BEKERWENNERS 2008

KANDIDATE MOET DAAROP LET, DAT U SLEGS IN AANMERKING KOM
VIR TROFEË, INDIEN U 86% OF MEER BEHAAL VIR DEELNAME.


Blaasinstrumente

Beste presteerder : Houtblaas : Claudine Hera Frank Pietersen Musieksentrum
Beste Presteerder : Koperblaas : Andries Burger HTS Drosdy


Klassieke Ghitaar

Beste Junior Bekerwenner ( Primêreskool) : Martie Mostert
Beste Senior Bekerwenner ( Hoërskool ) : Stefan Spies
Beste Volwasse Bekerwenner :

Nasionale Danse en Sangspele

Beste Junior groep : William Lloyd Primêr
Beste Senior groep : Amstelhof Primêr
Beste Sangspele : Laerskool Hugenote
Beste Solo : Dominique Bothma Klein Nederburg S.S.

Solosang

Beste Grondfase Seun : Jean J. van Rensburg Noord-Eind Primêr
Beste Grondfase Dogter : Mariné Niewoudt Laerskool Gimnasium
Beste Junior Seun : Jurgie Schoeman Laerskool Hugenote
Beste Junior Dogter : Mignon King Laerskool Hugo Rust
Junior Duet : Ezmi Olivier en Amker Fortuin Laerskool Hugo Rust
Beste Senior Seun ; Sean Jacobs Bridge House
Beste Senior Dogter : Martinique du Toit HMS La Rochelle
Beste Senior Duet : Courtney Williams en Natasha Hess HMS La Rochelle
Beste Presteerder : Natasha Hess HMS La Rochelle
Hoogste Punt ; Sean Jacobs Bridge House
Kunslied : Ope Klas :



Recorder

Best Junior : Malan Bartleman
Best Primary : Lida-Mari Fick
Best Promising Junior : Etiene Bruwer en André Sanders
Best Junior Duet : Shannon Arendse en Vionne van Greunen
Best Junior Ensemble : Kunsteskool Noorde-Eind Gr 6 Ensemble en
Huguenote Laerskool Blokfluit Ensemble
Best Senior : Christine-Marie Louw
Best General Performance ; Giselle Botha
Promising Player : Anrina du Toit
Best Senior Duet : Christine-Marie Louw en Thomas Weighill
Best Unaccompanied Solo : Thomas Weighill
Best Senior Ensemble : En Avant Ensemble, La Rochelle


-2-


Orkeste

Beste Senior Strykorkes :
Beste Orkeste : Hoër Tegniese Skool Drostdy Ensemble
Beste Streekorkes : Frank Pietersen Musieksentrum


Junior Klavier

Hoogste Totale punt 8 jaar : Lida-Mari Fick
Hoogste Totale punt Junior dogter : Annemie Niewoudt
Hoogste Totale punt Junior Seun : Malan Bartleman
Mees Belowende Junior Dogter : Nicola Hanekom
Mees Belowende Junior Seun : Jan Harmse Niewoudt
Beste Junior Dogter Barokvoordrag : Annemie Niewoudt
Beste Junior Seun Barokvoordrag : Malan Bartleman en Jan Harmse Niewoudt
Beste Junior Bladlees : Hugh-Jeani Labuschagné
Beste Junior Duet : Annemie Niewoudt en Malan Bartleman
Beste Junior Trio ; Annemie Niewoudt, Engela de Villiers en Malan Bartleman
Beste 2 Klaviere ( 4 hande ) : Emma van Rooyen en Hugh-Jeani Labuschagné
Beste 2 Klaviere ( 8 hande) : Hugh-Jeani Labuschagné, Ayden Kruger, Emma van Rooyen en Nicole Blows
UNISA - Klavierprys (Junior) : Lida-Mari Fick (Graad 1)

Senior Klavier

Hoogste Totale Punt : Dogter : Anneke Möller
Hoogste Totale Punt : Seun : Lourens Fick
Mees Belowende Senior : Lizanne Dun en Andrew Lee
Best Bach Uitvoering : Lourens Fick
Beste Bladlees : Lohandi Janse en Jean-Louise Momsen
Beste Klavier Duet : Jaco Nortier en Jean-Louise Momsen
Beste twee klaviere : Elmientjie Thom en Alexandra Böhmer
Beste Trio ( 6 hande ) : Alexandra Böhmer, Gillian van Lingen en Elmientjie Thom
UNISA – Klavierprys (Senior) : Anneke Möller (Graad 7)

Strykers

Viool Beginners :
Beste Junior : Nina Mouton en Elma Verhoef (L/S Gimnasium/
Hoër Meisieskool)
Beste Senior : Luca Hart HMS La Rochelle
Beste Altviool :
Cello Beste Senior :

Visuele kuns

Beste Kindertuin : Rozanne Bester Noord-Eind Kunsteskool
Andrea Terblanche Hoër Meisieskool Paarl
Beste Graad 4 – 5 :
Beste Graad 6 – 7 :

-3-

Ballet

Solo
5-6 jr : solo : Jean van Eeden Janet Haupt School of Ballet
7 jr : solo : Michelle van Eyssen Janet Haupt School of Ballet
8 jr : solo : Kim Ayford Bianca’s School of Ballet
9 -10 jr : Novice : Rebecca Visser Adele’s School of Ballet
9-10 jr : Amateur : Andrea Moolman Adele’s Scool of Ballet
6. 11-12jr: Novice :
7. 11-12jr. Amateur : Georgia-Anne Meihuizen Adele’s School of Ballet
8. 13-14jr: Novice :
9. 13-14jr. Amateur : Keenan Louw Bianca’s School of Ballet
10. 15-16jr: Novice :
11. 15-16jr. Amateur : Natasha Hess Bianca’s School of Ballet
12. Open : Solo(Amateur) :

Duet
5-6jr. :Ella Solms en Tyler Ruiters Adele’s School of Ballet
7-8jr :Chinese Dolls Bianca’s School of Ballet
9-10jr. :Andrea Moolman en Lara Venter Adele’s School of Ballet
11-12jr :Solo Rudolphe en Georgia-Anne Meihuizen Adele’s School of Ballet
Bernitia Hess en Chante-Leigh Willemse Bianca’s School of Ballet
13-14jr :

6. 15-16jr :Petals Bianca’s School of Ballet
7. 17-19jr. :Classical Duet Bianca’s School of Ballet


Trio’s

7-8jr : Rednose Reindeers Adele’s School of Ballet
9-10jr : Classical Trio Adele’s School of Ballet
11-12jr :
13-14jr : Flowers Bianca’s School of Ballet
15-16jr : Fat guys and flabby arms Bianca’s School of Ballet
17-19jr. : Friends Bianca’s School of Ballet

Groepe
5-6jr : Angel Kisses Bianca’s School of Ballet
7-8jr : Lady Birds Bianca’s School of Ballet
9-10jr : Rain, Rain, Rain Bianca’s School of Ballet
11-12jr : Polka Girls Paulus Joubert Primêr
13-14jr : Pearls Bianca’s School of Ballet
15-16jr :
17-19jr : Lilac Dreams Bianca’s School of Ballet


Kore

Beste Kamerkoor : HMS La Rochelle
Beste Ensemble / Sanggroep : Gimnasium Hoër
Beste Hoërskoolkoor : New Orleans Sekondêr
Beste Seunskoor :
Beste Seniorkoor : Senior Laerskool Courtrai en Laerskool Hugenote
Beste Juniorkoor : Laerskool Courtrai

Modern Dance

Best Junior Modern Group :
Best 14-16yr Dance Group : Fusion Bianca’s School of Ballet
Best 17-19yr Dance Group : Human Angels Schoonspruit Sekondêr


-4-

Slagwerk Orkeste

Beste Junior Orkes : Paarlzicht Primêr
Beste Senior Orkes : Hugenote Laerskool

Afrikaans

Voordrag en redevoering

Beste Kindertuin : Zoë Benjamin Paarlzicht Primêr
Junior Spreekkoor : Laerskool Gimnasium
Hoogste Punt Junior : Kaylin April Graad 1 Paulus Joubert Primêr
Beste Spreekkoor (graad 4-7) : Laerskool Drakenstein
Beste individuele voordrag (graad4-7) : Anlezia Venter Break-a-leg Drama klub
Beste Tweespraak (graad 4-7) : Esté Burger en Jacques Burger Laerskool Courtrai
Beste Prosa (graad 8-12) : Marcelle Steinmetz La Rochelle HMS
Beste Monoloog (graad 8-12) : Esperance Potgieter Hugenote Hoërskool
Beste Poësie (graad 8-12) : Lize Lazarus Hugenote Hoërskool
Algemene Beste Prestasie (graad 8-12) : Lize Lazarus Hugenote Hoërskool

English

Poetry

Best Pre-Primary : Emma Louw Laerskool Courtrai
Best Senior Primary : Celeste Loots Break-a-leg
Best Junior Secondary : Jan Beyers Jonker Break-a-leg
Best Senior : Kirsten Hill HMS La Rochelle
Helen Denny HMS La Rochelle
Mariet van Rensburg Gimnasium Hoër
Best Choral Verse : Paarlzicht Primêr