING SCHOOLS.

PAARL VALLEI EISTEDDFOD | PAARL VALLEY EISTEDDFOD

 

VISUELE KUNSTE | VISUAL ARTS

2014

Koordineerder | Coordinator: Ms M Pietersen

 

Rig asseblief navrae, regstellings en versoeke aan PVE kantoor by:

Please submit enquiries, amendments and requests to the PVE office at:

pveadmin@zamail.co.za

Tel: 021 872 1569

 

Beoordelaar | Adjudicator: Nanette Ranger

 

Datum van beoordeling | Date of adjudication:

Tuesday, 19 August 2014 – Friday, 22 August 2014

 

Tentoonstelling | Exhibition:

Monday, 25 August 2014 – Thursday, 28 August 2014

Te Frank Pietersen Musieksentrum Biblioteek | At Frank Pietersen Music Centre Library


2014 Paarl Valley Eisteddfod: VISUAL ARTS - RESULTS

 

Venue: Frank Pietersen Music Centre Library

 

Convener: Melanie Pietersen |  | pietersenmelanie43@gmail.com

 

PLEASE NOTE: ALL ENTRIES THAT ACHIEVED CUM LAUDE (CL) WILL BE ON DISPLAY AT THE EISTEDDFOD PRESTIGE CONCERT ON THE 18th

 OF SEPTEMBER IN THE PAARL TOWN HALL AFTER WHICH IT WILL BE RELEASED FOR DELIVERY TO THE PARTICIPATING SCHOOLS. 

 

Entry NR

Name | Naam

Surname | Van

Gr

School | Skool

Taal

Title | Titel

 RESULTS

GRADE R

 

1

Ané

Jordaan

R

Rijk Tulbagh Privaatskool

A

Herfs

G

2

Neal

Rabe

R

Rijk Tulbagh Privaatskool

A

Op die plaas

G

3

Neal

Rabe

R

Rijk Tulbagh Privaatskool

A

By die see

S+

4

Daniël

Theron

R

Rijk Tulbagh Privaatskool

A

Ons eet waatlemoen

G

5

Madison

Korabie

R

Wellington Preparatory School

E

An African hut

G+

6

Taymore

Stubbs

R

Wellington Preparatory School

E

An African hut

G+

7

Lee

Williams

R

Wellington Preparatory School

E

The hen and her chicks

G

8

Meeka

Cupido

R

Wellington Preparatory School

E

Collecting eggs

G

9

Caitlin

Marsh

R

Wellington Preparatory School

E

Me - collecting eggs

G+

TOTAL GRADE R ENTRIES: 9

 

GRADE 1

 

10

Erna-Marie

Conradie

1

HMS Paarl

A

Profiel

G

11

Erna-Marie

Conradie

1

HMS Paarl

A

My familie

S+

12

Emma

van Zyl

1

HMS Paarl

A

My familie

S+

13

Erin

Das

1

HMS Paarl

A

Hand-in-Hand

S+

14

Nell

Janse van Rensburg

1

HMS Paarl

A

Hand-in-Hand

S+

15

Karmen

Colling

1

Hugenote Laerskool

A

Kat met vorms en blomme

G+

16

Jonah

Qebenya

1

Hugenote Laerskool

A

Kat met vorms en blomme

CL

17

Pieter-Ben

Truter

1

Hugenote Laerskool

A

Kat met vorms en blomme

G+

18

Mari

Joubert

1

Hugenote Laerskool

A

Selfportret

G+

19

Mia

Rossouw

1

Hugenote Laerskool

A

Selfportret

CL

20

Tazkia

Aziz

1

Kiddie Create Kuns Skool

E

African sunset

CL

21

Ilsemari

Coetzee

1

Kiddie Create Kuns Skool

E

Die blou oog tier

G+

22

Razeen

Parker

1

Kiddie Create Kuns Skool

E

Bowl of fruit

CL

23

Leeza

Lengkeek

1

Laerskool De Tyger

A

Gesig (ek)

G

24

Carissa

Bester

1

Laerskool De Tyger

A

Pandabere

G

25

Liebe

Bothma

1

Laerskool De Tyger

A

Pandabere

G

26

Danika

Smit

1

Laerskool De Tyger

A

Pandabere

G

27

Lana

van Deventer

1

Laerskool De Tyger

A

Pandabere

G+

28

Jackie

Blou

1

Paarl School

A

My gemeenskap

G+

29

Kristen

Douman

1

Paarl School

E

Our Village

S+

30

Lisa

Kundayi

1

Paarl School

E

Our Village

G

31

Amoné

le Roux

1

Paarl School

A

My gemeenskap

G

32

Israa

Samuels

1

Paarl School

E

Our Village

G

33

Zander

Binedell

1

Primêre Seunskool Paarl

A

Die By

G

34

Marco

Laubscher

1

Primêre Seunskool Paarl

A

Die By

G

35

Logan

Holm

1

Primêre Seunskool Paarl

 

Busy Bee

G+

36

Niyaaz

Jassiem

1

Primêre Seunskool Paarl

E

Busy Bee

G

37

Robert

Mans

1

Primêre Seunskool Paarl

E

Busy Bee

G

38

Tamika

Groenewald

1

Rijk Tulbagh Privaatskool

E

Loodglasvensters

G

39

Issabella

Smit

1

Rijk Tulbagh Privaatskool

A

Loodglasvensters

G

40

Anschen

Theron

1

Rijk Tulbagh Privaatskool

A

Loodglasvensters

G+

41

Mira

van Niekerk

1

Rijk Tulbagh Privaatskool

A

Loodglasvensters

G

42

Jemma

Wesso

1

Rijk Tulbagh Privaatskool

E

Loodglasvensters

G+

43

Caitlin

Henderson

1

Wellington Preparatory School

E

My flying dream

G+

44

Charlotte

Seynhaeve

1

Wellington Preparatory School

E

My flying dream

G+

45

Matthew

Hudson

1

Wellington Preparatory School

E

Chagall dream escape

G

46

Tarryn

Pegram

1

Wellington Preparatory School

E

Night, night Mr Owl!

G

47

Connor

Wooding

1

Wellington Preparatory School

E

Starry skies and owl

G

TOTAL GRADE 1 ENTRIES: 38


GRADE 2


48

Mieke

Priem

2

HMS Paarl

E

Seisoene

S+

49

Surette

Smit

2

HMS Paarl

A

Seisoene

S+

50

Lana

Basson

2

HMS Paarl

A

Patrone in die natuur

G

51

Barbara

de Kock

2

HMS Paarl

A

Patrone in die natuur

G

52

Larissa

Lombaard

2

Hugenote Laerskool

A

Krap onder die see

G+

53

Ané

Marx

2

Hugenote Laerskool

A

Krap onder die see

G+

54

Meré

Rossouw

2

Hugenote Laerskool

A

Krap onder die see

G

55

Kaila

Swart

2

Hugenote Laerskool

A

Ek vang skoenlappers

CL

56

Beate

van Niekerk

2

Hugenote Laerskool

A

Ek vang skoenlappers

G+

57

Danicke

Raubenheimer

2

Kiddie Create Kuns Skool

E

Skoenlapper tussen die blomme

G

58

Mila

Barnes

2

Kwas Kiddies Kunsskool

A

Pou

G+

59

Jean

Coetzee

2

Kwas Kiddies Kunsskool

A

Voëlverskrikker

G+

60

Minell

du Plessis

2

Kwas Kiddies Kunsskool

A

Hane

G+

61

Suné

Joubert

2

Kwas Kiddies Kunsskool

A

Kameelperd

G

62

Nina

Rose

2

Kwas Kiddies Kunsskool

A

Kameelperd

G+

63

David

Botha

2

Laerskool De Tyger

A

Pou

G

64

Kristi

De Vries

2

Laerskool De Tyger

A

Pou

G

65

Christi

Dreyer

2

Laerskool De Tyger

A

Pou

G

66

Dehan

Erasmus

2

Laerskool De Tyger

A

Pou

G+

67

Kiron

Ryan

2

Laerskool De Tyger

A

Pou

G

68

Marlie

Blom

2

Paarl School

A

Jippie! Dit is so lekker om te lewe!

G+

69

Justin

Kruger

2

Paarl School

A

Ek en my beste vriend! Kalili, die wondervoël

G+

70

Joshua

Meyer

2

Paarl School

E

Fun at the seaside

G

71

Deon

Smidt

2

Paarl School

A

Veldblommetjies vir ouma

CL

72

Tatum

Whelan

2

Paarl School

A

My unicorn is my beste maatjie

CL

73

Cody

Harris

2

Primêre Seunskool Paarl

E

Under the sea

S+

74

Christian

Mocke

2

Primêre Seunskool Paarl

 

Under the sea

S+

75

Daniël

Greyling

2

Primêre Seunskool Paarl

A

Abstrakte Kuns

G+

76

Adrian

Isaacs

2

Primêre Seunskool Paarl

A

Abstrakte Kuns

G

77

Juan

Marais

2

Primêre Seunskool Paarl

A

Abstrakte Kuns

G

78

Regardt

du Plessis

2

Rijk Tulbagh Privaatskool

A

 'n Vis in die diep blou see

G

79

Philip

Smit

2

Rijk Tulbagh Privaatskool

A

 'n Vis in die diep blou see

G

80

Jenny

van der Walt

2

Rijk Tulbagh Privaatskool

A

 'n Vis in die diep blou see

G

81

Nicola

Heyns

2

Rijk Tulbagh Privaatskool

A

Skilpad tussen die gras

S+

82

Izak

Kotze

2

Rijk Tulbagh Privaatskool

A

Skilpad tussen die gras

G

83

Maxine

Mckenzie

2

Wellington Preparatory School

E

My flying dream

G

84

Jessie

Warwick

2

Wellington Preparatory School

E

My flying dream

G

85

Bertie

Milner

2

Wellington Preparatory School

E

Chagall dream escape

G+

86

Simba

Nyanhete

2

Wellington Preparatory School

E

Chagall dream escape

G

87

Kiara

Beamish

2

Wellington Preparatory School

E

My favourite flower - Proteas

CL

88

Hannah

Stephanou-Lazarus

2

Wellington Preparatory School

E

Night, night Mr Owl!

G

TOTAL GRADE 2 ENTRIES: 41


GRADE 3


89

Christine

Cronje

3

HMS Paarl

A

Insekte

S+

90

Helen

Prinsloo

3

HMS Paarl

A

Insekte

S+

91

Isabella

Kruger

3

HMS Paarl

A

Blom

S+

92

Nicole

Stander

3

HMS Paarl

A

Blom

S+

93

Sarah-Anne

Seale

3

HMS Paarl

E

Aandete

G

94

Marlene

Burger

3

Hugenote Laerskool

A

By die see

CL

95

Ashley

Prinsloo

3

Hugenote Laerskool

E

At the beach

CL

96

Jaimee

Cronjé

3

Hugenote Laerskool

A

Man met vis

G+

97

Helendé

Kemp

3

Hugenote Laerskool

A

Vrou met vis

G+

98

Lara

Lochner

3

Hugenote Laerskool

A

Vrou met vis

G+

99

Doré

Human

3

Kiddie Create Kuns Skool

E

Twee uiltjies

G+

100

Fayyad

Kamaloodien

3

Kiddie Create Kuns Skool

E

The colourfull parrot

G

101

Rayaan

Sirkot

3

Kiddie Create Kuns Skool

E

3D face with pencil art

CL

102

Miette

van der Linde

3

Kiddie Create Kuns Skool

E

Die pikkewyn

CL

103

Henko

Singleton

3

Kwas Kiddies Kunsskool

A

Vis

G+

104

Henko

Singleton

3

Kwas Kiddies Kunsskool

A

Luiperd

G+

105

Lea

van der Merwe

3

Kwas Kiddies Kunsskool

A

Luiperd

G+

106

Tessa

Blom

3

Laerskool De Tyger

A

Voëlverskrikkers

G+

107

CC

Marais

3

Laerskool De Tyger

A

Voëlverskrikker

G

108

Owen

Robinson

3

Laerskool De Tyger

A

Voëlverskrikker

G+

109

Vinette

Sauerman

3

Laerskool De Tyger

A

Voëlverskrikkers

G

110

Amé

van Niekerk

3

Laerskool De Tyger

A

Voëlverskrikkers

CL

111

Gerrie

Botha

3

Paarl School

A

Self portret

G

112

Charlize

Nagelmaker

3

Paarl School

E

Selfportrait

S+

113

Michael

Verwey

3

Paarl School

A

In the Wild

G+

114

Morgan

Wewers

3

Paarl School

A

My Village

G

115

Charl

Loubser

3

Paarl School

A

Space Heroes

G

116

James

Roberts

3

Primêre Seunskool Paarl

 

Eie keuse: Die granaat

G+

117

Juan

Smith

3

Primêre Seunskool Paarl

 

Eie keuse: Die granaat

CL

118

Chris

Young

3

Primêre Seunskool Paarl

 

Eie keuse: Die granaat

G

119

Léo

de Saint Salvy

3

Primêre Seunskool Paarl

E

The owl

G+

120

Danté

Titus

3

Primêre Seunskool Paarl

E

The owl

G

121

Aiden

Fox

3

Wellington Preparatory School

E

Strange aquarium

G+

122

Cole

Macdonald

3

Wellington Preparatory School

E

Strange aquarium

G+

123

Sarah

Hudson

3

Wellington Preparatory School

E

Under the sea

G

124

Ella

Douglas

3

Wellington Preparatory School

E

Night owl

G

TOTAL GRADE 3 ENTRIES: 36


GRADE 4


125

Graeme

Flack

4

Hugenote Laerskool

E

Friends

G+

126

Roosje

Grobbelaar

4

Hugenote Laerskool

A

Vriende

G+

127

Jana

Lützeler

4

Hugenote Laerskool

A

Vriende

CL

128

Imke

Martins

4

Hugenote Laerskool

A

Vriende

CL

129

Rossouw

van Zyl

4

Hugenote Laerskool

A

Vriende

G+

130

Keeran

Moodley

4

Kiddie Create Kuns Skool

E

My dog

CL

131

Abené

Verreynne

4

Kiddie Create Kuns Skool

E

Die bruin perd

G+

132

Manie

Coetzee

4

Kwas Kiddies Kunsskool

A

Voëls

CL

133

Zaandré

de Klerk

4

Kwas Kiddies Kunsskool

A

Pou

G

134

Ellen

Weyers

4

Kwas Kiddies Kunsskool

A

Pou

CL

135

Francois

Coetzee

4

Laerskool De Tyger

A

Haan

G+

136

Marelize

de Klerk

4

Laerskool De Tyger

A

Hane

G+

137

Micaela

Lotz

4

Laerskool De Tyger

A

Haan

G

138

Anita

van der Merwe

4

Laerskool De Tyger

A

Haan

G

139

Cornél

van Lill

4

Laerskool De Tyger

A

Haan

G+

140

Simone

du Plessis

4

Laerskool Noord Eind

A

Eie Keuse

CL

141

Zandrija

Heyns

4

Laerskool Noord Eind

A

Eie Keuse

G+

142

Chrizane

Kellerman

4

Laerskool Noord Eind

A

Eie Keuse

G+

143

Carla

Pretorius

4

Laerskool Noord Eind

A

Eie Keuse

G+

144

Leander

Stockigt

4

Laerskool Noord Eind

A

Eie Keuse

G+

145

Hugo

Fourie

4

Paarl School

A

Verbaas

G

146

Bradley

Waarts

4

Paarl School

A

Verbaas

G

147

Marchel

Cronje

4

Paarl School

A

Jelly bean monster

S+

148

Branville

Filander

4

Paarl School

A

Jelly bean monster

S+

149

Keanu

Oosthuizen

4

Paarl School

E

My Superhero

G

150

Billy

Cronje

4

Primêre Seunskool Paarl

E

My shoe

G

151

Colin

Loubser

4

Primêre Seunskool Paarl

A

Skoen

G

152

Ivano

Richards

4

Primêre Seunskool Paarl

A

Skoolskoen

G

153

Daniël

Stapelberg

4

Primêre Seunskool Paarl

A

Skoolskoen

G

154

Joshua

Weber

4

Primêre Seunskool Paarl

E

My shoe

G

155

Simon

Basson

4

Rijk Tulbagh Privaatskool

A

Uil in die dag

G

156

Tristan

Gerard

4

Rijk Tulbagh Privaatskool

E

Owl in daytime

S+

157

Paul-Daniël

Meyer

4

Rijk Tulbagh Privaatskool

A

Uil in die dag

G

158

Sumieké

Roux

4

Rijk Tulbagh Privaatskool

A

Uil in die dag

G

159

Ethan

Smit

4

Rijk Tulbagh Privaatskool

E

The owl in daytime

G

160

Amelie

Goetze

4

Wellington Preparatory School

E

Deep sea diving

G

161

Julie

Seynhaeve

4

Wellington Preparatory School

E

Deep sea diving

G

162

Deena

Foulkes

4

Wellington Preparatory School

E

My library

S+

163

Nur

Pietersen

4

Wellington Preparatory School

E

Lavender Lane

CL

TOTAL GRADE 4 ENTRIES: 39


GRADE 5


164

Tarryn

de Wet

5

Hugenote Laerskool

E

Self Portrait

G+

165

Cari

Groenewald

5

Hugenote Laerskool

A

Selfportret

G+

166

Zoë

Keyser

5

Hugenote Laerskool

A

Selfportret

G+

167

Monique

Muller

5

Hugenote Laerskool

A

Selfportret

G+

168

Christelle

Slabber

5

Hugenote Laerskool

A

Selfportret

G+

169

Naseegha

Abbas

5

Kiddie Create Kuns Skool

E

The waterfalls

G

170

Laeeqa

Aziz

5

Kiddie Create Kuns Skool

E

The bicycle

CL

171

Luqmaan

Aziz

5

Kiddie Create Kuns Skool

E

Bananas in pencil

G+

172

Naelah

Kamaloodien

5

Kiddie Create Kuns Skool

E

The light house on the hill

G

173

Farheen

Parker

5

Kiddie Create Kuns Skool

E

The flower garden

G

174

Fayaaz

Sirkot

5

Kiddie Create Kuns Skool

E

The green eyed cat

G+

175

Hanro

Fabricius

5

Laerskool Noord Eind

A

Eie Keuse

CL

176

Tiana

Louwrens

5

Laerskool Noord Eind

A

Eie Keuse

CL

177

Jonelle

Mostert

5

Laerskool Noord Eind

A

Eie Keuse

G+

178

Ronit

Olivier

5

Laerskool Noord Eind

A

Eie Keuse

G+

179

Pieter

Viljoen

5

Laerskool Noord Eind

A

Eie Keuse

CL

180

Ansi

du Toit

5

Laerskool De Tyger

A

Queen of Hearts

G+

181

Kayla

Lane

5

Laerskool De Tyger

A

Kaart

G+

182

Adriaan

Liebenberg

5

Laerskool De Tyger

A

Kaart

G

183

Jessica

Speelman

5

Laerskool De Tyger

A

Queen of Hearts

CL

184

Yolé

van Deventer

5

Laerskool De Tyger

A

Queen of Hearts

CL

185

Laslo

Koopman

5

Paarl School

A

World cup Fever

G

186

Shanian

Soule

5

Paarl School

E

Selfportrait

G

187

Bevan

Brandt

5

Paarl School

E

Monster in the city

G+

188

Ethan

Walklett

5

Paarl School

E

Monster in the city

G+

189

Franco

Engelbrecht

5

Paarl School

A

Die dag toe die reus stad toe gekom het

G+

190

Sherwin

Nicholas

5

Primêre Seunskool Paarl

 

Graffiti naam

G

191

Hannes

Scholtz

5

Primêre Seunskool Paarl

 

Graffiti naam

G

192

Wesley

Shield

5

Primêre Seunskool Paarl

 

Graffiti name

G

193

Kyle

Solomons

5

Primêre Seunskool Paarl

 

Graffiti name

G

194

Luke

van Schoor

5

Primêre Seunskool Paarl