BEKERWENNERS 2005

 

KANDIDATE MOET DAAROP LET, DAT U SLEGS IN AANMERKING KOM VIR TROFEë,

INDIEN U 86% OF MEER BEHAAL VIR DEELNAME.

 

VOORDRAG EN REDEVOERING:

Beste Kindertuin : Jacques Burger        

Junior Spreekkoor  : Paarlzicht Primêr

Hoogste Punt Junior : Hester Rabie

Beste Spreekkoor (Gr. 4 – 7) :  Ebenezer Primêr Gr 7

Beste Redevoering  : Francelle Venter

Beste Senior Presteerder : Wynandé Smit

Beste Prosa : Lize Lazarus

 

POETRY

Best Kindergarten :  Christy Nel

Best Primary : Keanan Segelaar      

Best Junior Secondary : Adriette le Roux

Best Senior : Francelle Venter

Best Choral Verse : Paulus Joubert Primary Gr 6

 

NASIONALE DANSE & SANGSPELE

Beste Junior Groep : Nieuwe Drift Primêr

                            : Paulus Joubert Primêr

Beste Senior Groep : Charleston Hill Primêr

Beste Sangspele : Laerskool Hugo Rust

                       

SOLOSANG

Beste Junior Seun : Nicolas Diamond

Beste Junior Dogter : Ansa van der Watt

Beste Junior Duet : Heléne King                                                                               Anna-Mart van Rooyen

Beste Senior Seun : Douw Steyn

Beste Senior Dogter : Anna-Mart Minnaar

Beste Senior Duet : Anika Kreuiter / Delanie Smit

Beste Presteerder  : Ivan Voster

Hoogste Punt: Ope Klas : Liamé Deminey

Kunslied: Ope Klas : Nanette Liebenberg

 

KOORSANG

Beste Junior Primêre Koor : Hoër Meisieskool Juniorkoor

Beste Senior Primêre Koor : William Lloyd Primêr

Beste Hoërskoolkoor  :          

Beste Kamerkoor : HMS La Rochelle

Beste Seunskoor  :Primêre Seunskool

 

RECORDER

Best 9 years and under :          

Best Junior : Hennie Marais

Best Junior Duet : Mareli Ferreira / Jasmine Keffers

Best Junior Ensemble : Paarlberg Musiekskool

Most Promising Junior Player : Anna-Mart Visser / Pieter Fick

Best Senior  : Thomas Weighill

Best Unaccompanied solo : Thomas Weighill

Best Senior Duet :Elizabeth Moll / Lynsey Hart

Best Senior Ensemble : Lourens Fick

Best General Performance : Christine Louw

SLAGWERK

Beste Junior Groep : Hugenote Laerskool

Beste Senior Groep : Noord-Eind Laerskool

                  

JUNIOR KLAVIER

Hoogste Totale punt: 8 Jaar  : Frances van der Rust

Hoogste Totale Punt: Junior Dogter : Cornelie Lemmer

Hoogste Totale Punt: Junior Seun : Malan Bartleman

Mees Belowende Junior Dogter : Lizanne Dunn

Mees Belowende Junior Seun : Jaco Nortïer

Beste Junior Dogter: Barokvoordrag : Lizanne Dunn

Beste Junior Seun: Barokvoordrag : Jaco Nortïer

Beste Junior Bladlees : Malan Bartleman

Beste Junior Duet : Malan Bartleman / Cornelie Lemmer

Beste Junior Trio : Malan Bartleman /  Cornelie Lemmer / Elzaan Smit

Beste Twee Klaviere: 4 Hande : Rina de Villers / Braam Coetzee

Beste Twee Klaviere: 8 Hande : Cornelie Lemmer / Malan Bartleman /

                                          : Wiehan Basson / Jacques de Villiers

UNISA KLAVIERPRYS   :  Welman Bartleman

                  

SENIOR KLAVIER

Hoogste Totale Punt: Seun : Lourens Fick

Hoogste Totale Punt: Dogter : Emmé du Toit

Mees Belowende Senior : Irma Pietersen   

Beste Bach Uitvoering :  Emmé du Toit

Beste Bladlees : Maryke Thom

Beste Senior Duet : Elnari Potgieter / Freda Lourens

Beste Twee Klaviere : Lourens Fick / Melanie Victor

                            : T.W. Bartleman / Elche Marairs

Unisa Klavierprys :  Lourens Fick

                  

STRYKERS

Viool  -  Beste Junior : Demi Dreyer / Stacy September

            Beste Senior : Maryke Thom

Tjello -  Mees belowende Tjellis : Pieter Stofberg

           Beste Senior :          

BLAASINSTRUMENTE

Beste Presteerder : Houtblaas :          

Beste Presteerder : Koperblaas : HTS Drosdy

                  

KLASSIEKE KITAAR

Beste Junior : Philip Muller

Beste Senior : Marcel du Toit


ORKESTE

Beste Junior Orkes :          

Beste Senior Orkes :  HTS Drostdy : Koperblaasorkes

 

VISUELE KUNS

Beste Kindertuin : Francois du Toit

Beste Graad 4 – 5 : C P de Villiers

Beste Graad 6 – 7 : Jeanne-Marie Cronje

 

BALLET

5 – 6 years : Solo : Kim Ayford : Bianca School of Ballet

7 – 8 years : Solo : Andrea Absalon : Adele School of Dance

9 – 10 years:   Solo (Amateur) : Lebohang Parkies - Attitude School of Dance

                    Solo (Novice) : Gaynor May - Bianca School of Ballet

                    Trio : Bananas - Bianca School of Ballet

 

11 – 12 years:  Solo (Novice) : Natasha Hess - Attitude School of Dance

                    Solo (Novice) : Nadine Iock - Attitude School of Dance

                    Solo (Amateur) : Heleen Malan - Anthea Martin School of Dance

                    Duet : The Cat and Dog - Bianca School of Ballet

                   Group : The Cleaners - Bianca School of Ballet

                   13 - 14 years:  Solo (Novice) : Leandri De Beer

                                                            -Anthea Martin School of Dance


      Solo (Amateur)                        :           Evodia Vermeulen

                                                              Anthea Martin School of Dance

15 – 16 years : Solo :          

                    Duet : The Lollipop -Hugo Naudé Art Centre

                    Group Tranquility : Tranquility - Hugo Naudé Art Centre

17 – 19 years : Solo :  Carla Nequita Van Zijl - Attitude School of Dance

                    Group : Irish Interlude- Hugo Naudé Art Centre

                    Late Starters Group : New York - Hugo Naudé Art Centre