PVE Piano

 

Paarl Vallei Eisteddfod

Senior Klavier

Toekennings en bekers

2011

Na afloop van die senior klavier eisteddfod is die volgende kandidate aangewys as wenners in die onderstaande kategorieë.

Unisa Klavierprys       -        Oswald Robbertse

Hoogste punt Dogter   -    Annemie Nieuwoudt

Hoogste punt Seun   -  Oswald Robbertse

Mees belowende senior  -   Danielle Adams

Beste bladlees   -   Lohandi Janse van Rensburg

Beste JS Bach  -  Malan Bartleman

Beste 2 klaviere  -  Janca Nel & Alet Slabber

Beste duet   -  Marthella Minne & Rina-Marie Weideman

Beste Trio  -   Lenaé Maart, Marthella Minne & Rina-Marie Weideman


Baie dankie

Carina Momsen

Sameroeper

2011-08-31

JUNIOR KLAVIER UITSLAE

R MOODIE



Hoogste Totale Punt 8 jaar

Anneke Viljoen

Highest Total Mark Junior Girl

Lida-Mari Fick

Hoogste Totale Punt Junior Seun

Frederik Olivier

Most Promising Junior Girl

Sage Avery

Mees Belowende Junior Seun

Paul-Jacob du Toit

Best Junior Girl: Baroque Performance

Lida-Marie Fick

Beste Junior Seun: Barokvoordrag

Frederik Olivier

Best Junior Sightreading

Lida-Marie Fick

Beste Junior Duet

Sunelle de Jongh

Anja van der Westhuizen

Best Junior Trio

Martine du Preez

Sara Raal

Francia Pretorius

Beste 2 Klaviere (4 hande)

Sage Avery

Carmari Brand

Beste 2 Klaviere (8 hande)

Martine du Preez

Francia Pretorius

Sara Raal

Daniélle Lubbe

Unisa Klavierprys

Lida-Mari Fick

SENIOR PIANO - CARINA MOMSEN

Gimnasium Ouditorium - Hoofstraat, Noorder Paarl

MAANDAG  29 Augustus 2011
Klas Komponis Item / Naam van stuk Tydsduur Kandidaat  
SK 1   VOORGESKREWE 13 JR 14:10
1 Voorgeskrewe So ry die trein 1 Oswald Robertson  
2 Voorgeskrewe So ry die trein 1 Michelle Jordaan  
3 Voorgeskrewe So ry die trein 2 Elodi Troskie  
4 Voorgeskrewe So ry die trein 1 Mart-Marié Serfontein  
SK 2    BAROK  13 JR 14:30
1 Blow Courante 2 Hope Eiman  
2 Handel Rigaudon 2 Marguerite van Eeden  
3 Handel Rigaudon 2 Elodi Troskie  
4   Entrée 2 Michelle Jordaan  
5 Rameau Minuet 2 Mieke Winterbach  
6 Handel   2.5 Lize Engebrecht  
7 Handel   1 Shanne Larey  
8 Telemann   2.5 Kurtis Green  
9 Handel Rigaudon 1 Oswald Robbertson  
SK 3   KLASSIEK  13 JR 15:00
1 Diabelli   3 Louis Wolmarans  
2 Kuhlau Tema en Variasies 3 Elodi Troskie  
3 Vanhal   1.5 Jorine Bester  
4 Vanhal Allegretto 2 Mieke Winterbach  
5 Benda   2 Kurtis Green  
6 Vanhal Allegretto 2 Sunica Hamman  
7 Turk Vier kruise?Hou so aan! 2 Alex Keyser  
8 Caridge Scherzando 2 Karla Jordaan  
9 Vanhal Allegretto 1 Oswald Robbertson  
10 Kuhlau Tema en Variasies 3 Marguerite van Eeden  
11 Diabelli 2e bew uit Sonatine 2 Mart-Marié Serfontein  
12 Benda Allegretto 1 Hope Eiman  
SK 4   ROMANTIES 13 JR 15:40
1 Reinecke   2 Kurtis Green  
2 Pachulski Prelude 2 Elodi Troskie  
3 Patsjoelski Prelude 2 Oswald Robbertson  
4 Burgmuller Douce Plainte 2 Mart-Marié Serfontein  
SK 5   KONTEMPORêR  13 JR 16:00
1 Kabalevsky Stadige Wals 3 Mieke Winterbach  
2 Harvey Rumba tocaata 1.5 Oswald Robbertson  
3 Seiber Tango 2 Michelle Jordaan  
4 Harvey Rumba Toccata 2 Kurtis Green  
5 Kabalevski Clowns 1 Elodi Troskie  
6 Harvey Rumba Toccata 1 Marguerite van Eeden  
7 Haller   1.2 Tiana Strydom  
8 HArvey Rumba Toccata 1 Mart-Marié Serfontein  
9 Harvey   1.2 Tanja Myburgh  
10 M. Ponce Homage to Villanneva 3 Lauren Mc Carthy  
11 Harvey   1.5 Jorine Bester  
SK 7   SONATINE (VINNIGE BEW)  13 JR 16:45
1 Kuhlau   2.5 Lize Engelbrecht  
2 Kuhlau   2.5 Tanja Myburgh  
3 Allegro   2 Michelle Jordaan  
SK 8    JAZZ  13 JR 17:00
1 Norton Feeling Lazy 1 Karla Jordaan  
2 Anon Raised on the Gospel 2 Jonése Smit  
SK 9   KLAVIERDUET  13 JR 17:10
1 Jessel   2 Jorine Bester en Shannen Larey  
2 Sondheim   1.5 Lize Engebrecht en Tiana Strydom  
3 Anon Rythn & Boogie 2 Elodi Troskie & Mart-Marié Serfontein  
SK 15   CONCERTO 17:10
1 Rowley Miniature Conc 3e bew 3 Oswald Robbertson  
SK 13       BLADLEES 13 JR 17:20
1 Bladlees   3 Oswald Robbertson  
2 Bladlees   2 Lize Engelbrecht  
3 Bladlees   2 Tanja Myburgh  
SK 107   GRAAD 2 18:05
1 Graad 2 Program 2 Annemi Matthysen  
2 Schubert,Kember   1.5 Georgia-Anne Meihuizen  
3 Handel,Goeddicke   3 Jana Hugo  
SK 108   GRAAD 3 18:25
1     3 Marné Botha  
2 Mozart,Merath   2 Jana Eksteen  
3 GR 3 Trinity   5 Seaneon Runelli  
4 Gr 3 Trinity   5 Caitlin Venter  
5     3 Michaela Baatjes  
6 Vanhal, Rollin   4 Sigrid Burger  
SK109   GRAAD 4 18:45
1 Benda etc   4 Reeva Larey  
2 Gr 4 Trinity   5 Jesswill Baker  
SK 110   GRAAD 5 19:00
1 Dussek   3 Helenka Fourie  
2 Teleman, Hummel, Maykapar   6 Cherry Chiú  
SK 111   GRAAD 6 19:15
1 Granados   4 Helenka Fourie  
SK 39   DUET  15 JR 19:40
1 Gershwin   1.5 Pauline Hardcastle & Tanja Myburgh  
2 Tchaikovsky Dance of the Sugar Plum Fairy 2 Catherine Fok-Séang & Kay de Villiers  
3 Anon Just for us 2 Raphaela Böhmer & Mari Hanekom  
SK 40   TRIO  15 JR  
1 Vandal Blue Threesome 2 Joané Dreyer,Jana van Schalkwyk, Karla Jordaan  
2 Grill Three's a crowd 2 Catherine, Nicola Hanekom, Mari Hanekom  
SK 41   TWEE KLAVIERE (4 HANDE) 15 JR  
1   Trumpet tune 2 Malan Bartelman & Annemie nieuwoudt  
SK 42   TWEE KLAVIERE (8 HANDE)  
1   Spaanse Dans 2 Malan, annemie,Engela,Michelle  
SK 43   BLADLEES 15 JR  
1 Bladlees   2 Malan Bartleman  
- VERVROEG - VERVROEG - VERVROEG - DINSDAG 30 Augustus - EARLIER - EARLIER - EARLIER -
SK 16   VOORGESKREWE  14 JR 12:30
1 Voorgeskrewe Allegretto 2 Engela de Villiers  
2 Voorgeskrewe Allegretto 2 Annemie Nieuwoudt  
3 Gurlitt Allegretto  1 Marthella Minne  
4 Gurlitt Allegretto 1 Rina-Mari Weideman  
5 Gurlitt Allegretto 2 Lanaé Maart  
6 Gurlitt Allegretto 2 Helene du Toit  
SK17    BAROK  14 JR 12:50
1 Fiocco Andante 2 Marthella Minne  
2 HAndel Allemande 2 Lanaé Maart  
3 Galuppi Adagio 2 Annemie Nieuwoudt  
4 JS Bach  Bourree 3 Corli Rheeder  
5 Handel Allemande 2 Jasanne Geldenhuys  
6 Couperin Les Cherubins 1.5 Chanté Julies  
7 Purcell   2 C. Balie  
8 Handel   2 Alet Slabber  
9 Handel   2 Janca Nel  
10 Anon   3 Tiaan Strydom  
SK18    KLASSIEK  14 JR 13:30
1 Hummel Polonaise 2 Jasanne Geldenhuys  
2 Vanhal   2 Janca Nel  
3     2.5 Wilma Visser  
4 Dussek Sonatine in G 1 Chanté Julies  
5 Beethoven Minuet in g 2 Clara Laubscher  
6 Kuhlau 2e bew Sonatine 3 Charla Coetzee  
7 Kuhlau Sonatine, 2e bew 5 Corli Rheeder  
8 CPE Bach Solfegietto 3 Engela de Villiers  
9 Hummel Polonaise 2 Lanaé Maart  
SK 19   ROMANTIEK  14 JR 14:05
1     2 Wilma Visser  
2 Chopin Valse 1.5 Chanté Julies  
3 Maykapar Romanse 2 Lanaé Maart  
4 Zilinskiks Elegy 2 Marthella Minne  
5 Karganof Arabesque 3 Janca Nel  
6 Maykapar Romanse 2 Rina-Mari Weideman  
SK 20   KONTEMPORER  14 JR 14:25
1 Eric Thiman Flood Time 2 Marthella Minne  
2 Roosenschoon Reverie 3 Alet Slabber  
3 Kabalevsky   3 Tiaan Strydom  
3 Cornick Ragtime Blues 1 Chanté Julies  
4 Norton Hebridean Song 2 Charla Coetzee  
5 Benjamin   3 Janca Nel  
6   Dr Kwela 2 Annemie Nieuwoudt  
7 N. vd Watt Leaving School Blues 3 Chris de Jongh  
8 Gillock Carnival in Rio 2 Clara Laubscher  
9 Martin Fery     C Balie  
10   Toccatina 2 Engela de Villiers  
SK 21   JS BACH  14 JR 15:00
1 JS Bach  Bourree 2 Rina-Mari Weideman  
2 JS Bach Prelude no 9 2 Annemie Nieuwoudt  
3 JS Bach Prelude in c min 1.5 Chanté Julies  
SK22    SONATINE  14 JR 15:10
1 Kuhlau Sonatine 2 Alet Slabber  
2   Allegro uit Sonatine 3 Annemie Nieuwoudt  
3 Kuhlau uit Sonatine 3 Helene du Toit  
4 Kuhlau 2e bew 3 Rina-Mari Weideman  
SK 23   JAZZ 14 JR 15:30
1 Copland Jazzy 3 Jasanne Geldenhuys  
2 Hengeveld   3 Tiaan Strydom  
3 Copland Jazzy 5 Corli Rheeder  
4 Anon Tenderness 2 Jonése Smit  
5   Piano Rag 2 Annemie Nieuwoudt  
SK 24   KLAVIERDUET  14 JR 16:15
1   Tango 2 Michelle Jordaan & Engela de villiers  
2 Dunhill A Sailor Dance 3 Rina-Mari Weideman & Marthella Minne  
3 Chas V Cloy Bright as a Button 2 Chanté Julies & Caitlin Venter  
SK 25   TRIO 14 JR  
1 Hoirvath Der Akrobat 2 Rina-Mari, Marthellam Lanaé   
SK 26   TWEE KLAVIERE  14 JR  
1   Tango 2 Alet Slabber & Janca Nel  
2   Minuet in g 2 Michelle Jordaan & Engela de Villiers  
3 Mungo-Park Gavotte Varié 3 Rina-Mari Weideman en Lenaé Maart   
SK30   CONCERTO 14 JR  
1 Haydn 3e bew uit Concerto 3 Rina-Mari Weideman  
SK 28   BLADLEES  14 JR 16:45
1 Bladlees   2 Corli Rheeder  
2 Bladlees   2 Annemie Nieuwoudt  
3 Bladlees   2 Lanaé Maart  
4 Bladlees   2 Marthella Minne  
WOENSDAG 31 Augustus
SK31   VOORGESKREWE 15 JR 14:10
1 Voorgeskrewe Ladoukin 2 Malan Bartleman  
2 Voorgeskrewe Ladoukin 2 Catherine Fok-Séang  
SK32   BAROK  15 JR 14:20
1 Fiocco   1 Georgina Visser  
2 Fiocco   3 Magdaleen du Toit  
3 Telemann Vivace uit Fantasia no 5 3 Stevland Cornelissen  
4 Telemann Vivace uit Fantasia no 5 2 Heidi Kroukamp  
5 Galuppi Adagio ui Sonate in d 2 Joané Dreyer  
6 Scarlatti Sonate K444 3 Nicola Hanekom   
7 Handel Courante 2 Kay de Villiers  
8 Handel Courante 3 Nadene de Villiers  
SK 33   KLASSIEK 15 JR 14:40
1 Mozart 6 Variasies 3 Malan Bartleman  
2 Kuhlau Allegro Scherzando 3 Joané Dreyer  
3 Kuhlau 2e bew, Sonatine op 88 no 3 3 Heidi Kroukamp  
4 Kuhlau   3 Stevland Cornelissen  
SK 34   ROMANTIES 15 JR 15:00
1 Liszt   4 Magdaleen du Toit  
2 Maykapar Chez le forgeron 2 Clara Laubscher  
3 Chopin Valse 2 Quinta Eigelaar  
SK35    KONTEMPORêR  15 JR 15:15
1 I. Roux Dr Kwela 2 Joané Dreyer  
2 Levine Humoresque 3 Stevland Cornelissen  
3 Norton In the sun 2 Heidi Kroukamp  
4 D. Wiseman Silent Movie 3 Felrie Oettlé  
5 Kabalevski   3 Pauline Hardcastle   
6 Thimann   5 Magdaleen du Toit  
7 I.Roux Dr Kwela 3 Kay de Villiers  
8 I.Roux Dr Kwela 3 Nadene de Villiers  
9 Debussy Golliwogs Cake Walk 3 Nicola Hanekom   
10 Debussy Golliwogs Cake Walk 3 Malan Bartleman  
11 Richards   1.5 Elzaan Smit  
12 Zilinskiks     Georgina Visser  
SK 36   JS BACH  15 JR 15:55
1 JS BAch Allemande 2 Malan Bartelman  
SK 37   SONATE  15 JR 16:05
1 Dussek Allegro uit Sonatine 2 Quinta Eigelaar  
2 Vanhal Allegretto ui Sonatine 2 Nadene de Villiers  
3 Kuhlau Allegro Scherzando 3 Kay de Villiers  
4 Beethoven Rondo uit Sonatine 4 Nicola Hanekom   
5 Vanhal Allegretto ui Sonatine 2 Mari Hanekom  
6 Vanhal Allegro Sonatine in A 2 Stevland Cornelissen  
SK 38   JAZZ  15 JR 16:25
1 A. York Best Bet Boogie 3 Felrie Oettlé  
2 Gavin   1.5 Elzaan Smit  
3 Lane Private Detective 2 Catherine Fok-Séang  
4 Lane Private Detective 2 Kay de Villiers  
SK 47   BAROK  16 JR 16:40
1 Scarlatti   2.5 Izel Bekker  
2 Galuppi   3 Jean-Marie Cilliers  
3 Handel Allemande 2 Jacqueline van Schalkwyk  
SK 48   KLASSIEK  16JR 16:55
1 CPE Bach Solfeggietto 2 Mia Julyan  
2 Vanhal   3 Jean-Marie Cilliers  
3 Mozart   4 Izel Bekker  
4 Variasies Mozart 5 Roy Ferguson  
SK 49   ROMANTIES 16 JR 17:25
1 Mendellsohn Lied sonder woorde 5 Marissa Brink  
2 Chopin Nocturne 3 Brent Reynolds  
3 Chopin Nocturne 3 Lohandi Janse van Rensburg  
4 Chopin Mazurka 3 Mia Julyan  
5 Lyadov Prelude 4 Roy Ferguson  
SK 50   KONTEMPORêR 16 JR 17:50
1 Debussy Golliwogs Cake-Walk 3 Izel Bekker  
2 Sabre Dance Khachaturian 5 Roy Ferguson  
3 Perrin   1.5 Cari Mouton  
4 Turina Conchita Réve 2 Jacqueline van Schalkwyk  
5 Debussy   3 Mary-Jane Engelbrecht  
6 Yiruma River flows 3 Hermine Kruger  
7 Potgieter Habanera 3 Jean-Marie Cilliers  
8 York Riding the new wave 3 Mia Julyan  
SK 51   JS BACH  16 JR 18:25
1 JS Bach   1.5 Mary-Jane Engelbrecht  
SK 52   SONATE  16 JR  
1 Vanhal Sonatine 3 Mia Julyan  
2 Beethoven   4 Mary-Jane Engelbrecht  
SK 53   JAZZ 16 JR 18:35
1 Gavin   1.5 Cari Mouton  
2 Webster & Burke Black coffee 2 Jacqueline van Schalkwyk  
SK56      2 KLAVIERE 16 JR 18:55
1 Jessel Parade of the tin soldiers 4 Lohandi Janse van Rensburg, Brent Reynolds  
SK 58   BLADLEES  16 JR 19:00
1 Bladlees   2 Lohandi Janse van Rensburg  
SK 62   BAROK 17 JR 19:10
1 Galuppi Adagio 2 Kina Pietersen  
SK 63   KLASSIEK 17 JR  
1 JCF Bach   5 Christopher Atkinson  
2 Beethoven   6 Andrew Lee  
SK 64   ROMANTIES 17 JR  
1 Grovlez   5 Christopher Atkinson  
2 Chaminade Elegy 2 Kina Pietersen  
SK 65   KONTEMPORêR 17 JR  
1 Gershwin   5 Andrew Lee  
2 Rodrigo Pastoral 3 Kina Pietersen  
SK 66   JS BACH 17 JR  
1 JS Bach   5.3 Andrew Lee  
SK 68   JAZZ 17 JR  
1 MacGregor   4 Christopher Atkinson  
SK 69   KLAVIERDUET 17 JR 19:55
1 Tchakovsky Dance of the Sugar Plum Fairy 2 Talitha Slabbert & Anneli du Plessis  
SK 74   KONSERTPROGRAM  17 JR 20:00
1 Konsertprogram   20 Danielle Adams  
SK 94   OPE 20:25
1 Scriabine Prelude & Nocturne vir Linkerhand 5 Celia Burger  

Junior Klavier PROGRAM

Laerskool Noord-Eind – 25 tot 27 Augustus 2011

Oorsig Skedule

AFDELING A

Donderdag 25 Augustus

8 Jaar

Kategorie

Aantal optredes

Aanbieding

Tyd van optrede

Notas

JK1

5

Voorgeskrewe

15h00

 

JK2

5

Eie Keuse

15h12

 

JK3

2

Duet

15h25

 

JK7

2

Bladlees

15h35

 

 

 

 

 

 

 

AFDELING A

Donderdag 25 Augustus

9 Jaar

Kategorie

Aantal optredes

Aanbieding

Tyd van optrede

Notas

JK8

9

Voorgeskrewe

15h45

 

JK9

13

Eie Keuse

16h05

 

JK10

11

Modern

16h30

 

JK11

2

Duet

16h50

 

JK12 + 13

2

Trio en 2 Klaviere

17h00

 

JK15

3

Bladlees

17h10

 

 

AFDELING A

Vrydag 26 Augustus

10 Jaar

Kategorie

Aantal optredes

Aanbieding

Tyd van optrede

Notas

JK16

4

Voorgeskrewe

14h30

 

JK17

19

Eie Keuse

14h45

 

JK18

19

Barok

15h15

 

JK19

22

Modern

15h45

 

JK20

7

Duet

16h15

 

JK21

2

Trio

16h35

 

JK23

1

2 Klaviere

16h35

 

JK24

4

Bladlees

16h50

 

 

 

 

 

 

 

AFDELING A

Saterdag 27 Augustus

11 Jaar

Kategorie

Aantal optredes

Aanbieding

Tyd van optrede

Notas

JK25

1

Voorgeskrewe

09h00

 

JK26

15

Eie Keuse

09h00

 

JK27

11

Barok

09h40

 

JK28

10

Modern

10h10

 

JK29

4

Duet

10h40

 

JK30

1

Trio

10h40

 

JK33

2

Bladlees

11h00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AFDELING A

Saterdag 27 Augustus

12 Jaar

Kategorie

Aantal optredes

Aanbieding

Tyd van optrede

Notas

JK34

1

Voorgeskrewe

11h45

 

JK35

16

Eie Keuse

11h45

 

JK36

10

Barok

12h25

 

JK37

13

Modern

13h00

 

JK38

2

Sonate

13h35

 

JK39

5

Duet

13h45

 

JK43

2

Bladlees

14h05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AFDELING B

Saterdag 27 Augustus

Graad 1

Kategorie

Aantal optredes

Aanbieding

Tyd van optrede

Notas

JK44-46

9

 

14h15

 

 

 

 

 

 

JUNIOR KLAVIER/PIANO - Rita Moodie