MEDALJEWENNERS 2011

 

KANDIDATE MOET DAAROP LET, DAT U SLEGS IN AANMERKING KOM

VIR MEDALJES INDIEN U 86% OF MEER BEHAAL VIR DEELNAME.

   

Num

 

BALLET

A IMMELMAN







Solo’s






1

 

7-8 yrs solo

Mia Basson

2

 

9-10 yrs novice

Megan Hirst

3

 

9-10 yrs amateur

Carrin-Lee Jones

4

 

11-12 yrs novice

Nicola Boshoff

5

 

11-12 yrs amateur

Chante Daniels

6

 

12-13 yrs novice

Robyn-Lee Adams

7

 

13-14 yrs amateur

Nicole van Wyk

8

 

15-16 yrs late starter

Anke Barnard

9

 

15-16 yrs novice

Severine Fletcher

10

 

15-16 yrs amateur

Elise Wium

11

 

17-19 yrs amateur

Elaine Jordaan

12

 

Open amateur

Zena Wood







Duets

 





13&14

 

7-8 yrs

Sweetie Pies

 

 

 

Ronit Olivier, Jonelle Mostert





15&16

 

9-10 yrs

Lindzay Saayman

Nikola Muller





17&18

 

11-12 yrs

Chante Daniels

Gabriel Ravenscroft





19&20

 

13-14 yrs

Emily Smith

Nicole van Wyk





21&21

 

15-16 yrs

Catherine Fok-Seang

Suzanne Myburgh





22&23

 

17-19 yrs

Elaine Jordaan

Roxanne Paulse





24&25

 

Open Duet

Zena Wood

Erin van der Merwe











Trios

 





26-28

 

9-10 yrs

Kasha Adams

Mareli Hay

Megan Hirst





29-31

 

11-12 yrs

St Elmo’s Fire

 

 

 

Nicke Brand, Aisha van Kooy en Leane Cronje.

32-34

 

13-14 yrs

Andante

 

 

 

Shannon Meihuizen, Maxine Lahner Todd , Alexandra Borel-Saladin

35-37

 

15-16 yrs

Reflections

 

 

 

Elise Wium, Nicole Benting, Sandi Visser







Groups

 





38

 

7-8 yrs

Candyfloss

39

 

9-10 yrs

Fairies Delight

40

 

11-12 yrs

Girls At Play

41

 

13-14 yrs

Waltz Serenade

42

 

15-16 yrs

Spanish Jota

 


NASIONALE DANSE/SANGSPELE

D MEYER




43

Pre-Primêr

Charleston Hill Primêr

44

Grondslag Fase

William Lloyd Primêr

45

Intermediêre Fase

William Lloyd Primêr

46

Senior Fase

William Lloyd Primêr

47

Solodans

Sherilyn Ledimo

 


CONTEMPORARY DANCE

B VALENTINE




48

14-16 yrs

Look Behind You

(Schoonspruit Secondary)




49

17-19 yrs

Final Steps

(Worcester Secondary)




50

 

Iboza Zombie

(Hugo Naude Arts Centre)



VISUAL ART

ISAAC SWARTS




51&52

Gr 1-3

Ruan Wolmarans

Luke Nagueira




53&54

Gr 4-5

Yvette van der Walt

Jordan Harris




55

Gr 6-7

Klara Ackermann


AFRIKAANSE VOORDRAG

 



 

 

GR R-3

H MULLER




56

Beste Individuele Voordrag

Beulah Kruger

57

Beste Spreekkoor

HMS Paarl Gr 2




 

GR 4-7

H VAN DER MERWE




58

Beste Individuele Voordrag

Chrisli Hamman

59&60

Beste Tweespraak

Emily Blackburn

Thomas Engela

61

Beste Spreekkoor

HMS Paarl Gr 4




 

Gr 8-12

B DREYER




62

Beste Poësie

Nichol Kirsten

63

Beste Monoloog

Charné Carstens

64

Beste Prosa

Emma Wiehman

65

Beste Redevoering

Eljoh van Rensburg

66

Beste Prestasie

Emma Wiehman

67&68

Beste Senior

Cobé van der Westhuizen

                                                                                                     


ENGLISH RECITATION

 




 

GR R-3

E OLIVIER




69

Best Individual Recitation

Scott Patterson




 

GR 4-7

H VAN DER MERWE




70

Best Individual Recitation

Rinus Fleishmann




71&72

Best Dialogue

Helen Armstrong

Chloe Carlse




73

Best Choral Verse

Paarlzicht Primary Gr 7




 

GR 8-12

C FOURIE




74

Best Poem

Phelisa Nikani

75

Best Monologue

Mikyla Passerini

76

Best Prose

Helene du Toit

77&78

Best Dialogue

Alyssa Passerini

Jeanette Naudé

79

Best Senior

Mikyla Passerini


SOLOSANG

LEANA ENGELBRECHT




80

Beste Seun Grondslagfase

Corné Smith

81

Best Girl Foundation Phase

Mija Zeeman

82

Beste Junior Seun

Waydan Petersen

83

Best Junior Girl

Suné van Niekerk




84&85

Beste Junior Duet

Annemie Matthysen

Caroli Burger




86-88

Best Junior Trio

Liefke Delport

Anja Smith

Phillip Grobler




89

Best Senior Girl

Cleo Kirsch

90

Beste Senior Seun

Brent Reynolds




91&92

Best Senior Duet

Mecia Hugo

Jessica Reynolds

93-95

Beste Senior Trio

Chloé Pfeiffer

Courtney Williams

Aqeelah Richards




96&97

Beste Presteerders

Cleo Kirsch (meisie)

Brent Reynolds (seun)

 


RECORDER

Y WEISS





Junior Trophies

 




98

Best Junior Primary

Simone van der Westhuizen

99&100

Beste Junior Duet

Nina Cuyler & Carla Watson

101

Most Promising Junior Player

Aaliyah Essop

102

Beste Junior Ensemble

Paarlzicht Primêr 12 jaar

103

Junior Cup

Lodric Roux





Senior Tropies

 




104

Best General Performance

Jade Williams

105&106

Beste Senior Duet

Jade Williams & Lenae Maart




107

Most Promising Senior Players

Adrea van Zitters

Ashleigh Schlosz




108

Beste Onbegeleide Solo

Giselle Botha

108a

Senior Beker Ensemble

Kunsteskool Noord-Eind

109

Senior Beker

Giselle Botha


MELODIESE SLAGWERK

H DE KLERK




110

Ritmiese Slagwerk

Paarlzicht Primêr

111

Melodiese Slagwerk (Junior)

Gimnasium Laerskool

112&113

Melodiese Slagwerk (Senior)

Noord-Eind Laerskool

Hugenote Laerskool


JUNIOR KLAVIER

R MOODIE




114

Hoogste Totale Punt 8 jaar

Anneke Viljoen

115

Highest Total Mark Junior Girl

Lida-Mari Fick

116

Hoogste Totale Punt Junior Seun

Frederik Olivier

117

Most Promising Junior Girl

Sage Avery

118

Mees Belowende Junior Seun

Paul-Jacob du Toit

119

Best Junior Girl: Baroque Performance

Lida-Marie Fick

120

Beste Junior Seun: Barokvoordrag

Frederik Olivier

121

Best Junior Sightreading

Lida-Marie Fick




122&123

Beste Junior Duet

Sunelle de Jongh

Anja van der Westhuizen




124-126

Best Junior Trio

Martine du Preez

Sara Raal

Francia Pretorius

 

 

 

127&128

Beste 2 Klaviere (4 hande)

Sage Avery

Carmari Brand




129-132

Beste 2 Klaviere (8 hande)

Martine du Preez

Francia Pretorius

Sara Raal

Daniélle Lubbe




133

Unisa Klavierprys

Lida-Mari Fick

 


SENIOR KLAVIER

C MOMSEN




134

Hoogste Totale Punt Meisie

Annemie Nieuwoudt

135

Highest Total Mark Boy

Oswald Robbertse

136

Mees Belowende Senior

Danielle Adams

137

Best Sightreading

Lohandi Janse van Rensburg

138

Beste JS Bach

Malan Bartleman




139&140

Best Duet

Marthella Minne

Rina-Marie Weideman




141-143

Beste Trio

Lenaé Maart

Marthella Minne

Rina-Marie Weideman




144&145

Best Two Pianos

Janca Nel

Alet Slabber




146

Unisa Klavierprys

Oswald Robbertse

 

 


KLAWERBORD

M VAN ZYL




147

Beste Klawerbord

Amoré Conradie


STRINGS

I WITTENBERG




148

Best Junior Violin

Cara Paulse

149

Best Senior Violin

Jeffrey Armstrong

150

Beste Altviool

Tayla Steyn

151

Beste Tjello

Felrie Oettle

 

 


BLAASINSTRUMENTE: HOUT

I SCOTT




152

Beste Presteerder

Telani Oettle

 


WIND INSTRUMENTS: BRASS

R ENGEL




153

Best Achievement

Samual Arendze

 


CHOIRS

A BASSON




154

Beste Junior Primêre Koor

Laerskool Gimnasium

155

Best Senior Primary Choir

William Lloyd Primary

156

Beste Ensemble

Klein Nederburg Sekondêr

157

Best High School Choir

La Rochelle Girls’ High

 


ORKESTE

M PIETERSEN




158

Laerskole

Laerskool Eikestad

159

Hoërskole

Hoër Jongenskool Paarl

 


ORCHESTRAL PERCUSSION

A NEL




160

Best Junior Percussionist

Zubin Pietersen (Drumkit)

161

Best Senior Percussionist

Wouter Nel (Multiple Percussion)

162

African Ensemble

FPMC African Ensemble