BEKERWENNERS 2010

 

KANDIDATE MOET DAAROP LET, DAT U SLEGS IN AANMERKING KOM

VIR TROFEË, INDIEN U 86% OF MEER BEHAAL VIR DEELNAME.

   

AFRIKAANSE VOORDRAG

 

GR R - 3 -  H MULLER

Beste Individuele Voordrag : Hendré Jacobs

Beste Spreekkoor : Hoër Meisieskool Paarl Gr 1

 

GRAAD 4 - 7 -  H VAN DER MERWE

Beste Individuele Voordrag : Nicola Jansen van Vuuren

Beste Tweespraak  : Christiaan Kotze &  Lohan Nortjé

 

GR 8 - 12  -   H POTGIETER

Beste Poësie :  Pietjie Stander

Beste Monoloog  :  Minuette van Nieuwenhuyzen

Beste Prosa  : Mari van Zyl/Nina Smit

Beste Redevoering :  Roenie van Staden

Beste Senior :   Nina Smit

 

ENGLISH RECITATION

 

GR R - 3    -  E OLIVIER

Best Junior Primary (Gr R - 3) : Sharfa du Plessis

 

GR 4 - 7C SEPTEMBER

Best Choral VersePaarlzicht Primary

Best Senior Primary :Tom Black

 

GRADES 8 - 12  -  C FOURIE

Best Senior Seconday : Téah Comninos

 

JUNIOR KLAVIER  - R. MOODIE

Hoogste Totale Punt 8 jaarSage Avery

Highest Total Mark Junior GirlLida-Mari Fick

Hoogste Totale Punt Junior Seun : Frederick Olivier

Most Promising Junior GirlCara Paulse

Mees Belowende Junior SeunRaold Basson

Best Junior Girl: Baroque Performance : Cara Paulse

Beste Junior Seun: Barokvoordrag : Henry le Roux

Best Junior Sightreading  :  Hugh-Jeani Labaschagne

                                          :  Lida-Mari Fick

Best Junior Duet  :  Kristie Truter

                             : Jandri Oosthuizen

 

Best Trio : Anelia Kleynhans

                : Francia Pretorius

                : Martine du Preez;

 

Beste 2 Klaviere (8 hande)Daniélle Lubbe

                                            :  Francia Pretorius

                                            : Martine du Preez

                                            : Sara Raal

 

Unisa Klavierprys :  Lida-Mari Fick

 

SENIOR KLAVIER  - C MOMSEN

Hoogste Totale Punt Meisie : Lohandi Janse van

                                             : Rensburg

                                             : Mia Julyan

Highest Total Mark BoyBrent Reynolds

Mees Belowende SeniorAndrew Lee

Best Sightreading : Lohandi Janse van

                              : Rensburg

Best Duet : Grethe Bestbier

                 :  Joané Dreyer

Beste Trio : Sian Bradbury

                  : Jana van Schalkwyk

                  : Jacqueline van Schalkwyk

Best Two Pianos :  Brent Reynolds

                             :  Roy Ferguson

Unisa Klavierprys : Stevland Cornelissen

 

KLAWERBORD -  M VAN ZYL

Beste Klawerbord :  Amoré Conradie

 

CLASSICAL GUITAR  -  B. MOLL

Best Senior : Annemie Burger


CHOIRS  -   A BASSON

Best Junior Primary Choir : Paarl Boys’ Primary

Beste Senior Primêre Koor : Laerskool Courtrai

Best Ensemble  :  La Rochelle/Bridgehouse/Paarl Boys’ High

Best High School ChoirLa Rochelle Girls High School

 

SOLO SANG  -  M VAN WYK

Beste Seun Grondslagfase : Paul-Junior Fransman

Best Girl Foundation PhaseSuné van Niekerk

Beste Junior Seun : Jevano Julies

Best Junior Girl :  Courtney Ephraim

Beste Junior Duet : Jevano Julies

                              :  Courtney Ephraim

 

Best Junior Trio :  Farren Francke

                           :  Clarissa Benjamin

                           :  Rejeanne Louw

 

Best Senior Girl  :   Courtney du Preez

Beste Senior Seun  :   Darryn Kenned


Best Senior Duet  :  Chloé Pheiffer

                              :  Natasha Hess

 

Beste Senior Trio : Chantelle Roussouw

                             :  Jo-Mari Malan

                             :  Eljoh van Rensburg

Beste Presteerders : Courtney du Preez (meisie)

                                 : Darren Kenned (seun)


RECORDER   -   H DE KLERK

Junior Trophies

Best Junior Primary :  Aaliyah Essop

Beste Junior Duet  :  Brandon Cocklin

                               :  Liam Roux

Most Promising Junior PlayerZahra du Plessis

Beste Junior EnsembleHugenote Primêr

Junior Cup : Lodrick Roux

Senior Trophies

Best General PerformanceMalan Bartleman

Beste Senior Duet :  Nadine Ick

                               : Giselle Botha

Most Promising Senior Player : Jade Williams

Beste Senior Ensemble : Noordeind School of Arts

                                        :14 Years Ensemble

Beste Onbegeleide Solo : Hennie Marais

Senior Beker :  Hennie Marais

 

BLAASINSTRUMENTEA. JONES

Beste Presteerder: Houtblasers : Rouvé Viljoen

Best Performance: Brass : Waldo Krige

 

ORCHESTRAL PERCUSSIONA NEL

Timpani : Alex Keyser

MalletsXan-Lee Fraser

 

SLAGWERK -   A WENTZEL

Ritmiese Slagwerk                                          Amstelhof Primêr

Melodiese Slagerk (Junior)                             Noordeind Kunsteskool

Melodiese Slagerk (Senior)                            Noordeind Kunsteskool

 

STRINGS -   I. WITTENBERG

Best Junior Violin :   Danielle Salies

Bests Senior Violin :  Felicia Salies

Beste Altviool  :  Tayla Steyn

Beste TjelloRika Visser

 

VISUELE KUNS  -   R. VERHOOG

Gr 1-3   : Ruben Loedolff

Gr 6-7   :  Liani Joubert

 

NASIONALE DANSE/ SANGSPELE    -    D. MEYER

Pre-PrimêrNederburg Primêr

Foundation Phase  :   Amstelhof Primary

Intermediêre Fase  :  Amstelhof Primêr

Sangspele :   Hugenote Laer

 

BALLET -   A. IMMELMAN

Solos

5-6 yrs novice  :  Elke van der Westhuizen

9-10 yrs novice  :  Primrose Samuels

9-10 yrs amateur : Kim Ayford

11-12 yrs novice :   Courtney Matthyse

11-12 yrs amateur :  Maxine Lahner Todd

13-14 yrs novice :  Bernitia Hess

13-14 yrs amateur : Elise Wium

15-16 yrs novice  :  Elaine Jordaan

15-16 yrs amateur :   Keenan Louw

17-19 yrs novice : Amadea Julies

17-19 yrs amateur  :  Natasha Hess

 

Duets

7-9 yrs  :  Adele’s School of Ballet

9-10 yrs :  Dance Matters Ballet Studio

11-12 yrs :  Bianca’s School of Ballet

13-14 yrs  : Suzanne Myburgh

                 :  Catherine Fok-Seang

 

15-16 yrs :   Elaine Jordaan

                 : Roxanne Paulse

 

17-19 yrs  :  Natasha Hess

                 :  Portia Adams

Trios

9-10 yrs    : Stellenbosch Ballet Association

11-12 yrs  :  Adele’s School of Ballet

 

13-14 yrs  : Suzanne Myburgh

                 :  Catherine Fok-Seang

                 : Chante Neitz

 

15-16 yrs : Angeline Boyd

                : Anrika van der Merwe

                : Anneli du Plessis

 

17-19 yrs : Amadea Julies

                :  Portia Adams

                : Natasha Hess

 

Groups

7-8 yrs  : Joy Cargill Studio of Ballet

9-10 yrs :  Stellenbosch Ballet Association

11-12 yrs:  Stellenbosch Ballet Association

13-14 yrs : Bianca’s School of Ballet

15-16 yrs :   Joy Cargill Studio of Ballet

17-19 yrs  :  Bianca’s School of Ballet

 

CONTEMPORARY DANCE  - A. IMMELMAN

9-13 yrs :  Bianca’s School of Ballet

14-16 yrs :  New Orleans Secondary

17-19 yrs : New Orleans Secondary

                : Bianca’s School of Ballet