BEKERWENNERS 2009

 

KANDIDATE MOET DAAROP LET, DAT U SLEGS IN AANMERKING KOM

VIR TROFEË, INDIEN U 86% OF MEER BEHAAL VIR DEELNAME.

  

VOORDRAG:  AFRIKAANSME. P. MARTHINUSSEN

 

GRAAD R - 7

Beste Kindertuin :

Beste SpreekkoorPaarlzicht Primêr

Beste individuele voordrag Gr.4-7 :   Break-a-Leg:  Jetta Kirsten

Beste Tweespraak Gr. 4-7 : Voices:  Lize-May Mouton en Grethe Bestbier

 

GRAAD 8-12 -  ME. H POTGIETER

Beste Poёsie :Bianca van Blerk

Beste Monoloog  : Esperance Potgieter

Beste Prosa  : Esperance Potgieter

Beste Senior : Esperance Potgieter

 

POETRY:  ENGLISH

GRADES 1-6

Best Junior Secondary : Wayden Petersen Gr.4

Best Senior Primary : Nazorine Tieras     Gr.1

 

GRADES 7-12                                        

Best  Senior : Esperance Potgieter

 

JUNIOR KLAVIER ME. R. MOODIE

Hoogste totale punt 8 jaarAnelia Kleinhans

Hoogste totale punt Jnr dogter  : Lida-Mari Fick

Hoogste totale punt Jnr seunJan Harmse Nieuwoudt

Mees belowende Jnr dogter :   Annemie Nieuwoudt

Mees belowende Jnr seun  :  Alex Keyser

Beste Jnr dogter: Barokvoordrag  : Hugh-Jeani Labuschagne

Beste Jnr Seun:  Barokvoordrag  :  Marc Gifford

Beste Jnr Bladlees  :   Lida-Marie Fick

Beste Jnr Duet   :   Annemie Nieuwoudt

                           Engela de Villiers

 

Beste 2 klaviere (4 hande) :   Annemie Nieuwoudt

                                          Engela de Villiers

Beste 2 klaviere ( 8 hande)  :  Annemie Nieuwoudt

                                          Jan Harmse Nieuwoudt

                                         Engela de Villiers

                                         Lida-Mari Fick


UNISA KLAVIERPRYS : Lida-Mari Fick

 

SENIOR KLAVIER

Hoogste punt Dogter   :   Lohandi Janse van Rensburg

Hoogste punt Seun : Keagan Benans

Mees belowende Senior  :  Mia Julyan

Beste BladleesMari Hanekom

Beste Klavierduet  :   Lohandi Janse van Rensburg

                               Marissa Brink

                               Catherine Fok-Seang

                               Kay de Villiers

Beste Trio :   Alexandra Bohmer

                   Elmientjie Thom

                   Gillian van Lingen

Beste Twee klaviereJean-Louise Momsen

                                 Jaco Nortier

 UNISA KLAVIERPRYS   : Daniel Meyer

 

CLASSICAL GUITAR    : MS B. MOLL

Best Achievement : Junior  :  Phillip Muller

Best Achievement : Senior  : MC Jordaan

                                        : Annemie Burger

CHOIRS

Best Junior Primary Choir  : Paarl Boys Primary

Best Boys ChoirPaarl Boys Primary

Best Senior Primary Choir  : Courtrai Primary

Best Ensemble   :  Bridgehouse College

Best Chamber ChoirLa Rochelle Girls High School

Best High School Choir : Gymnasium High School

Winner of the Open Section : FPMC Children’s Choir

 

SOLO SANG   -  ME. J. LEKAYL. ENGELBRECHT                

Grondslagfase:  Beste SeunPhilip Grobler

                       Beste DogterChrisli Hamman

 

Juniors:            Beste Seun : Peter Meihuizen

                       Beste Dogter  :  Courtney Ephraim & Megan Danner

                       Beste TrioLuan v.d. Vyfer

                                        Michael Grobler

                                        Jurgie Schoeman

 Seniors:          Beste Seun : Brent Reynolds & Sean Jacobs

                       Beste Dogter : Natasha Hess

                                            Cleo Kirsch

                       Duet  : Chloé Pheiffer

                                  Natasha Hess

 Beste presteerders  :  Chrisli Hamman

                                Peter Meihuizen


RECORDER   -  MS  Y. WEISS

Junior Cup   :   Andre Sanders

Junior Primary  :  Hesmarie Botha

Duet   :   Elzet Mostert

             Lara Mouton

Most Promising Jnr player : Hennie Visser

Ensemble  :   Huguenot Primary

Senior Cup : Giselle Botha

Best General Performance  :  Marguerite Steyn

DuetAdrea v. Zitters

          Andrea Schlosz

Most Promising Snr player  : Adrea v. Zitters

                                          Andrea Schlosz

EnsembleLa Rochelle Avenues Ensemble

Unaccompanied Recorder : Donnay Adonis

 

BLAASINSTRUMENTE   -   MNR  A. JONES

Beste Presteerder:  HoutblasersSean Jacobs

Beste Presteerder:  Koperblasers  : Michiel Coetzer

SLAGWERK   -  MNR A WENTZEL

Ritmiese SlagwerkAmstelhof Primêr

Melodiese Slagwerk (Jnr)  : Kunsteskool Noord – Eind

Melodiese Slagwerk ( Snr)  : Laerskool Hugenote

                                          Kunsteskool Noord – Eind


STRYKERS       -   ME. I. WITTENBERG

Beste Junior:  VioolCara Paulse

 Beste Senior:  Viool  :   Minette Livingstone – Louw

Beste Altviool : Anja Landman

Beste TjelloPieter-Adriaan Stofberg

 

ORKESTE    -  MNR A. ADAMS

Beste hoërskoolorkes  : H.T.S. Drostdy

 

VISUELE KUNSME. R. VERHOOG

Afdeling:  Gr.1-3Beulah Kruger

              Gr.4-5: Zeah Rivalland

              Gr.6-7  :  Annemie Nieuwoudt

 

NASIONALE DANSE/ SANGSPELE - ME. D. MEYER

Grondslagfase:   Amstelhof Primêr Gr.2

Intermediêre Fase: Paarlzicht Primêr Gr.4&5

Senior FaseWilliam Lloyd Primêr Gr.6&7

SangspeleHugo Rust Gr.2

Beste Solo: Dominique Bothma


BALLET  - MS A. IMMELMAN


CONTEMPORARY DANCE   - MS A. IMMELMAN

See attached list