BEKERWENNERS 2007

 

KANDIDATE MOET DAAROP LET, DAT U SLEGS IN AANMERKING KOM

VIR TROFEË, INDIEN U 86% OF MEER BEHAAL VIR DEELNAME.

 

Ballet

               

Solo

  1. 5-6   jr : solo  :  Laria Bredell  - Janet Haupt Ballet School
  2. 7-8   jr : solo  :  Chanté Daniels - Bianca’s School of Ballet
  3. 9 jr :  Maxine Lahner Todd - Adele’s School of ballet                                    
  4. 10 jr:  :  Shannen Cupido   William Lloyd Primary
  5. 9-10 jr :  Amateur : Carien Oosthuizen - Joy Cargill Studio of Ballet

    6.    11-12jr:   solo(Novice)  : Roxanne Paulse - Joy Cargill Studio of Ballet

                        solo(Amateur)  : Suzanne Myburg - Joy Cargill Studio of Ballet

       7.      13-14jr: solo(Novice) : Anneli du Plessis - Joy Cargill Studio of Ballet

                           solo(Amateur) : Dominique Bothma - Joy Cargill Studio of Ballet

       8.      15-16jr: solo(Novice)  : Portia Adams - Bianca’s School of Ballet

                           solo(Amateur)  : Kirsten Hill -Joy Cargill Studio of Ballet

       9.      Open : Solo(Amateur) : Tarryn Cupido - Joy Cargill Studio of Ballet

                                                 Enid Rhode - Bianca’s School of Ballet

Duet

1.     7-8jr   :  Twinkle Little Stars - Adele’s School of Ballet

1.     11-12jr : Joyfull - Joy Cargill Studio of Ballet

2.     13-14jr : Mia Truter en Dominique Bothma - Joy Cargill Studio of Ballet

4.   15-16jr : Portia Adams en Amanda Julies - Bianca’s School of Ballet

Trio’s

 1.   9-10jr : St.Elmos Fire - Adele’s School of Ballet

2.   11-12jr :Just Ella - Joy Cargill Studio of Ballet

3.  13-14jr : Classical Trio - Adele’s School of Ballet

4. 15-16jr : Memories -Joy Cargill Studio of Ballet

             : Roxanne - Joy Cargill Studio of Ballet

Groepe

1.       5-6jr : Dalmations - Bianca’s School of Ballet

2.       7-8jr : Chitchat Polka - Janét Haupt Ballet School

3.       9-10jr : Jingle Bells Rock - Bianca’s School of Ballet

4.       11-12jr : Classical Delight - Joy Cargill Studio of Ballet

5.       13-14jr : Nuances - Joy Cargill Studio of Ballet

6.       15-16jr : Unbreak my Heart - Joy Cargill Studio of Ballet

Afrikaans

 Voordrag en redevoering

 

Beste Kindertuin : Jaydene Ontong - Nederburg Primêr

Junior Spreekkoor :Laerskool Gimnasium Graad 1

Hoogste Punt Junior :

Beste Spreekkoor(graad 4-7) : Laerskool Courtrai Graad 4

Beste individuele voordrag (graad4-7) : Este Burger Graad 6 -Laerskool Courtrai

Beste Tweespraak(graad 4-7) : Este Burger en Adrian Ranger

Beste Prosa (graad 8-12) :Esperance Potgieter

Beste Monoloog (graad 8-12) : Lydia Laubser

Beste Poësie (graad 8-12) : Esperance Potgieter 

English

Poetry

 

Best Pre-Primary : Jana Human

Best Senior Primary : Lucy Schulte

Best Junior Secondary : Mariet van Rensburg

Best Senior :Richard Davies

Best Choral Verse : Break a Leg Drama Club

Nasionale Danse en Sangspele

Beste Junior groep : Magnolia Primêr

Beste Senior groep : William Lloyd Primêr

Beste Sangspele :Laerskool Hugo Rust en Laerskool Hugenote

Solosang

Beste Grondfase Seun : Jean J. van Rensburg

Beste Grondfase Dogter : Kelly Carlse

Beste Junior Seun : Brent Reynolds

Beste Junior Dogter : Nicola Visser

Junior Duet : Laura-Jade Francke en Hanri Schoeman

Beste Senior Seun :Ivan Vorster

Beste Senior Dogter : Jonique Osche

Beste Senior Duet : Marcelle Steinmetz en Ivan Vorster

Beste Presteerder : Trio(Camilla Lanham, Amy Wessels en Sarah Norman)

Hoogste Punt : Marcelle Steinmetz

Kunslied : Ope Klas : Marissa van Zyl

Recorder

Best Junior :  Malan Bartleman

Best Primary : Etienne Bruwer

Best Promising Junior : Gerhard Verhoog

Best Junior Duet : Etienne Bruwer and Mari Van der Merwe

Best Junior Ensemble : Paarlberg Musiekskool

Best Senior : Christine-Marie Louw and Thomas Weighill

Best General Performance : Lourens Fick

Promising Player : Hennie Marias

Best Senior Duet : Thomas Weighill and Christine-Marie Louw

Best Unaccompanied Solo : Lourens Fick

Best Senior Ensemble : Avenues Ensemble

Orkeste

Beste Senior Strykorkes : Frank Pietersen Musieksentrum

Beste Orkeste : Hoër Tegniese Skool Drostdy

Junior Klavier

Hoogste Totale punt 8 jaar : Lida-Mari Fick

Hoogste Totale punt Junior dogter : Annemie Niewoudt

Hoogste Totale punt Junior Seun : Braam Coetzee

Mees Belowende Junior Dogter : Rina de Villiers

Mees Belowende Junior Seun : Malan Bartleman

Beste Junior Dogter Barokvoordrag :Annemie Niewoudt

Beste Junior Seun Barokvoordrag : Clint Fortuin

Beste Junior Bladlees : Cathrine Coetzee

Beste Junior Duet : Engela de Villiers en Shane Joubert

Beste Junior Trio : Annemie Niewoudt, Engela de Villiers en Wiehan Basson

Beste 2 Klaviere ( 4 hande ) : Anemie Niewoudt en Malan Bartleman

Beste 2 Klaviere ( 8 hande) : Shane Joubert, Annemie Niewoudt,

                                        Engela de Villiers en Wiehan Basson

Unisa Klavier : Braam Coetzee

Senior Klavier

Hoogste Totale Punt : Dogter  :  Elmientjie Thom en Anneke Möller

Hoogste Totale Punt : Seun : Lourens Fick

Mees Belowende Senior : Alexander Böhmer

Best Bach Uitvoering : Lourens Fick

Beste Bladlees : Vania Van Graan

Beste Klavier Duet : Elmientjie Thom en Anneke Möller

                            Lize Spies en Lisa Vermeulen

Beste twee klaviere  : Elmientjie Thom en Alexandra Böhmer

Beste Trio ( 6 hande ) : Vania Van Graan, Hazel Scrimgeor en Yvette Marais

Beste Twee Klaviere  : Lourens Fick en Francois Burger

UNISA – Klavierprys :  Elmientjie Thom

Strykers

Viool      Beste Junior  : Emma Oelschig

             Beste Senior  : Felicia Salies

             Beste Altviool :

Cello      Beste Senior : Pieter-Adriaan Stofberg

Blaasinstrumente

Beste presteerder : Houtblaas : Ruhan Meyer

Beste Presteerder : Koperblaas : Lourens Fick en Cambell Coetzer


Visuele kuns

Beste Kindertuin :              

Beste Graad 4 – 5  :              

Beste Graad 6 – 7 :              

Kore

Beste kamerkoor :  Hoër Meisieskool Paarl

Beste Hoërskoolkoor : Hoër Meisieskool La Rochelle

Beste Seunskoor : Primêre Seunskool Juniorkoor

Beste Seniorkoor : Laerskool Gimnasium

Beste Juniorkoor : Laerskool Noord-Eind

 

Modern Dance

Best Junior Modern Group : Something Different - Bianca’s School of Ballet

Best 14-16yr Dance Group : Fusion - Schoonspruit Secondary

Best 17-19yr Dance Group : Final Excursionn- Hugo Naude Art Centre

 

Slagwerk Orkeste

Beste Junior Orkes : Laerskool Noord-Eind