BEKERWENNERS 2004

 

KANDIDATE MOET DAAROP LET, DAT U SLEGS IN AANMERKING KOM

VIR TROFEË, INDIEN U 86% OF MEER BEHAAL VIR DEELNAME.

 

 

VOORDRAG EN REDEVOERING:

Beste Kindertuin  :  Lieke Dale     

Junior Spreekkoor  : Paarlzicht Primêr

Hoogste Punt Junior  : Zoë Simpson

Beste Spreekkoor (Gr. 4 – 7) : Paarlzicht Primêr

Beste Redevoering : Kobus de Wet

Beste Senior Presteerder : Justelle Barnard

Beste Prosa  :   Anna-Mart Minnaar

 

POETRY

Best Kindergarten  :  Inga Ngxamgxa

Best Junior  : Pierre Grobbelaar

Best Senior  :  Nicolas sLouw

Best Choral Verse  :

 

NASIONALE DANSE & SANGSPELE

Beste Junior Groep :  Magnolia Primêr

Beste Senior Groep  :  New Orleans Sekondêr

Beste Sangspele : Amstelhof Primêr

                       

SOLOSANG

Beste Junior Seun  : Sean Jacobs

Beste Junior Dogter  : Nicola Visser

Beste Junior Trio  :

Beste Senior Seun  :  Douw Steyn

Beste Senior Dogter   : Lynelle Kenned

Beste Senior Duet  :  Anna-Mart Minnaar/André Terblanché

Beste Presteerder   : Rulandi Muller

Hoogste Punt: Ope Klas :  Liamé Deminey

Kunslied: Ope Klas  :  Liamé Deminey

 

KOORSANG

Beste Junior Primêre Koor   :  Paulus Joubert Primêr

Beste Senior Primêre Koor    :  Laerskool Drakenstein

Beste Hoërskoolkoor   :  Hoë Meisieskool

Beste Kamerkoor   :HMS La Rochelle

Beste Seunskoor   : Primêre Seunskool Seniorkoor

 

RECORDER

Best 9 years and under   :    Malan Bartleman

Best Junior  :  Liné Malan

Best Junior Duet  :  Malan Bartleman – Pieter Fick

Best Junior Ensemble  : William Lloyd Primary

Most Promising Junior Playet : Pieter Fick

Best Senior :Pieter Erasmus

Best Unacompanied solo : Pieter Erasmus

Best Senior Duet  :  Lourens Fick – Thomas Weighill

Best Senior Ensemble : En Avant Ensemble

Best General Performance  : Lynsey Hart

                  

SLAGWERK

Beste Junior Groep : Amstelhof

Beste Senior Groep  :  William Lloyd Primary

                  

JUNIOR KLAVIER

Hoogste Totale punt: 8 Jaar   : Malan Bartleman

Hoogste Totale Punt: Junior Dogter : Alexander Böhmer   

Hoogste Totale Punt: Junior Seun : Pieter Fick

Mees Belowende Junior Dogter : Elmientjie Thom

Mees Belowende Junior Seun : Piet-Adriaan Stofberg

Beste Junior Dogter: Barokvoordrag : Elmientjie Thom

Beste Junior Seun: Barokvoordrag : Malan Bartleman

Beste Junior Bladlees : Raphaela Böhmer

Beste Junior Duet : Alexandra Böhmer/Elmientjie Thom

Beste Junior Trio : Malan Bartleman/Deon Meiring/Cornelie Lemmer

Beste Twee Klaviere : 4 Hande : Malan Bartleman/Cornelie Lemmer

Beste Twee Klaviere: 8 Hande : Malan Bartleman/Cornelie Lemmer

                                            Brendon Watson/Braam Coetzee

SENIOR KLAVIER

Hoogste Totale Punt: Seun : Lourens Fick

Hoogste Totale Punt: Dogter : Maryke Thom

Mees Belowende Senior : Tami Bosman

Beste Bach Uitvoering : Lise Lombard

Beste Bladlees : Maryke Thom

Beste Senior Duet : Maryke Thom/Andrea v. Greunen

Beste Twee Klaviere : Melanie Victor/Lourens Fick

Unisa Klavierprys : Maryke Thom

                  

STRYKERS

Viool  -  Beste Junior : An-Louise Louw

            Beste Senior : Maryke Thom

Tjello -  Beste Junior :

            Beste Senior : Irma Pietersen

 

BLAASINSTRUMENTE

Beste Presteerder : Houtblaas : Pieter Erasmus

Beste Presteerder : Koperblaas : Zuna-Fe Heradine

                  

KLASSIEKE KITAAR

Beste Junior : Nesta Malan

Beste Senior : Natasja Oberholzer

 

ORKESTE

Beste Junior Orkes : Hoër Meisieskool

Beste Senior Orkes : Hoër Jongenskool


VISUELE KUNS

Beste Kindertuin : Chrismi Beukes

Beste Graad 4 – 5 : Maruschka Schlechter

Beste Graad 6 – 7 : Vanessa Kotze

 

BALLET

7 – 8 years : Solo : Lorrian Martin – Pashlyn Abrahams - School of Ballet         

               :  Georgia-Ann Meihuizen – Beverley Valentyn School of Ballet

                  Group : “Teddy Bears Picnic” -  William Lloyd Primary

9 – 10 years : Solo : Candice de Kock - Beverley Valentyn School of Ballet

11 – 12 years : Solo : Eoudia Vermeulen - Anthea Martin School of Dance

                           : Dominique Botha  - Beverley Valentyn School of Ballet

                  :Group :  “Autumn Shades”

13 - 14 years : Solo  : Blanche Kermis - Beverley Valentyn School of Ballet

15 – 16 years : Solo : Tracey-Lee Bothma - Beverley Valentyn School of Ballet

       Late Starters  : “Lavender” 2 + 3 - New Orleans Secondary

17 – 19 years : Solo : Tertius Maart  - Hugo Naude Art Centre

                           : Chrizelle Philander  - New Orleans Secondary

                    Group : “Immortality”  - Hugo-Naude Art Centre

                              : “Waves” - New Orleans Secondary