MEDALJEWENNERS 2016

KANDIDATE MOET DAAROP LET, DAT U SLEGS IN AANMERKING KOM

VIR MEDALJES INDIEN U 85% OF MEER BEHAAL VIR DEELNAME.

 

 

PRIZEWINNERS 2016!

THE PAARL VALLEY EISTEDDFOD BOARD AWARDS THE TOP INDIVIDUAL AND GROUP PERFORMANCE RESULTS, OF 85% AND ABOVE, AS FOLLOWS:

1.

SINGING: Junior

Leana Engelbrecht

 

Best Male—Foundation Phase

Heymish Zyster Hugenote Laerskool, Gr 3

 

Best Female—Foundation Phase

Corli Rossouw Laerskool Drakenstein, Gr 3

 

Best Male—Junior

Xavier Gertse Die Laerskool Hugo Rust, Gr 4

 

Best Female—Junior

Zelana Theart Hugenote Laerskool, Gr 5

Sharing with

Hanna von Molendorff GHS, Gr 5

2.

SINGING: Senior

Arno Jones

 

Best 13 Yrs

Jean-Miri Olivier GHS

 

Best 14 Yrs

Suné van Niekerk School of Arts

 

Best 15 Yrs

Chrisli Hamman Laerskool WA Joubert

 

Best 16 Yrs

Lauren Pharaoh La Rochelle GHS

 

Best 17 Yrs

Rinus Fleischmann Paarl Boys’ High

 

Best 18 Yrs

Liané van Niekerk La Rochelle GHS

 

Best Open Category

Anro Arendse Frank Pietersen Music Centre

 

Best Senior Duet

Chrisli Hamman/Megan Danner Laerskool WA Joubert

 

Best Senior Trio

Chrisli Hamman/Megan Danner/ Janke Siebrits Laerskool WA Joubert

 

Best Senior Quartet

Chrisli Hamman/Megan Danner/ Janke Siebrits/Christi van Niekerk Laerskool WA Joubert

3.

RECORDER

Angela Basson

 

Best Junior Participant

Zandrija Heyns Laerskool Noord-Eind

 

Best Junior Duet

Chervaundé Adonis/Jason Klaassen Paarlzicht Primêr

 

Most Promising Junior Player

Simoné Klaassen Paarlzicht Primêr

 

Best Junior Ensemble

Willow McIntosh/Phoebe McIntosh/ Harper McIntosh Frank Pietersen Music Centre

 

Best Unaccompanied Solo

Annika Mouton Laerskool Noord-Eind

 

Junior Cup Winner

Zoë Kermis Paarlzicht Primêr

 

Best General Performance

Lida-Mari Fick La Rochelle HMS

 

Best Unaccompanied Solo

Lida-Mari Fick La Rochelle HMS

 

Senior Cup Winner

Lida-Mari Fick La Rochelle HMS

4.

PERCUSSION

Annemie Nel

 

Best Junior Percussion

Kyrah Adams Frank Pietersen Music Centre

 

Best Senior Percussion

Latham Truter Frank Pietersen Music Centre

5.

PIANO: Junior

Rita Moodie

 

Highest Total Mark 8 Yrs

Madison le Roux Bridge House School

 

Highest Total Mark—Junior Female

Elke van der Westhuizen Annatjie van der Westhuizen

 

Highest Total Mark—Junior Male

Ulrich le Roux Paarl Boys’ Primary

 

Most Promising Junior Female

Inge van der Westhuizen Annatjie van der Westhuizen

 

Most Promising Junior Male

Dirk Grobler Laerskool Paarl Gimnasium

 

Best Junior Female—Baroque

Elke van der Westhuizen Annatjie van der Westhuizen

 

Best Junior Male—Baroque

Dirk Grobler Laerskool Paarl Gimnasium

 

Best Junior Duet

Lizéte Viljoen/Keratiloe Nyabonda Bridge House School

Sharing with

Elke van der Westhuizen/Inge van der Westhuizen Annatjie van der Westhuizen

 

Best Junior Trio

Erna-Marie Conradie/Emma van Zyl/ Zani Smith 8 Yrs

Sharing with

Carlé Human/Jani du Plessis/ Abé van Zyl 12 Yrs, GHS

 

Best 2 Pianos (4 Hands)

Ezé Roberts/Mieke Priem

Sharing with

Lara Botha/Elize van Vuuren GHS, 9 Yrs

 

Best 2 Pianos (8 Hands)

Ingrid Kruger/Anais van Wyk/Emma Kaufman/Jeanne le Roux GHS, 11 Yrs

6.

PIANO: Senior

Carina Momsen

 

Highest Total Mark—Male

Jan-Meyer Verhoef Paarl Boys’ High

 

Highest Total Mark—Female

Shannon Benjamin La Rochelle GHS

 

Most Promising Senior

Anja van der Westhuizen Hoërskool Gimnasium

 

Best JS Bach

Anja van der Westhuizen Hoërskool Gimnasium

 

Best Ensemble

Tiaan Britz/Kaylynn Stallenberg Carina Zöllner

 

UNISA Senior Piano Prize

Kaylynn Stallenberg Carina Zöllner

7.

KEYBOARD

Lester le Roux

 

Best Performance of Prescribed Work

Lenka Brönn Ester Horne Musiekskool

 

Best Junior Keyboard

Campbell Brittin Frank Pietersen Music Centre

 

Best Senior Keyboard

Chanté Japhta Frank Pietersen Music Centre

8.

CLASSICAL GUITAR

Anton Kriek

 

Best Achiever

Louis Wilkinson Paarl Boys’ Primary

9.

STRINGS

Inge Wittenberg/ Felicia Petersen

 

Best Junior Violin

Anke Claasen Carina Zöllner

 

Most Promising Junior Violin

Hanna von Molendorff Laerskool Gimnasium

 

Best Senior Violin

Cara Paulse Frank Pietersen Music Centre

 

Most Promising Senior Violin

Carolyn Adams Frank Pietersen Music Centre

 

Best Senior Cello

Carla Niehaus Hoërskool Paarl Gimnasium

10.

WOODWINDS: Flute

Inge Scott

 

Best Flute Gr 1—4

Georgia O’Hare Simond Privaatskool

 

Best Flute Gr 5—8

Zavia Hammond La Rochelle GHS

 

Most Promising Junior Flute

Grace Witbooi La Rochelle GPS

 

Most Promising Senior Flute

Aaliyah Essop La Rochelle GHS

 

Best Senior Ensemble

Zavia Hammond/Aaliyah Essop La Rochelle GHS

 

Overall Winner

Zavia Hammond La Rochelle GHS

11.

WOODWINDS: Saxophone, Oboe, Clarinet

Jennilee van Rooyen

 

Best Senior Saxophone Gr 5—8

Cara Paulse Frank Pietersen Music Centre

 

Best Senior Saxophone Duet

Rinus Fleischmann/Lodric Roux Paarl Boys’ High

 

Best Junior Ensemble

Zeta Lawrence/Nathan Martin Frank Pietersen Music Centre

12.

BRASSWINDS

Rudy Engel

 

Best Junior Brass

Daneeco Africa Frank Pietersen Music Centre

 

Best Senior Brass

Christo Erasmus HTS Drostdy

13.

CHOIRS

Stéfan van Hansen

 

Best Junior Choir

Amstelhof Primêr

 

Best Senior Choir

Laerskool Gimnasium

 

Best High School Choir

Hoër Jongenskool Paarl Skoolkoor

 

Best Community Choir

Frank Pietersen Music Centre Ensemble

14.

ORCHESTRAS

Milton Pietersen

 

Best Primary School Orchestra

Laerskool Eikestad

 

Best High School Orchestra

Hoërskool Gimnasium

 

Best Regional Orchestra

Frank Pietersen Music Centre Junior Strings & Percussion Ensemble

 

Best Open Orchestra

Hoër Jongenskool Blaas Orkes

15.

CREATIVE WRITING/ KREATIEWE SKRYFKUNS

Caren Bosman

 

Best Prose—Foundation Phase

Keira Haai Wellington Preparatory School, Gr 2

 

Best Poetry—Foundation Phase

Hannah Martin Courtrai Primary School, Gr 2

 

Best Prose—Intermediate Phase

Liam Kenmuir Gr 4

Sharing with

Aiden Fox Gr 5, Wellington Preparatory School

 

Best Poetry—Intermediate Phase

Saarah Kadir Wellington Preparatory School, Gr 5

 

Best Prose—Senior Phase

Ewan-Nize Gerber Sandra Blackie, Gr 12

 

Best Poetry—Senior Phase

Felix Goetze Wellington Preparatory School, Gr 7

 

Beste Prosa—Grondslagfase

Isabella Spies Laerskool Courtrai, Gr 2

 

Beste Digkuns—Grondslagfase

Helena Louw Laerskool Courtrai, Gr 1

 

Beste Prosa—Intermediêre Fase

Misha Grobler

Sharing with

Zané Steynberg Laerskool Courtrai, Gr 4

 

Beste Digkuns—Intermediêre Fase

Kiara Thomas Laerksool Hugenote, Gr 5

 

Beste Prosa—Senior Fase

Madelein de Kock Sarieta de Kock, Gr 11

Sharing with

Almé Engelbrecht Gheta Grobler Musiekskool, Gr 11

 

Beste Digkuns—Senior Fase

Anja Opperman Hoërskool Labori, Gr 9

16.

VISUAL ARTS

Melanie Pietersen

 

Gr R

Chalice Cupido Wellington Preparatory School

 

Gr 1

Marlene Goetze

Sharing with

Hannah Rose Rightford Wellington Preparatory School

 

Gr 2

Ethan Fischer Paarl Skool

 

Gr 3

Morgan Hammond Laerskool Noord-Eind

 

Gr 4

Leani Retief Laerskool de Tyger

 

Gr 5

Maya van Zyl Hugenote Laerskool

 

Gr 6

Jana Lützeler Hugenote Laerskool

Sharing with

Tatum Worship Paarl Skool

 

Gr 7

Kyle Woollon Wellington Preparatory School

 

Gr 8

Kelsey Julies Kiddie Create Art School

 

Gr 9

Nicole Smith Hoërskool Paarl Gimnasium

 

Gr 10

Nina v.d. Merwe Kwas Kiddies Kunsskool

17.

AFRIKAANSE VOORDRAG Gr R—3

Serina Adonis

 

Beste Individuele Prestasie

Marilu Zeeman Gheta Grobler Musiekskool, Gr 3

 

Beste Spreekkoor

Laerskool Hugo Rust Gr 3

18.

AFRIKAANSE VOORDRAG Gr 4—7

Paulus Joubert Primêr

 

Beste Individuele Prestasie

Zak van der Merwe Hélene Lambrechts, Gr 7

 

Beste Tweespraak

Hermanus Steijn/Cameron Mostert

Sharing with

Nadia Janse van Rensburg/ Hendré Jacobs Hélene Lambrechts, Gr 7

19.

AFRIKAANSE VOORDRAG Gr 8—12

Michelle Pietersen

 

Beste Individuele Prestasie Gr 8 + 9

Suzanne Wessels Hoërskool Paarl Gimnasium

 

Beste Groepvoordrag Gr 8 + 9

Onbekend Hoërskool Paarl Gimnasium

 

Beste Tweespraak Gr 8 + 9

Mieke Wiehman/Nina Sterrenberg GHD

 

Beste Redevoering Gr 8 + 9

Alte-Mari du Preez GHD

 

Beste Individuele Prestasie Gr 10—12

Cilmie Geyer La Rochelle HMS

 

Beste Tweespraak Gr 10—12

Milena Schultheiss/Mia Louw GHD

 

Beste Redevoering Gr 10—12

Cilmie Geyer La Rochelle HMS

20.

ENGLISH RECITATION Gr R—3

Sonia Laubscher/Tanya Jacobs/Ilke + Lauren Matthys

 

Best Individual Recitation Gr R

Sibahle Sizani Mary Help of Christians

 

Best Individual Recitation Gr 1

Demi Williams La Rochelle GPS

 

Best Individual Recitation Gr 2

Joshua Douman Huguenot Primary

 

Best Individual Recitation Gr 3

Christiaan Jacobs Hélene Lambrechts

 

Best Choral Verse

Huguenot Primary Gr 1

21.

ENGLISH RECITATION Gr 4—7

Soekie Blake/ Sonia Laubscher

 

Best Individual Recitation Gr 4

Misha Grobler Break-a-leg Dramaklub

 

Best Individual Recitation Gr 5

Nathan Fobian School of Arts

 

Best Individual Recitation Gr 6

Nico Smit Courtrai Primary School

 

Best Individual Recitation Gr 7

Hendré Jacobs Hélene Lambrechts

 

Best Individual Prose

Nadia Janse van Vuuren Hélene Lambrechts, Gr 7


 

22.

ENGLISH RECITATION Gr 8—12

Lynn-Leigh Barendse

 

Best Monologue

Sharfa du Plessis La Rochelle GHS

 

Best Prose

Katinka Ellis Hélene Lambrechts

23.

CONTEMPORARY/ MODERN DANCE

Benita Engelbrecht/ Anthea Martin

 

14 – 16 Yrs Solo

Kirwin Loubser Hoërskool Vredendal

 

17 – 19 Yrs Solo

Támari Theron Hoërskool Vredendal

 

14 – 16 Yrs Group

Running Back to You Rejoice Dance School

 

17 – 19 Yrs Group

Shattered Silence New Orleans Senior Secondary

 

14 – 16 Yrs Solo Choreography

Angelique Erasmus Hoërskool Vredendal

 

17 – 19 Yrs Group Choreography

The Wall of Shame Hoërskool Vredendal

24.

NATIONAL DANCES/SINGING GAMES

Denise Julies

 

Pre-Primary—Gr R

Amstelhof Primary

 

Foundation Phase—Gr 1

Paulus Joubert Primary

 

Foundation Phase—Gr 2

Paarlzicht Primary

 

Foundation Phase—Gr 3

Amstelhof Primary

 

Intermdiate Phase—Gr 4 + 5

Amstelhof Primary

 

Senior Phase—Gr 6 + 7

Amstelhof Primary

 

Singing Games

Hugo Rust Primary Gr 1

Sharing with

Hugo Rust Primary Gr 3

25.

BALLET

Joy Cargill

 

7 Yrs Solo Novice

Nina du Plessis Janét Haupt Ballet School

 

8 Yrs Solo Novice

Chelsea Anthony Joy Cargill Studio of Ballet

 

9 Yrs Solo Novice

Ciara Engelbrecht Joy Cargill Studio of Ballet

 

10 Yrs Solo Novice

Trizhe Scholtz Bianca’s School of Ballet

 

11 Yrs Solo Novice

Lisa Nobula Bianca’s School of Ballet

 

13 Yrs Solo Novice

Cecile Vegter Joy Cargill Studio of Ballet

 

14 Yrs Solo Novice

Jadi Stadler Bianca’s School of Ballet

 

15 Yrs Solo Novice

Alett Müller Stellenbosch Ballet Association

 

16 Yrs Solo Novice

Danike Adams Bianca’s School of Ballet

 

12 Yrs Solo Amateur

Zanlie Visser Joy Cargill Studio of Ballet

 

13 Yrs Solo Amateur

Carla Müller Stellenbosch Ballet Association

 

14 Yrs Solo Amateur

Dané van der Bank Joy Cargill Studio of Ballet

 

15 Yrs Solo Amateur

Gabriel Ravenscroft Stellenbosch Ballet Association

 

16 Yrs Solo Amateur

Kim Ayford Bianca’s School of Ballet

 

Solo Advanced Amateur

Chanté Daniels Stellenbosch Ballet Association

 

9—10 Yrs Duet

Jordan Kenned/Erin Sauls Bianca’s School of Ballet

 

11—12 Yrs Duet

Julie Seynhaeve/Mila Franklin Bianca’s School of Ballet

 

13—14 Yrs Duet

Kasha Adams/Nienke Radley Stellenbosch Ballet Association

 

15—16 Yrs Duet

Chanté Daniels/Gabriel Ravenscroft Stellenbosch Ballet Association

 

Open Duet

Portia Adams/Cilmarie Geyer Bianca’s School of Ballet

 

5—6 Yrs Trio

Philippa Theron/Kate Hunter/Kenah Seba Ballet with Enid

 

9—10 Yrs Trio

Amber Arendse/Shaney Cuba/ Zoéy-Leigh Simmers Ballet with Enid

Sharing with

Mia Valentine/Caitlin Cupido/ Trizhe Scholtz Bianca’s School of Ballet

 

11—12 Yrs Trio

Alana Theron/Anja Engelbrecht/ Alida Roux Ballet with Enid

Sharing with

Izelle Stemmet/Chelsea April/Roxi Keyser Bianca’s School of Ballet

 

13—14 Yrs Trio

Carla Müller/Nienke Radley/Alucci Möller Stellenbosch Ballet Association

 

15—16 Yrs Trio

Chanté Daniels/Janneke van Zyl/ Gabriel Ravenscroft Stellenbosch Ballet Association

 

5—6 Yrs Group

Smarties Bianca’s School of Ballet

 

7—8 Yrs Group

Pink Bubbles Bianca’s School of Ballet

 

9—10 Yrs Group

Classical Delight Joy Cargill Studio of Ballet

 

11—12 Yrs Group

Black Hats Joy Cargill Studio of Ballet

 

13—14 Yrs Group

Irish Stellenbosch Ballet Association

 

15—16 Yrs Group

Spanish Jota Stellenbosch Ballet Association

 

17—18 Yrs Group

On the Street Joy Cargill Studio of Ballet

 


Download Prizewinnerslist HERE


PRIZEWINNERS 2016.pdf PRIZEWINNERS 2016.pdf
Size : 443.824 Kb
Type : pdf